Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Валтер ПП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Валтер ПП

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    . Цевта трябва да е 6 канална не хромирана ако 4 канална значи е ремонтиран тук с цев от АП .
    Тази вечер нещо не можем да се стиковаме
    АП-то си е със 6 канала, Макаров е с четири.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • #17
      От: Валтер ПП

      Първоначално публикуван от xaoc73 Преглед на мнение
      ..П. П. Модераторът ми забавя всеки пост с няколко часа, поради което се извинявам за забавянето.
      Първоначално публикуван от xaoc73 Преглед на мнение
      Вече отговорих на този въпрос в по-горен пост и чакам модераторът да ми одобри отговора, за да го публикува.
      Да не би да си мислиш че модератора е тук специално за теб? Ще чакаш, колкото трябва толкова.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • #18
        От: Валтер ПП

        Г-н Модератор, нямах намерение да обидя никого. Просто исках да съобщя, че не нося вина за забавянето на отговорите си, което водеше до известна непоследователност на диалога.
        Иначе досега се дзверих в дулото и се омазах в смазка от разглобката. Малко съм кьорав вече, но мисля, че има 4 канала.

        Коментар


        • #19
          От: Валтер ПП

          Защо се бавят мненията се знае. Новорегистрираните са на одобрителен режим.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #20
            От: Валтер ПП

            Така се случи, че съм ползвал Валтер ППК, Броунинг и АП в 7,65х17 ( .32 ACP). Всъщност, не точно в този ред.АП-то беше първи. Работеше като шевна машина.Е, шампион по стрелба с него няма как да станеш, но стреляше безотказно с всякакви патрони, дори и с такива които не си знаеха годините. Следващият беше Валтера.Уникален пистолет, с душа! Вероятно "помни" половината от новата българска история!Имаше си и орелче със свастика, осезаемо по лек от останалите, но за съжаление беше доста амортизиран.Макар да изглеждаше прилично и да стреляше много добре, времето и некадърната поддръжка си бяха взели своето. Засичаше често и хич не долюбваше старите МВР-ейски патрони. Бракуваха го скоропостижно и ми го замениха с белгийско АП, демек Броунинг. Същият определено стреляше по добре от АП-то, и почти като Валтера, но и него, не след дълго го продадоха на пенсиониращ се колега, който го закупи за стотина лв. Та те така.После съм имал и Лама в същия калибър, но Валтера си ми остана като еталон за най-доброто в този калибър до което съм се докосвал !
            Последно редактирано от emil5koff; 21-01-16, 22:59.

            Коментар


            • #21
              От: Валтер ПП

              Първоначално публикуван от xaoc73 Преглед на мнение
              Г-н Модератор, нямах намерение да обидя никого. Просто исках да съобщя, че не нося вина за забавянето на отговорите си, което водеше до известна непоследователност на диалога.
              Иначе досега се дзверих в дулото и се омазах в смазка от разглобката. Малко съм кьорав вече, но мисля, че има 4 канала.
              Значи пистолета е минал през основен ремонт най вероятно в ремонтната база на МВР в София . При оригиналните отпред на цевта или на мястото където е отвора за изхвърляне на гилзите в затворено положение трябва да го има щампован имперския орел както и на блока и ложата . Запазили ли са се те почти е сигурно че пистолета е в оригинален вид и не е пипан . Браунинга е с дуралуминиева ложа като при АП то . Чувал съм че има и такава серия при Валтер .
              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
              Тази вечер нещо не можем да се стиковаме
              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение

              АП-то си е със 6 канала, Макаров е с четири.
              Това унгарско чудо не съм го гледал подробно но ремонтните цеви които слагаха в "Орел" са хромирани с 4 канала и знам че са от ЗиПовете на АПтата .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #22
                От: Валтер ПП

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                . Браунинга е с дуралуминиева ложа като при АП то . Чувал съм че има и такава серия при Валтер .
                Виждал съм лично. Колега и съученик който беше зам. началник на КАТ по политическата подготовка и след 90-та го прехвърлиха в нашето РПУ имаше такъв. Пълен оригинал.

                Това унгарско чудо не съм го гледал подробно но ремонтните цеви които слагаха в "Орел" са хромирани с 4 канала и знам че са от ЗиПовете на АПтата .
                Всичко е възможно Складовете на МВР бяха като рудниците на цар Соломон, пълни със съкровища, ма пусти достъп....
                А АП-то и белгийското му издание /имал съм и двата/ са си с шест канала, хромирани, фабрично.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #23
                  От: Валтер ПП

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  ....При оригиналните отпред на цевта или на мястото където е отвора за изхвърляне на гилзите в затворено положение трябва да го има щампован имперския орел както и на блока и ложата . Запазили ли са се те почти е сигурно че пистолета е в оригинален вид и не е пипан .....
                  Освен гореизброените, по спомен, имаше и орел между бутона за освобождаване на пълнителя и спусъковата скоба...ама е възможно и да бъркам, защото не намирам такава снимка в нета. Валтера за когото писах по-горе, със сигурност беше по-лек от Браунинга и АП-то...многократно са сравнявани, теглени, но понеже не беше вчера, не мога да цитирам конкретни данни...Възможно е да е бил от дуралуминий или някакава подобна сплав

                  Коментар


                  • #24
                    От: Валтер ПП

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Skan1.jpg
Прегледи:1
Размер:65.2 КБ
ID:5699458Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan2.jpg
Прегледи:1
Размер:56.5 КБ
ID:5699457

                    Ето, това е пистолетът. Снимките са малко размазани, но ясно се виждат подробностите. Ако трябва, ще снимам и вътрешните чаркове, но по тях няма нищо.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Валтер ПП

                      Преди малко, приятели от англоезичния валтерски форум ми изпратиха линк към таблица с годините на производство на пистолетите на Вермахта. Прилагам линка, защото може да бъде полезен за всички валтеристи (и не само). От него следва, че както горният Валтер, така и моят, са произведени първоначално през 1942 г. А преработката е допълнителен казус.
                      http://www.tague.at/pistolen/en_index.htm

                      Коментар


                      • #26
                        От: Валтер ПП

                        Орлето го има щамповано на трите основни части на пистолета . На някои на цевта е отпред на на 5-6 милиметра от дулния срез отгоре . На времето тоя пистолет беше любим на нашия оръжейник в ОСО . Можеше по цял ден да си го гледа разглобен на масата та покрай него научих доста за тия валтери . До колкото знам тоя модел е произвеждан по време на окупацията в заводите на Браунинг в Херстал и от тогава са тия валтери с маркировката на Браунинг .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Валтер ПП

                          За тези Валтери от П 5 насам можем да изпишем страници.
                          Но сега се гледат полимери, ...найсе патрони в пълнителя, полигонални цеви с ресурс от една мезозойска ера нагоре /като че ли през живота си ще изстрелят толкова патрони/ и с калибър от .50 нагоре.
                          Както и да е. Има "вечни" пистолети и Валтер ПП е един от тях.
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • #28
                            От: Валтер ПП

                            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                            За тези Валтери от П 5 насам можем да изпишем страници.
                            Но сега се гледат полимери, ...найсе патрони в пълнителя, полигонални цеви с ресурс от една мезозойска ера нагоре /като че ли през живота си ще изстрелят толкова патрони/ и с калибър от .50 нагоре.
                            Както и да е. Има "вечни" пистолети и Валтер ПП е един от тях.
                            Ако не беше толкова сложна процедурата с издаване и подновяване на разрешителните със сигурност в касата щях да сложа един ППК и един П 38 . Ресурса дори и на старите цеви е с пъти по голям от възможностите ми в момента. Освен ако не си състезател по динамична стрелба или изпитател на боеприпаси .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Валтер ПП

                              ех, а моя го подарих на 6-то /районно, не онова шесто/....... не беше нарочно, ама така и не намерих време да го продам за 1 година и остана при КОС-аджията
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар


                              • #30
                                От: Валтер ПП

                                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                                ех, а моя го подарих на 6-то /районно, не онова шесто/....... не беше нарочно, ама така и не намерих време да го продам за 1 година и остана при КОС-аджията
                                Язък. Сигурно не се е загубил, някой му се радва...
                                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X