Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скъсана подгревна свещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скъсана подгревна свещ

    Здравейте,
    Мой познат при смяна на подгревни свещи 2 бр се скъсаха. Купихме един комплек за вадене на скъсани подгревни свещи за 260лв, но май не е за този тип скъсване, а е само когато е скъсана по-нагоре. Моля за съвети.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2181.jpg
Прегледи:1
Размер:71.8 КБ
ID:6106569

    Ето така изглежда скъсването. При палене или въртене на стартер с цел компресията сама да си го изкара нищо не стана. Беше накиснато 24ч с WD и пак паленен и пак нищо. Единственият вариант е сваляне на глава или разпробиване с 5мм дълго свредло. и за водач да се използва старият корпус на подгревната свещ. Бих се радвал за препоръки в близките 2 часа (тогава пак ще отида в гаража да видя до къде го е докарал). Благодаря
    LR Discovery 300Tdi 1996
    Subaru Outback 2.5 1998
    Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

  • #2
    От: Скъсана подгревна свещ

    Разпробива се
    Каква е колата, мотора?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Скъсана подгревна свещ

      Хюндай като бакшишите... не знам кубатура. 2000-ната някъде беше. Подгревите са откъм купето.


      П.П. Elantra 2.0 CRDI ... В момента пробват с разпробиването, като идеята за изкарването на остатъците от керамиката е после да се върти на стартер и колкото изкара от боклуците.
      Този комплект не върши работа при тази ситуация:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:r63487_ric.jpg
Прегледи:1
Размер:146.0 КБ
ID:5699110
      Последно редактирано от bestbg; 19-01-16, 14:33.
      LR Discovery 300Tdi 1996
      Subaru Outback 2.5 1998
      Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

      Коментар


      • #4
        От: Скъсана подгревна свещ

        Пробвaйте със спрей нa мотип- фризер.10 инa левa в бриколaж, бaумaкс ...
        Преди време се зaигрaх с еднa втулкa и стaнa номерa.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #5
          От: Скъсана подгревна свещ

          Мога да ти дам телефон на човек с който работим ако скъсаме свещ в сервиза, гледам че си от София, аз също. Човека идва на място, иска само да има ток и евентуално въздух. Пиши ми да ти дам телефона (че във форума не може, баси абсурда уж сме да си помагаме, а ако дам телефон или координати на фирма или човек който помага и взема пари съответно за това, се смята за реклама и се трие........) Та пиши ми ще ти дам координати. Не пробвайте с палене защото може да забатачите нещата още повече.....Човека взема 100лв. за работата но е малко и евтино от сваляне на глава!
          Който оцелее ще закусва!

          Коментар


          • #6
            От: Скъсана подгревна свещ

            100 кинтари на свещ или на кола?
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Скъсана подгревна свещ

              На свещ
              Който оцелее ще закусва!

              Коментар


              • #8
                От: Скъсана подгревна свещ

                Във Варна го играхме същия цирк за същата цена....
                Общо взето - разпробиване с тънко свредло средата на свещта, правене на резба, навиване на шпилка вътре и опит за вадене със скоба.... И така няколко пъти...
                За радост - последния опит бе успешен (след скъсване на шпилка и продължаване на разпробиването вече на шпилката )
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  От: Скъсана подгревна свещ

                  Първоначално публикуван от БИЖО БИЖЕВ Преглед на мнение
                  Мога да ти дам телефон на човек с който работим ако скъсаме свещ в сервиза, гледам че си от София, аз също. Човека идва на място, иска само да има ток и евентуално въздух. Пиши ми да ти дам телефона (че във форума не може, баси абсурда уж сме да си помагаме, а ако дам телефон или координати на фирма или човек който помага и взема пари съответно за това, се смята за реклама и се трие........) Та пиши ми ще ти дам координати. Не пробвайте с палене защото може да забатачите нещата още повече.....Човека взема 100лв. за работата но е малко и евтино от сваляне на глава!
                  Телефон и име на фирма/човек може да дадеш. Линкове не можеш - вместо това може да му напишеш какво да търси в Google.

                  Идеята е че като се индексира форума това отива по търсачките, и понеже форума е голям и посещаван, отива в първите резултати в търсачките. А за такава работа се плаща, пък не сме по безплатните обяди за чужда сметка.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Скъсана подгревна свещ

                    Ако е останало само парче от нагревателя разпробиването е доста трудно и рисковано. С разпробиване има шанс ако е скъсана горе свеща, то и комплекта е за такива случаи. Най-лесното решение при такова скъсване е да се кара така със резервни свещи в колата до момента в който компресията изхвърли свеща. Понякога може да отнеме доста време.
                    Комън рейл дизелите палят безпроблемно и почти без свещи.
                    Ники

                    Коментар


                    • #11
                      От: Скъсана подгревна свещ

                      Със какъв акъл сте въртели на стартер при скъсана свещ, еми ако парчето попадне във цилиндъра и го надере!!!! Иначе скъсването баш там, е много сложно за вадене... аз съм пробвал всичко, и единственото което стана е сваляне на глава.. Но нищо не пречи да се пробва по друг начин, ама как ще си сигурен дали не е останало парче вътре!!! Има и керамика във свеща, а керамика и цилиндър, става просто прекрасно, ако застане между цилиндъра и буталото..
                      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                      Коментар


                      • #12
                        От: Скъсана подгревна свещ

                        Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                        Със какъв акъл сте въртели на стартер при скъсана свещ, еми ако парчето попадне във цилиндъра и го надере!!!! Иначе скъсването баш там, е много сложно за вадене... аз съм пробвал всичко, и единственото което стана е сваляне на глава.. Но нищо не пречи да се пробва по друг начин, ама как ще си сигурен дали не е останало парче вътре!!! Има и керамика във свеща, а керамика и цилиндър, става просто прекрасно, ако застане между цилиндъра и буталото..
                        През отвора за свеща, с маркуче вакуум от компресор или прахосмукачка най вече, се изсмуква всичко което е останало в цилиндъра преди да се завие новата свещ. Същата процедура и при пренарязване и ремонт на резба за запалителна свещ без да се сваля главата при бензиновите двигатели.
                        Последно редактирано от DIMILIEV; 19-01-16, 18:49.
                        При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Скъсана подгревна свещ

                          Втора година на един познат пежото 307HDi движи с точно същото скъсано парче на трети цилиндър. Е.. до сега не е успяло да излезе от "компресията" и няма и намерение. Колата си пали с три свещи.
                          Както казаха колегите по-горе - разпоробиване със едно око и стискане на г@з@, пък каквото дойде

                          Успех!
                          Последно редактирано от I.Stoyanov; 19-01-16, 19:10.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Скъсана подгревна свещ

                            На твоя познат по всяка вероятност се е откъсала само шестостенната глава а резбата си е там, здраво навита...
                            Тук случая е съвсем друг, а да я караш по този начин скъсана свещ, си е направо луда и безотговорна работа!!!!!
                            Това парче трябва да се извади по някакъв начин..
                            Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                            Коментар


                            • #15
                              От: Скъсана подгревна свещ

                              Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                              На твоя познат по всяка вероятност се е откъсала само шестостенната глава а резбата си е там, здраво навита...
                              Тук случая е съвсем друг, а да я караш по този начин скъсана свещ, си е направо луда и безотговорна работа!!!!!
                              Това парче трябва да се извади по някакъв начин..
                              Не искам да влизам в спорове - само нагряващата част на свеща - "електрода" остана в отвора, резбата и съвсем малка част от "електрода" се развиха. Остатъка от свещта се търкаля още някъде из гаража. И да - собственика е наясно с рисковете и, пак казвам - втора година кара така, без никакви дертове...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X