Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Валтер ПП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Валтер ПП

    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
    ех, а моя го подарих на 6-то /районно, не онова шесто/....... не беше нарочно, ама така и не намерих време да го продам за 1 година и остана при КОС-аджията
    Не е зле да провериш . Процедурата по одържавяването е бая тегава . На един приятел му върнаха един ЧЗ Взор 50 (чешкото ПП) след повече от 5 години . Беше им го оставил после си извади разрешително и си купи друг и като минаха 5 години при подновяването на разрешителното косаджията му казал пич ти имаш при нас едно ЧЗ пиша ти го в разрешителното и ти го връщам . Той си го взе и го подари после на един приятел .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #32
      От: Валтер ПП

      А дано, ама ...
      Има и хора сред КОС-аджиите, всъщност повечето, но Валтера не е ЧЗ
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • #33
        От: Валтер ПП

        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
        А дано, ама ...
        Има и хора сред КОС-аджиите, всъщност повечето, но Валтера не е ЧЗ
        Не е даже е и по рядко от валтерите . Докато не го купи на времето не знаех че съществува такъв модел а го купи чисто ново за равностойността на 60 долара от МВР където служеше . Предполагам че процедурата по така нареченото одържавяване след 1 година съхранение в КОС е доста тегава и свързана с много писане на разни документи . КОСаджиите особено по градовете са заринати с бумащина . Освен разрешителните за късо и дълго оръжие контролират и дейността на фирмите занимаващи се с такава дейност а от две години им натресоха и регистрацията на газовото и пневматичното оръжие . Предполагам че просто гледат по възможност да си спестят част от тая работа не че са толкова добри по душа След лясковската история много им напекоха нещата по контрола на сроковете на разрешителните . Като ходих да сменям моето с новия образец нашия КОСаджия каза че вече издишат от всякъде с тая бумащина дето са им натресли .
        Последно редактирано от sek.1; 27-01-16, 04:16.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #34
          От: Валтер ПП

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Не е даже е и по рядко от валтерите . Докато не го купи на времето не знаех че съществува такъв модел а го купи чисто ново за равностойността на 60 долара от МВР където служеше .
          Такива съм бракувал поне 50-60 бр.,росто нямаше кой да ги купи.За съжаление с това законодателство доста читаво оръжие се наряза или отиде в чужбина.Навремето бях свидетел на унищожаването на 14 бр. Парабелум.Кръв ми капеше на сърцето.Те това бяха последните бройки които отидоха на майната си преди 2 години.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_3333.jpg
Прегледи:1
Размер:91.2 КБ
ID:5699863
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_2222.jpg
Прегледи:1
Размер:89.4 КБ
ID:5699864
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 27-01-16, 09:21. Причина: Корекция на цитат

          Коментар


          • #35
            От: Валтер ПП

            ЧЗ-27. Има и за 9х17.
            Добри, прибрани, удобни и точни пистолети.
            Били разработка на Маузер, но даден на чехите.
            Бойната пружина на петлето е пластинчата /според мен слаба/ и не гърми всякакви патрони.
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • #36
              От: Валтер ПП

              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
              ЧЗ-27. Има и за 9х17.
              Добри, прибрани, удобни и точни пистолети.
              Били разработка на Маузер, но даден на чехите.
              Бойната пружина на петлето е пластинчата /според мен слаба/ и не гърми всякакви патрони.
              Това е основния проблем при тях.В повечето случаи се чупят,особено при оксидация.Иначе тия пет в ляво до ТТ-та са 50-ки.Бях ги снимал ,че на 27-ците още си имаше щампата на третия райх.

              Коментар


              • #37
                От: Валтер ПП

                Първоначално публикуван от GVT Преглед на мнение
                ,че на 27-ците още си имаше щампата на третия райх.
                Имах на времето такъв, но го разкарах щото много ми "пробираше" патроните.
                Смених му пружината - същата история. Иначе е много "сгоден" за носене.
                В пълнителя се ловеха 9 патрона /осем 9х17/.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #38
                  От: Валтер ПП

                  Първоначално публикуван от GVT Преглед на мнение
                  Такива съм бракувал поне 50-60 бр.,росто нямаше кой да ги купи.За съжаление с това законодателство доста читаво оръжие се наряза или отиде в чужбина.Навремето бях свидетел на унищожаването на 14 бр. Парабелум.Кръв ми капеше на сърцето.Те това бяха последните бройки които отидоха на майната си преди 2 години.
                  [ATTACH=CONFIG]848715[/ATTACH]
                  [ATTACH=CONFIG]848716[/ATTACH]
                  Това са ЧЗ 27 от тях има много . Това е ЧЗ Взор 50 то е много по рядко. Като изключим външните прилики с Валтер механиката му си е чисто чешка и няма нищо общо с Валтер . ЧЗ 50 няма орлета или други символи на третия райх защото са производство след 1960 година и са с хромирани цеви .Както казва един колега работил там точно по време на събитията чехите си имаха свой път както в комунизма така и в машиностроенето . От соц. лагера те първи минаха на 9х19 при пистолетите . ЧЗ 75 и 85 са легендарни пистолети по качество на изработката и здравина .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cz vzor50 cal 7 65-02.JPG
Прегледи:1
Размер:87.3 КБ
ID:5700078
                  Последно редактирано от sek.1; 29-01-16, 04:15.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #39
                    От: Валтер ПП

                    А, сега го "познах" този "Взор 50". По Татово време риболовния надзирател имаше такъв. Май и в горското се срещаха.

                    П.П. Като каза чехите, те са добри оръжейници. Имах известно време надцевка 12 кал. с плаваща глава.
                    Развиваш едно болтче и целия механизъм на главата ти се отваря като чекмедже. Гениално проста.
                    С бренеке биеше като флоберка.
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • #40
                      От: Валтер ПП

                      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                      .... Имах известно време надцевка 12 кал. с плаваща глава.
                      Развиваш едно болтче и целия механизъм на главата ти се отваря като чекмедже. Гениално проста.
                      С бренеке биеше като флоберка.
                      Вероятно, говориш за ЧЗ 301...
                      https://www.youtube.com/watch?v=eRP2zgds1bY

                      Коментар


                      • #41
                        От: Валтер ПП

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Това са ЧЗ 27 от тях има много . Това е ЧЗ Взор 50 то е много по рядко. Като изключим външните прилики с Валтер механиката му си е чисто чешка и няма нищо общо с Валтер . ЧЗ 50 няма орлета или други символи на третия райх защото са производство след 1960 година и са с хромирани цеви .Както казва един колега работил там точно по време на събитията чехите си имаха свой път както в комунизма така и в машиностроенето . От соц. лагера те първи минаха на 9х19 при пистолетите . ЧЗ 75 и 85 са легендарни пистолети по качество на изработката и здравина .
                        Нещо не се разбрахме.Никъде не съм казал ,че на 50-ката има орел.Снимките съм ги правил заради 27-цата но на нея се виждат пет броя 50-ки ,в ляво на снимките. Иначе те тоя в средата,от същата партида за брак.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:111222.JPG
Прегледи:1
Размер:204.9 КБ
ID:5700096

                        Коментар


                        • #42
                          От: Валтер ПП

                          Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                          Вероятно, говориш за ЧЗ 301...
                          https://www.youtube.com/watch?v=eRP2zgds1bY
                          Не помня номера, беше още преди 10-ти.
                          По клипа нещо не можах да се ориентирам.
                          Като скършиш пушката долу пред стената на главата с дупките за иглите се развива едно болтче и "капака" на главата излизаше напред.
                          Отдолу всичко беше като "на масата".
                          Единствения кусур който й намерих беше, че приклада беше по-изправен и при "инстиктивна" стрелба "надхвърляше". Нужно беше да си се прицелиш както трябва с плътно прилепена буза на приклада.
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • #43
                            От: Валтер ПП

                            Първоначално публикуван от GVT Преглед на мнение
                            Нещо не се разбрахме.Никъде не съм казал ,че на 50-ката има орел.Снимките съм ги правил заради 27-цата но на нея се виждат пет броя 50-ки ,в ляво на снимките. Иначе те тоя в средата,от същата партида за брак.[ATTACH=CONFIG]849018[/ATTACH]
                            А защо ги бракувате ?
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #44
                              От: Валтер ПП

                              Това ЧЗ 50 има ли нещо общо с ЧЗ 52?
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • #45
                                От: Валтер ПП

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                Това ЧЗ 50 има ли нещо общо с ЧЗ 52?
                                Абсолютно нищо .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X