Обява

Свий
Няма добавени обяви.

чек лампа светва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • чек лампа светва

    Когато минавам с висока скорост през по дълбоки локви светва чека вече за втори път,след няколко дни изгасва.Може ли да има нещо общо с газовото,слабо изолирани кабели или.....Говоря за 3.7 чероки KJ
    Лесно беше само вчера
    Jeep Cherokee - Liberty 3.7
    Fab Fours Legend
    Nissan Terrano II 2,4

  • #2
    От: чек лампа светва

    Сигурно ти приплъзва ремъка на алтернатора, след като го намокри водата и затова светва чека.
    Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

    Коментар


    • #3
      От: чек лампа светва

      Не го вярвам. Грешката е запаметена в паметта на компа, виж там я прочети и ще разбереш какво е.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        От: чек лампа светва

        Първоначално публикуван от ianevi2 Преглед на мнение
        светва чека
        .....коя "чека", оранжевата или чевената?
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: чек лампа светва

          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          .....коя "чека", оранжевата или чевената?
          жълтакъва горе в дясно
          Лесно беше само вчера
          Jeep Cherokee - Liberty 3.7
          Fab Fours Legend
          Nissan Terrano II 2,4

          Коментар


          • #6
            От: чек лампа светва

            Първоначално публикуван от ianevi2 Преглед на мнение
            Когато минавам с висока скорост през по дълбоки локви светва чека вече за втори път,след няколко дни изгасва.Може ли да има нещо общо с газовото,слабо изолирани кабели или.....Говоря за 3.7 чероки KJ
            Може да има общо с втория ред ламБО-сонди - намокрят се, щото са по-ниско, почти под двигателя, и следва някаква грешка с код P0156, Р0157 и т.н. Като изсъхнат, грешката се изтрива. При мен така направи след бухане "у ряката" при дядо Владо, даже си купих нови сонди, но така и не ги сложих, защото "джеки-чан" угасна и повече не се е появявала тази грешка.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: чек лампа светва

              Днес го измих от лугата и пак светна.Вече почва да дразни.Утре ще е на преглед ако мога да се измъкна за малко от работа.
              Лесно беше само вчера
              Jeep Cherokee - Liberty 3.7
              Fab Fours Legend
              Nissan Terrano II 2,4

              Коментар


              • #8
                От: чек лампа светва

                Ако е имало някаква грешка тя би трябвало да е записана и да е в паметта, макар и като минало събитие, а не налична в момента. Добре е да се прочетат професионално грешките и тогава да се мисли дали и какво да се прави.
                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                First impression is not always true. Get inspired.
                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                Reading is sooo boring, unlike writing!

                Коментар


                • #9
                  От: чек лампа светва

                  Първоначално публикуван от ianevi2 Преглед на мнение
                  жълтакъва горе в дясно
                  "чек енджин"...... иди някой с "Бош" читалка да прочете и изтрие запомнените кодове за грешки, и сподели какво е било за да му мислим.......
                  П.П. С Алекс сме писали заедно и.....едни и също ЧНГ (не е кафе)
                  Последно редактирано от дядо владо; 19-01-16, 18:52.
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    От: чек лампа светва

                    Днес първи опит с четенето на грешки бе неуспешен.За утре съм намерил читалка БОШ,че да видим какво ще покаже.
                    Лесно беше само вчера
                    Jeep Cherokee - Liberty 3.7
                    Fab Fours Legend
                    Nissan Terrano II 2,4

                    Коментар


                    • #11
                      От: чек лампа светва

                      Първоначално публикуван от ianevi2 Преглед на мнение
                      Днес първи опит с четенето на грешки бе неуспешен.За утре съм намерил читалка БОШ,че да видим какво ще покаже.
                      С ключа по урбулешкия начин не става ли? За да няма неясноти с броя врътки, хамериканците са започнали да дават акъл да броиш не "три пъти на контакт", а "пет бързи движения с ключа", даваш на контакт и връщаш обратно ключа преди да чуеш "камбанка":
                      1-вкл., 2-изкл., 3-вкл., 4-изкл., 5-вкл. и оставаш така без да палиш двигателя, на дисплейчето под скоростомера се появяват кодове за грешки, ако няма, изписва "done". Аз никакви диагностики не съм правил за 6 години, освен една от любопитство, когато във форума се появи Еди. Каквото ми е показало с въртене на ключа - това се оказа (то бяха само задни ламбда-сонди и датчик на раздатката, какъвто не си купих, по този случай не ми свети лампа в каква позиция съм, но пък това се вижда от самия лост).
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        От: чек лампа светва

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        по този случай не ми свети лампа в каква позиция съм, но пък това се вижда от самия лост).
                        Недей така че имам един клиент който ако не му свети лампичката не ще да кара, направо не е истина. И понеже другата му кола е Фероза го попитах дали като сменя предавките на нея му светва на таблото на коя е включил сега и той много се обиди. А относно 3.7 се четат грешките с тъпа читалка за 3 долара. Виж вече ако искаш да гледаш живи данни малко по-сложно ама само малко...
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          От: чек лампа светва

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          ........ не ми свети лампа в каква позиция съм, но пък това се вижда от самия лост.
                          Извинявам се за лекото отклонение от темата,но....трябва ли да има индикация на таблото за позицията на лоста ? Че съм от скоро с джипката (2,7 CRD 2002г), а такава индикация липсва при мен .Благодаря!

                          Коментар


                          • #14
                            От: чек лампа светва

                            Първоначално публикуван от caby Преглед на мнение
                            Извинявам се за лекото отклонение от темата,но....трябва ли да има индикация на таблото за позицията на лоста ? Че съм от скоро с джипката (2,7 CRD 2002г), а такава индикация липсва при мен .Благодаря!
                            Само ако си с NV 242 или 231 раздатки. Това ако е "Гранд Чероки" (щото "Чероки" с такъв двигател май няма, а с раздатка 242 е голяма рядкост) - индикация трябва да има някаква само при включени "бавни", защото си вечно на 4х4.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #15
                              От: чек лампа светва

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              С ключа по урбулешкия начин не става ли? За да няма неясноти с броя врътки, хамериканците са започнали да дават акъл да броиш не "три пъти на контакт", а "пет бързи движения с ключа", даваш на контакт и връщаш обратно ключа преди да чуеш "камбанка":
                              1-вкл., 2-изкл., 3-вкл., 4-изкл., 5-вкл. и оставаш така без да палиш двигателя, на дисплейчето под скоростомера се появяват кодове за грешки, ако няма, изписва "done". Аз никакви диагностики не съм правил за 6 години, освен една от любопитство, когато във форума се появи Еди. Каквото ми е показало с въртене на ключа - това се оказа (то бяха само задни ламбда-сонди и датчик на раздатката, какъвто не си купих, по този случай не ми свети лампа в каква позиция съм, но пък това се вижда от самия лост).
                              Това с включ,изключ след малко ще го пробвам дали ще покаже нещо.Само,че чека не свети в момента???
                              Лесно беше само вчера
                              Jeep Cherokee - Liberty 3.7
                              Fab Fours Legend
                              Nissan Terrano II 2,4

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X