Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на телеподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на телеподаващо

    За старгон (каргон) 10л , цо2 6-7л и нагоре, според нуждите.
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • От: Избор на телеподаващо

      От черната ще регулирам количеството газ(литрите), а на манометъра какво трябва да показва?
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • От: Избор на телеподаващо

        Манометъра показва налягането в бутилката. Не знам защо е само до 25 атм/бара ако не се лъжа. Вертикалния стъклен/пластмасов цилиндър показва дебита на изхода.

        Аз имам шведски редуцир с два маномеръра, и този за бутилката е до 60атм/бара. Като при напълно заредена бутилка СО2 показва около 50атм/бара.
        -Чем занимаетесь по жизни?
        -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
        -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

        Коментар


        • От: Избор на телеподаващо

          И на манометъра и на стъкления цилиндър пише, Ar/СО 2. Под манометъра това лъскавото също е врътка. С двата манометър там е ясно
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • Избор на телеподаващо

            Тоя редуцир нещо не го разбирам. Имам същия (поне като схема де с колба или каквото е там) та на часовника показва каквото има в бутилката и от малката черна врътка гласиш какво да излиза.
            Утре ако не забравя ще ти го снимам.
            Но манометъра е до 200
            I'm not Lost, I'm Discovering !

            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

            Коментар


            • От: Избор на телеподаващо

              И двете са направени да показват едно и също, колбата се води по-точна, гледай нея. Ако работиш на открито може да пуснеш повече .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • От: Избор на телеподаващо

                Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                И на манометъра и на стъкления цилиндър пише, Ar/СО 2. Под манометъра това лъскавото също е врътка. С двата манометър там е ясно
                Под манометъра най-вероятно е регулатора на редуцира. Черния кран на изхода обикновено е за спиране пускане на самия изход, към телоподаващия апарат. А газа към редуцира се пуска от крана на бутилката.
                -Чем занимаетесь по жизни?
                -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                Коментар


                • От: Избор на телеподаващо

                  Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                  И двете са направени да показват едно и също, колбата се води по-точна, ...
                  Също като при китайските инвертори ,които имат и скала на потенциометъра а същевременно и цифров дисплей....Винаги съм се чудил кое показание е по вярно...
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • От: Избор на телеподаващо

                    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                    ....Винаги съм се чудил кое показание е по вярно...
                    Най-вероятно нито едно от трите [emoji1][emoji1]
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • От: Избор на телеподаващо

                      Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                      Тоя редуцир нещо не го разбирам. Имам същия (поне като схема де с колба или каквото е там) та на часовника показва каквото има в бутилката и от малката черна врътка гласиш какво да излиза.
                      Утре ако не забравя ще ти го снимам.
                      Но манометъра е до 200
                      Скалата е в Мра. Точно на ниво на оста на стрелката отляво пише 25(оградено в кръгче) отдясно пише Мра. На снимката не се вижда хубаво. Според мен манометъра показва какво е налягането след редуциране, което не знам колко трябва да е, а от черното колко изтича, но в литри. Ако знаеш на колко литра се равняват баровете излиза, че е едно и също. Може би е по точно нагласянето. На кутията има табличка YQAr-731L P1-15MPa , P2-0,15MPa 0-20L/min , но всичко е на джагадайски.
                      Последно редактирано от dido uzunov; 20-02-19, 09:52.
                      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                      Коментар


                      • От: Избор на телеподаващо

                        Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                        ... Не знам защо е само до 25 атм/бара ако не се лъжа....
                        Лъжеш се.
                        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                        И двете са направени да показват едно и също... .
                        Това също не е вярно.

                        Опс ! Дидо ме е изпреварил .
                        Манометърът (онзи кръглия "часовник" на снимката) мери входящото ( от бутилката ) налягане и е разграфен до 25 MPa , което както е известно от физиката се равнява на 250 Bar.
                        Съчмата в "колбата" показва дебита на работния газ .
                        ... а какъв точно трябва да е дебита е въпрос на технология за конкретен детайл .
                        Последно редактирано от Vlado_Ts; 20-02-19, 09:49.
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: Избор на телеподаващо

                          Много ще съм ти благодарен ако кажеш как се определят дебита. Ама като за мен, че да те разбера Може би конструкцията лъже и манометъра е на входа, нищо, че е ведно тяло с редуцира
                          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                          Коментар


                          • От: Избор на телеподаващо

                            Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                            Много ще съм ти благодарен ако кажеш как се определят дебита. Ама като за мен, че да те разбера Може би конструкцията лъже и манометъра е на входа, нищо, че е ведно тяло с редуцира
                            Ами като гледам снимката - нищо лъжовно няма в конструкцията
                            Манометърът ( който измерва налягането в бутилката) е на входа на редуцира и са в общо тяло . Показанието му ( на манометъра) е такова , каквото е конкретното налягане в бутилката и няма какво да му нагласяш.

                            Конкретна стойност на дебита пък се определя чрез "връткане" на оная черничката врътка под "колбата" в посока ( или в обратна) на часовниковата стрелка . При това съчмата в колбата ( която е разграфена в литри за минута) сочи моментния дебит.
                            Необходимият ти работен дебит се определя от няколко фактора : видът на заваръчното съединение , видът на заварявания метал,както и дали се работи на "завет" или духа вятър .

                            ... а пък аз много назад в същия раздел съм писал как се регулира на практика дебитът без да гледаш дебитомера ( независимо дали изправен или прецакан) и така съм учил винаги и курсистите ми . Даже и понастоящем го натяквам чат/пат на заварчиците ми
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Избор на телеподаващо

                              Благодаря, ще го търся!
                              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                              Коментар


                              • Избор на телеподаващо

                                Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                                Благодаря, ще го търся!
                                Мисля, че обяснението беше в темата “как се заварява с аргон...” поне аз там съм чел обяснение как да си глася аргона и така и действам. Ако заваряваш на вън или газта е малко ще го познаеш по заварката.
                                https://www.offroad-bulgaria.com/sho...84#post1390084
                                Последно редактирано от mmtrance; 20-02-19, 11:04.
                                I'm not Lost, I'm Discovering !

                                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X