Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на телеподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на телеподаващо

    Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
    Не е лошо да напишеш препоръчително писмо до Фрониус...или който си избереш от големите имена в тази сфера.
    Аз уважавам твоето мнение, но просто не разбирам нуждата от ключ на предния панел. И ако трябва да съм напълно откровен, ти си единствения човек досега, на който му прави проблем ключа на задната страна на машината. А вярвай ми - познавам достатъчно хора, които си изкарват хляба със заваряване.
    Може би при теб има някаква специфика на работата която ми убягва. Моля за пояснение.
    Нека да сме двама.Макар и да звучи незначително ,на практика да е отпред копчето е страшно удобство.
    "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
    Mark Twain
    СтоЕнчA

    Коментар


    • #32
      От: Избор на телеподаващо

      Айде да сме трима,машината е навряна под тезгяха в гаража,първата бе на вики,е нямаше начин при всяко пускане и спиране да не съм споменавал роднините на произведителя многократно.С дел-а е друга бира.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #33
        От: Избор на телеподаващо

        Време е да се помисли за блутуут изключване. Без кабели и други неща които пречат
        Панайот Бърдарски
        0887 60 77 22

        Коментар


        • #34
          От: Избор на телеподаващо

          Сигурно знаеш че електрожените по фабрики и заводи имаха едни диодно тиристорни управления за празен ход.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #35
            От: Избор на телеподаващо

            Когато машината се използва за заваряване през целия ден, и се включи сутринта, а се изключва вечер-все е тая къде и е копчето, ако ще отдолу да е.
            Но при гаражна работа при която завариш каквото завариш, и после не се знае кога пак ще ти трябва заварячката-машината се гаси. И ако ти се налага да включваш и изключваш 20 пъти на ден-много по-добре е копчето да е на удобно място.
            Моето е отпред, и съм много доволен.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #36
              От: Избор на телеподаващо

              Хм, и на мен последно ми се случи да заварявам на някакви невероятни(за мен) места, във всякакви позиции(само с главата надолу, вързан за краката, май не ми се наложи да заварявам), и си мисля,че ако копчето е на предния панел ще е една идея по-удобно.

              Коментар


              • #37
                От: Избор на телеподаващо

                С 2 ръце подкрепям.В общи линии и аз пу..вам всеки път при включване и изключване на заваръчна машина дето и бутилката монтирана отзад и няма място за бъркане.Та се чудя каква е логиката да е (скрито) там копчето.

                Коментар


                • #38
                  От: Избор на телеподаващо

                  Доста трудно е закупуването на ДЕЛ - оставам с впечатление, че за да се изяснят функциите/оптиите като например разликите между Self Control и Еco Control или дори между моделите, трябва да се отиде до София. Цените са непрозрачни, в упътването на продуктите на сайта, функциите не са споменати или обяснени.
                  Aко това трябва да е градивна критика към производителя и ако той го прави наистина за пари:
                  - Ако се обяснят вариантите, идеята зад тях - продажбите ще тръгнат, а разговорите по телефона ще намалеят.
                  - Ако се подготвят менюали, ориентирани към клиента, фирми с опростено управление няма да ви крадат клиентите вече.
                  - Ако се направи елементарен онлайн магазин, ще тръгнат продажби
                  - Ако дори само сайта се оправи /не струва почти нищо/ - продажбите ще тръгнат
                  - Трябва да има ясни цени на актуални продукти. Иначе е гаражно изпълнение /а не е/.
                  - Клиентите от чужбина какъв шанс имат да чуят за вас?

                  Довода, че са евтини или сервиза им е в БГ и темподобни не винаги сработва. Точно при клиенти, дето им е все едно дали ще дадат 500 или 2000 лева, значение имат горе споменатите неща.
                  Писах го това, защото изчетох почти всички теми за телоподаващи и тенденцията, която описвам не се е променила през последните 5-6 години поне.

                  Дано се приеме това писание като пожелание за успех. И да стане ясно, какво е Еко и каква е разликата със Селф (и без да трябва да ходя до София).

                  Коментар


                  • #39
                    От: Избор на телеподаващо

                    Не съм силен в тоците, но високоволтовите кабели барабар с феритното пръстенче, не трябва ли да са по-далече от платките с високочестотните джаджи....Според мен мястото на копчето е отзад. Оправдания, че не било удобно не се приемат ...има лошо изградени навици.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Избор на телеподаващо

                      Копчето отзад излиза по евтино за производителя,80 см.кабел,крепежи....4 лв.са си 4 лв.Зануляването не е нужно да ходи отпред,за да излезе от кабела,и преходна букса някаква и станаха 6 лв.
                      За труд....ми той е безплатен в бг.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #41
                        От: Избор на телеподаващо

                        Когато ми се налага да заварявам нещо, обикновено инвертора ми работи от началото до края на цялата работа. Никога не го гася и не виждам смисъл. Икономия няма да се направи. На празен ход инверторните заваръчни апарати консумират нищожно количество ел. енергия.
                        А това което каза гого77 е също вярно, и допускам че големите фирми производители, се застраховат допълнително с недопускане на захранващия кабел близо до изходните клеми /платки/.
                        Разбира се има простичко решение - реле, което се управлява от миниатюрно ключе на предния панел. Но това пак довежда до усложняване и оскъпяване макар и малко на машината + "безплатен" труд в БГ
                        Панайот Бърдарски
                        0887 60 77 22

                        Коментар


                        • #42
                          От: Избор на телеподаващо

                          Това е единствената машина от марковите,която съм виждал с копче на предния панел!
                          Ако го бяха сложили отзад,щяха да са.....едно отпред,и едно отзад.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0523.jpg
Прегледи:1
Размер:155.5 КБ
ID:5700442
                          Kawasaki Klr 600 '91

                          Коментар


                          • #43
                            От: Избор на телеподаващо

                            Добра дискусия стана заради копчето,но мнението на всеки потребител е важно според мен.Искам и аз да предложа нещо на колегите pansim и aig.
                            Имам апарати и от двамата,както споменах и по-горе от pansim 190 А инвертор ,а от aig гореспоменатото телоподаващо.
                            Предлагам да може да се поръчват с опция по-добри ръкохватки , маси и шлангове за телоподаващото,разбира се с допълнително доплащане.
                            На pansim на инвертора въобще не ми допаднаха ръкохватката и масата,възможно най-евтините,съответно ги смених и тези ги изхвърлих.
                            При телоподаващото на aig шланага е евтин и отвратителен за работа.На всичкото отгоре вчера клапана в шланга не затваряше плътно и ми отиде газта.Ще се сменя и шланга но този ще ми е излишен.
                            " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

                            Коментар


                            • #44
                              От: Избор на телеподаващо

                              Имаш клапан в шланга,или стандартен клапан във апарата,независимо от отговора,сложи си филтър за бензин и няма да имаш проблем,периодично имах такива дертове,на всички бутилки имам филтър с бърза връзка и Няма проблем.
                              Само първата ми 250А машина си дойде комплект със шланг и маса.Всички други машини си ги комплектовах по мой избор но Вече знаеш какво искаш.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #45
                                От: Избор на телеподаващо

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Имаш клапан в шланга,или стандартен клапан във апарата,независимо от отговора,сложи си филтър за бензин и няма да имаш проблем,периодично имах такива дертове,на всички бутилки имам филтър с бърза връзка и Няма проблем.
                                Ок мерси,клапана е в шланга,но шланга не е добър поне мен не ме кефи.И бих си доплатил за по-добър но нямаше тази опция.Добавих си и бърза връзка на маркуча от бутилката,защото иначе е много неудобно да се сваля маркуча,така че филтър не е проблем да се сложи.
                                " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X