Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ в избора на джип - Сузуки Самурай или Сузуки Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ в избора на джип - Сузуки Самурай или Сузуки Витара

    Колеги, пред дилема съм относно избора на Самурай или Витара. Ще се ползва за лов, риболов и разходка сред природата. Наясно съм с недостатъците, като пространство (и в двете е тясно и неудобно, особена в Самурая), но все пак не търся комфорт и лукс, за тази цел има БМВ-та и Мерцедеси Искам по-компетентните колеги да изкажат мнение, да изтъкнат плюсовете и минусите на едното и другото - самурая например е с цял мост, на ресори, шаси. Витарата е с независимо окачване отпред, съществен недостатък ли е това в сравнение с целия мост на самурая ? Държа да отбележа, че предпочитам по-големия мотор на самурая 1.3 , а витарата съответно 1.6 късата база. Като здравина,като проходимост(то това е много относително, тъй като зависи и от комплекс други фактори като задкормилно устройство, гуми и т.н. и т.н., но все пак ...) от кой джип бих останал по-доволен ??? Давайте препоръките си и помагайте да се ориентирам ! Благодаря Ви
    Suzuki Samurai 1.6 - Mud Machine

  • #2
    От: Помощ в избора на джип - Сузуки Самурай или Сузуки Витара

    Здр и двете джипчета са много хубави с раздатки парт таим които се използват само от хора с опит. Ако не знаеш за раздатките има фул таим и парт тиме , фул таима с междинен диференциал може да го караш на всякакъв терен а парт таим само на хлъзгави терени. Ползваи търсачката в форума има много информация прочети малко и като разбереш как работят джиповете ще разбереш какъв ти трябва за твоите нужди късмет с покупката.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ в избора на джип - Сузуки Самурай или Сузуки Витара

      Моето мнение е за Витара,мотора е здрав.По-голяма е от Самурая,вози в пъти по-комфортно от Самурай и е по-мощна.Първата ми джипка беше Витара и бях много доволен от нея.
      Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

      Коментар


      • #4
        От: Помощ в избора на джип - Сузуки Самурай или Сузуки Витара

        Джимни. Съчетава голяма част от предимствата на двете, както и общите им недостатъци.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #5
          От: Помощ в избора на джип - Сузуки Самурай или Сузуки Витара

          И двете стават,ако смяташ по сериозно да я караш,по добре е целия мост,но за лов и по леки разходки и независимото окачване става.Аз карах витара 3 години с 30 инча гуми ежедневно и за разходки и не съм имал никакви проблеми.Ако си по едричък в самика ще ти по е некомфортно не че и витарата е много по широка де.
          SUZUKI VITARA V6
          HONDA CBR 919RR
          MERCEDES ML
          MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X