Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на телеподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на телеподаващо

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

    Това "феролайн".... ми звучи някак ... фекалиино .
    Не знам те са си го измислили това пише на етикета на бутилката Феролайн С 18 . И ние доста газ харчим хич да не е 5 заваръчни поста са . А като работи лазера поръчвам направо батерии кислород и и лазерната смес . При мен никога не е дошла бутилка повече от 150 бара .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Избор на телеподаващо

      Първоначално публикуван от KOVESLAV Преглед на мнение
      .... Май само аз се "мъча" с чист СО,но пък е много евтино и икономично,особено при работа на малки токове.До 3мм дебелини на черно заварявам на около 3-4л/мин и с преносимата бутилка която е 3кг.(зареждат ми я за 3лв) изкарвам над 3кг тел.Не съм засичал точно,но с 3 зареждания по 3кг задължително са свършили две ролки по 5кг. тел.Грубо на кило тел,слагам по лев за газ.
      Аз не знам каква е тази мания тук по принцип за газови смеси .
      СО2 си върши много хубава работа когато става въпрос за заваряване на "черни" стомани . Стига да няма някакво изрично условие за дизайн и избягване на пръски . Макар че и те се чистят .
      Не виждам и защо да е "мъка" . На всичко отгоре не само че СО2 е по-евтин газ , но и е активен , което не налага заигравки с химичния състав на тела.
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • От: Избор на телеподаващо

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Аз не знам каква е тази мания тук по принцип за газови смеси .
        СО2 си върши много хубава работа когато става въпрос за заваряване на "черни" стомани . Стига да няма някакво изрично условие за дизайн и избягване на пръски . Макар че и те се чистят .
        Не виждам и защо да е "мъка" . На всичко отгоре не само че СО2 е по-евтин газ , но и е активен , което не налага заигравки с химичния състав на тела.
        Ами нали за това "мъча" го пиша в кавички.С телоподаващото ползвам тел на цена около 3лв/кг + около 1лв за газ.Печеля ниска цена,скорост и приличен дизайн на заварката.Не пръска чак толкова,а особено при малки токове инвертора си бачка съвсем мазно и с този газ.А сериозните дебелини ги работя на електрожен,не че не мога с телоподаващото,но на електрод винаги се чувствам с една идея по-сигурен в резултата.Нямам и норма,електродите ми излизат и те на цената на консумативите за телоподаващото,дизайна си го определям сам,така че мен ме устройва.
        Ако говоря за смеси то е повече от интерес,защото нямам никакъв собствен опит с тях.
        Последно редактирано от KOVESLAV; 29-12-16, 17:30.

        Коментар


        • От: Избор на телеподаващо

          От моя опит-със смес се работи много по-приятно. За технологичните предимства или недостатъци не се наемам да пиша, но лично аз, ако мога да избирам-винаги ще работя със смес. С въглеродния двуокис има доста по-неравномерна работа, макар и резултата да е сравнително добър. Със смес, като си настроиш режима-кефа е голям при работа. Особено, ако дебелината на материала позволява да минеш на струен режим, и съвсем леко да припращява-почти оргазъм
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Избор на телеподаващо

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Особено, ако дебелината на материала позволява да минеш на струен режим, и съвсем леко да припращява-почти оргазъм
            А, тя дебелината може и да го позволява ама машината дали ще го позволи!
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • От: Избор на телеподаващо

              А,вижте,ако говорим за приятно-на мен ще ми е приятно да виждам само сериозни марки в работилницата си.Но както с много други неща,така и с газовете-всичко по предназначение.

              Коментар


              • От: Избор на телеподаващо

                Здравейте. предстои ми закупуване на телоподаващо с цел гаражна употреба и направата на няколко метални врати
                Спрял съм се на IWELD GORILLA POCKET MIG 195 IGBT ALUFLUX

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:iweld 195 3-800x800.jpg
Прегледи:1
Размер:78.0 КБ
ID:5775536някой ползвал ли е този машина дали е удачен избор и дали може да се вземе нещо друго в този ценови диапазон около 800лв
                https://www.youtube.com/watch?v=WUL9L7G5rmA&t=17s

                Коментар


                • От: Избор на телеподаващо

                  Здравейте колеги ,като ми е по-малко работата през зимата си викам ,що да сложа в гаража едно телоподаващо и да се науча да заварям.Понеже бюджета е около 600-700лв. то е ясно ,че ще има компромис с качеството ,но това е положението.Имам си инверторен електрожен и телоподаващото ще се използва за метали под 1.5-2мм като това не ми се налага често затова е такава и сумата която ще вложа.След доста четене засега се насочвам към DEL 200 Eco Control на АИГ ,но за него няма почти никакви отзиви как е в сравнение с другите от този ценови клас.
                  Винаги се оглеждайте наляво и надясно , когато пресичате на червено.

                  Коментар


                  • От: Избор на телеподаващо

                    При положение , че имаш инверторен електрожен, защо не се обадиш на Данчо да ти даде само една приставка- телоподаващо . Моята машина е такава - съставна , и е много удобна. Когато ти потрябва електрожен - откачваш кабелите и си готов.

                    Коментар


                    • От: Избор на телеподаващо

                      Електрожена е на Вики-Б стандарт 180А , тази приставка става ли за такъв?
                      Винаги се оглеждайте наляво и надясно , когато пресичате на червено.

                      Коментар


                      • От: Избор на телеподаващо

                        Първоначално публикуван от dizela_88 Преглед на мнение
                        Електрожена е на Вики-Б стандарт 180А , тази приставка става ли за такъв?
                        Аз бих ти предложил да си сложиш една представка за ВИГ ако електрожена ти няма такава.Това е най евтния вариант за твоя случай ,когато се налага по рядко да се завряват тънки дебелени.Освен това ВИГ метода е много по универсален.Ще ти трябва допълнително и бутилка аргон ,и бренер с кранче .
                        Последно редактирано от welderargon; 20-12-17, 11:21.
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • От: Избор на телеподаващо

                          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                          Аз бих ти предложил да си сложиш една представка за ВИГ ако електрожена ти няма такава.Това е най евтния вариант за твоя случай ,когато се налага по рядко да се завряват на тънки дебелени.Освен това ВИГ метода е много по универсален.Ще ти трябва допълнително о бутилка аргон ,и бренер с кранче .
                          Сигурно си много прав, ама за смяна на некое дюшаме да ползва ВИГ. Щото има рядко и рядко - може през 6 месеца да те държи по 3 дена.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Избор на телеподаващо

                            Първоначално публикуван от dizela_88 Преглед на мнение
                            Електрожена е на Вики-Б стандарт 180А , тази приставка става ли за такъв?
                            -не става . Но за ВИГ , както каза Уелдъра - няма проблем .
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Избор на телеподаващо

                              Първоначално публикуван от dizela_88 Преглед на мнение
                              Електрожена е на Вики-Б стандарт 180А , тази приставка става ли за такъв?
                              Все пак за повече информация потърси Данчо. Като се има предвид , че първите образци на Вики са копие на данчовите , може и да се получи.

                              Коментар


                              • От: Избор на телеподаващо

                                Първоначално публикуван от dizela_88 Преглед на мнение
                                ... След доста четене засега се насочвам към DEL 200 Eco Control на АИГ ,но за него няма почти никакви отзиви как е в сравнение с другите от този ценови клас. ...
                                Не е много по-различно от другите машини от този ценови клас.

                                200А на режим МИГ, 60%ПВ
                                180А на режим ММА, 60% ПВ
                                3м шланг, 2х3м заваръчни кабели
                                10 кг.
                                2 г. гаранция, по време на гаранционния период транспорта "до-" и "от-" сервиз по ЕКОНТ е за наша сметка
                                10% отстъпка за форума

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DEL 200 Eco Control.JPG
Прегледи:1
Размер:39.3 КБ
ID:5776269
                                АИГ-Заваряване ООД
                                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                                http://www.aigwelding.com
                                0889 522 036

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X