Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Валтер ПП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Валтер ПП

    ЧЗ-52 не беше ли за ТТ патрони и цев за 9х19?
    Един бивш пожарникар има такова, но не съм сигурен дали е 52.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • #47
      От: Валтер ПП

      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
      ЧЗ-52 не беше ли за ТТ патрони и цев за 9х19?
      Един бивш пожарникар има такова, но не съм сигурен дали е 52.
      Е сега ако кажеш ,че стреля ТТ патрон през цев деветка ....

      Коментар


      • #48
        От: Валтер ПП

        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
        Е сега ако кажеш ,че стреля ТТ патрон през цев деветка ....
        Не, бе с две цеви. Не съм се изразил ясно, Извинения
        Цев за 7,62х25 и цев за 9х19. Пълнителите са едни и за двата патрона.
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • #49
          От: Валтер ПП

          Освен ЧЗ сръбските и унгарските ТТта имат такава заводска втора цев за 9х19 . На времето за няколко часа изпуснах едно унгарско с двете цеви в Русе .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #50
            От: Валтер ПП

            Здравей,
            Аз минах от около 1 г на този калибър .32 аср... и точно на този модел пистолет след дълго търсене. Тогава намерих 2 такива, но им искаха някакви фантастични цифри колкото цената на чисто нова Beretta 3032 Tomcat 7.65 mm ( 1000 лв)
            Явно е бил на притежание на някакво партийно величие, защото бе с почти заличени надписи.
            Рамата която е алуминиева се различаваше доста по цвят от останалата част от пистолета.
            Дадох го за възстановяване на надписите + оксидиране на цевната кутия и елуксиране на рамата. Сложиха ми и пети на пълнителите.
            Стана точно както го исках...НО... се яви проблем със стрелбата. Не винаги "стреля" Помислих, че е от мунициите, но след като смених 3 вида муниции..явно е от оръжието.
            Сега съм в издирване на оръжеен майстор който да отстрани явилият се проблем.
            Пистолате като цяло е лек и удобен за скрито носене. Аз го нося с един много интересен кобур - като ластичен колан за кръст и на него пришит кобура.
            Дори и с риза облечен с кобур за скрито носене, като извадия малко повече ризата и покрива пистолета. Доста дискретно.


            Първоначално публикуван от xaoc73 Преглед на мнение
            Да, слаб е - само 290 м/с дулна скорост. Но е граждански, не е военен и затова в близък градски бой именно в слабата дулна скорост му е силата, защото не може да премине през нападателя и да рани случаен минувач.
            А е много лек и удобен за ежедневно скрито носене, даже и през лятото.
            Тук търся някой друг с този модел, за да обменим мнения за работата му. Учудвам се, че след близо 20 години употреба не съм му сменил нито един чарк, а в тировете на 20 м дава прекрасни резултати.
            По-специално дали някой знае как мога да разбера годината и мястото му на производство, че няма НИТО един надпис по него.

            Коментар


            • #51
              От: Валтер ПП

              Дефинирай по подробно "не стреля" . Къде го търсиш майстора. Има ли изискване за регион.

              Коментар


              • #52
                От: Валтер ПП

                Какви са симптомите ? Слаб удар на ударната игла върху капсула на патрона или не изхвърля празната гилза ?
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #53
                  От: Валтер ПП

                  Валтер да не стреля всеки път... Причината или е в иглата или в слаб удар на петлето /отмекнала пружина/.
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • #54
                    От: Валтер ПП

                    Проблема решен.
                    В събота го прегледа оръжеен техник в гр. Пазарджик.
                    Пистолета е о.к.
                    Проблема се оказаха мунициите въпреки, че ме убеждаваха на последното стрелбище, че е проблема е в пистолета - след като смехих 2 вида патрони там.
                    Майстора ми показа ясно разликата между тези патрони които съм купувал когато съм бил да стрелям на стрелбише - имах от тях в пълнителя ( хем все "лъскави" стрелбища) и тези които той извади.
                    Ясно е, че 7.65 не е много ползван като калибър, но все пак когато се продават по 1 лв / брой патрон е редно поне те да са качествени :-)



                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Какви са симптомите ? Слаб удар на ударната игла върху капсула на патрона или не изхвърля празната гилза ?

                    Коментар


                    • #55
                      От: Валтер ПП

                      Проблема не е решен. Слаба пружина. Да ти имам майстора.С кои патрони не стреля ?
                      С тези Sellier & Bellot ?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Валтер ПП

                        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                        Проблема не е решен. Слаба пружина. Да ти имам майстора.С кои патрони не стреля ?
                        С тези Sellier & Bellot ?
                        Хм.. ти да не беше тави вечер около мен на стрелбището :-)
                        И с тези Sellier & Bellot същата работа.
                        С първият пълнител всичко ок.
                        Вторият пълнител с друг вид патрони - всичко ок.
                        И после се почна....Натискам спусъка.. петлето удря първият патрон гърми, след това НЕ... дърпам петлето - щракам - гърми, цевната кутия като чели не отива плътно назад и някакси не избутва петлето в заредено положение.
                        За майстор - няма голямо значение в кой регион е. Ще дойда лично където и да е + шише бърбън стига да помогне в рамките на ден.( + заплащане за ремонта разбира се :-) )

                        Коментар


                        • #57
                          От: Валтер ПП

                          Аз също не считам, че проблема е решен. Ако патроните са нови бива да не гръмне един заради дефектен капсул но повече... по-скоро не.
                          Я направи малко измервания на тая пружина - диаметър на тела, вътрешен диаметър, брой навивки и дължина в отпуснато състояние. Може и снимка да пуснеш. Търкалят ми се тук някакви пружинки, мога и да намеря нещо близко.
                          42

                          Коментар


                          • #58
                            От: Валтер ПП

                            Нормално е да има отслабнали пружини на толкова години .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #59
                              От: Валтер ПП

                              Колега Тодор, входящата Ви кутия е пълна, не мога да изпратя исканата информация, която обаче е налична в няколко мои теми от раздел "продавам".
                              Поздрави!

                              sent from smartphone
                              42

                              Коментар


                              • #60
                                От: Валтер ПП

                                Майсторе, а на не гръмналият патрон, видя ли как му е дупенцето....

                                Ако проблема е ударният механизъм, обикновено едва е ударил капсата, и си личи съвсем леко вдлъбнато...

                                А да, и почти щях да забравя да кажа, ако се заиграете със силата на удара на чрез натягане на пружина или подмяна, може от силният удар да се пробие капсата на възпламенителя, което ще върне горещи газове назад, или най малкото може да почне да не презарежда всеки път, защото при зареждането е необходима сила за да преодолее точно тази пружина...

                                С две думи, по добре оригинална пружина....
                                Последно редактирано от derhunter; 21-11-16, 21:54.
                                Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X