Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

    Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
    Ми аз пък не мога да погледна сериозно на фирма при условие че дойдат да работят на обект с Raider...
    Ми пробвай го. После го сравни с тия лекичките на цена x10.

    Иначе имат и ужасни боклуци в номенклатурата си - а з го купих с идеята да изкара дупките за дюбелите за изолацията по тавана в хола. И понеже не го жаля точно с идеята че е евтин, той пък отказва да се строши. 70-те си лева ги е изкарал още в първите 2 часа.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #77
      От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

      Тая към 200 лв.беше ,верно райдер имат доста боклуци,досега перфораторите им с вертикален мотор,зегета,помпа за вода ср158,са топ 10 отлични.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #78
        От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

        Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
        Ми аз пък не мога да погледна сериозно на фирма при условие че дойдат да работят на обект с Raider...
        Тия бяха факири, но в интерес на истината само това им беше райдър.
        От друга страна най-големите смешници, които съм виждал в действие бяха като от каталог. Всичко hilti, facom, wera, sola и т.н. ама ефектът комичен.
        Последно редактирано от bokomo; 04-02-16, 22:26.

        Коментар


        • #79
          От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Тая към 200 лв.беше ,верно райдер имат доста боклуци,досега перфораторите им с вертикален мотор,зегета,помпа за вода ср158,са топ 10 отлични.
          Моя беше на прИмоция, с поорязана комплектация, а веяортно е и с по-малка мощност и джаули, а и беше отдавна - малкия сега е трети клас, а тогава беше в корема на майка си. Ама, първата дупка, с която го пробвах беше именно 20мм в бетон, за окабеляването с кабелна и интернет вкъщи. И ми увисна ченето.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #80
            От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            Тия бяха факири, но в интерес на истината само това им беше райдър.
            От друга страна най-големите смешници, които съм виждал в действие бяха като от каталог. Всичко hilti, facom, wera, sola и т.н. ама ефектът комичен.
            Буквално глупости говориш.Ефекта комичен ама те успяват да отделят пари за хай инструменти,или те комици ама шефа им филантроп и ги държи че и хай-тех оборудване им купува...Да не съм хептен off,за домашно ползване бих препоръчал Лидъл-ските уреди:не са скъпи с реална три годишна гаранция.

            Коментар


            • #81
              От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

              Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
              ...Да не съм хептен off,за домашно ползване бих препоръчал Лидъл-ските уреди:не са скъпи с реална три годишна гаранция.
              Аз също чух много добри отзиви за същите.
              За офиса си купихме акумулаторна отвертка от Лидълските....като развивам винт 8х0,5 от пале, имам чувството че всеки момент ще спре, но развива, а дори и навива гадта.

              Коментар


              • #82
                От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

                Ей, като ги захвалихте тия Райдъри, излезнаха най-добрите машини. Преди години се наложи да събаряме едни бетони. Едната машина беше такъв Райдър, а другата беше някакво алуминиево Канго под наем. Определено Кангото работеше доста по-добре. Но в предвид, че темата е за домашно ползване съм твърдо за въпросният райдър. За цената си върши чудесна работа.

                Преди десетина години си купих комплект инструменти от Баумакс. Тъкмо бяха открили магазин в Пловдив и имаше промоция комплект от 5 инструмента за 50 лв. Дори и марка нямаха на етикета. Малък ъглошлайф, бормашина, зеге, лентов шлайф, акумулаторен винтоверт. Първо се скапа батерията на винтоверта, но повече от неизползване. Бормашината, ъглошлайфа и лентовия шлайф си ги ползвам още из гаража когато ми потрябват. Зегето - ами окоти се преди месец, докато рязах плот за кухня. Но до сега е направило шест стаи с масивен буков паркет, три с ламинат и още куп дреболии. Искаше само хубави ножчета.

                Сега и аз се оглеждам за зеге. За тези лидълдските и аз чувам добри думи. А и няколко пъти съм връщал гаранционни неща без въпроси.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #83
                  От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

                  Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
                  Буквално глупости говориш.Ефекта комичен ама те успяват да отделят пари за хай инструменти,или те комици ама шефа им филантроп и ги държи че и хай-тех оборудване им купува...Да не съм хептен off,за домашно ползване бих препоръчал Лидъл-ските уреди:не са скъпи с реална три годишна гаранция.
                  Ако позволиш, за мен ще е чест да стисна, макар и виртуално, ръката на човек, който има поглед върху всички бригади с подобно оборудване в България.

                  За мен ще остане известна горчивина, че съм изпаднал в дълбока заблуда за оценъчните ми способности. Но вече ще знам, че реша ли да пиша роман, ще достатъчно да си купя една писалка montblanc за $1000 и няма начин да не напиша шедьовър в световната литература.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

                    Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
                    Ми аз пък не мога да погледна сериозно на фирма при условие че дойдат да работят на обект с Raider...
                    Аз пък съм с предубеждение към тези дето преиграват със салтанатите - и винаги се сещам за приказката със парата и свирката. Най са ми симпатични със "лазерните нивелири", елементарно не знаят - например - как да ги хоризонтират (не знаят и че трябва), ма ги пускат да мигат и да святкат и гледат тежко и важно, като да са оператори в ЦЕРН. Инак китайците за безкрайно прави, не е важно дали котката е черна, или бяла...
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

                      В неделя си търсих пароструйка,обиколих големите вериги,поне разгледах та,ейнхел в тежките перфоратори със 6-7 джаула удар имаха няколко модела с вертикален двигател ,изглеждаха доста масивно и цена 280 лв.Имаше и със SDS max на близка цена,райдер също.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #86
                        От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

                        Ще споделя случка от последните седмици.Трябва спешно да се завърши един обек.За целта масово работят бош от втора серия от рода на 2-26 и подобни..Цената е около 450-500 лв.Работата да се анкерират дървени греди към бетонова плоча.Трябва спешно да се купят машини и да се работи нонстоп и да се изключи евентуален отказ.Затова взех 2 машини РАЙДЕР с вертикален двигател(1500w 4.5J удар ) който с отсп ми излизат 300 кинта и ги давам на хората.Другата бригада се изсмива само и вади изпитания бош. Какво да ви кажа..Райдера верно че е по тежък ама направо отметна повече работа.Още повече че работеха 2 машини и е доста по удобно.На втория ден Бош спря.Мисля че прекъсна кабела някъде.Но райдера го накъсахме.Може би направи едно 300-400 дупки на ден(всяка машина) анкерирано с осмица желязо.Направо ги накъсахме от работа.Избиха си парите многократно.Тежки са но дупчат надолу.Очарован съм.
                        Извода за мен е следния.Два правилно подбрани китаеца (2х150лв) бият един марков бош (500лв)
                        Отделно две машини винаги вършат повече работа от една.А ако се случи случка гръмне машина среже се кабел веднага вадиш резерва а това се случва.
                        За разликата от парите пък да не говорим.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

                          Имам. 2-26 слаба машина,по слаба от аналогичния модел спарки.Хубавото е че има удобен куфар и всичко е там.Кабели късат всички.Не може да се сравняват машини със вертикален и хоризонтален двигател,първите са тежка артилерия




                          Това е личния паркетен змей,паркетен ,щото я пазя
                          Последно редактирано от Roninn; 17-02-16, 22:25.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #88
                            От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

                            точно така...не може да се сравняват вертикален и хоризонтален двигател...
                            Но...В края на краищата ние не искаме да се фукаме че имаме Бош а искаме безотказна и ефективна работа по възможност за малко пари.Затова казвам че е по изгодно да имаш 2-3 машини подръка отколкото една маркова.Затова идеята е да имаш и различни машини.Ако ще дупчиш надолу и ти трябва бързина райдера с вертикален двигател и голям удар за 150 кинта ще свърши работа.Ако се сравнява с марков с вертикален двигател то става 150 лв срещу минимум 800...
                            Ако обаче гониш лекота и ефективност примерно при дупчене на таван за изолация да речем тогаз си за боша...но тази екстра я заплащаш и то дебело...В връзка с това съм намерил едни качествени "ментета" на 2-26... пак същата статистика два такива изкарват колкото един оригинален да речем.. но цената е друга.
                            За корифеите и разбирачите нямам претенции да съм велик майстор просто гоня ефективна и безотказна работа

                            Коментар


                            • #89
                              От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

                              Да се похваля ,вчера купих още един акумулаторен перфоратор Макита,чудна машина,досега ползвам вюрт- бош,макитата е малко по слаба,но в пъти по удобна.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #90
                                От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Искам да видя как се дупчи отвор 8 мм.с ударна дрелка в панел за дюбел 40 мм.Ако е за инат,и с отверка ще го направя.В колата си возя два електрически и един акум.перфоратор.
                                Ронин, дупчи се, дупчи се и още как, обаче на каква цена?
                                Миналата година, слагах малка йаса за оръжие в къщата на мои роднини и 4 /ЧЕТИРИ/ дупки за анкерни болтове по 8 мм в бетонна стена на панелен апартамент, ги правих поне 90 минути, че и повече.Звучи смешно ама не е! За бетон, САМО ПЕРФОРАТОР!...Използвана беше моята бормашина /ударна/, марка SPARKY BUR.май е 650Е/бюджетна серия, не е пред мен бормашината в момента и не мога да цитирам точния код на модела/.....Истинско мъчение беше!!! По едно време, на втория отвор мислех дори да се откажа, за да търсим отнякъде перфоратор, но бях обещал, вече бях започнал, бях поел ангажимет, напраших им доволно къщата, затова и не се отказах. Много време, много пот и псувни за едни пиклива 4 отвора! Определено обаче, обикновената бормашина не е за такива работи! Тук си прав!
                                https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X