Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидромотори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хидромотори

    Здравейте,
    Дано не съм объркал раздела.
    Въртят ми се няколко идеи, та искам да ги споделя с Вас, ако може някой сблъскал се с нещо подобно да помогне.
    Преди време ми се наложи да правя ремонт на виското на Freelander. Идеята ми бе дали може да се задвижи задния мост, направо с хидромотор. Не ме питайте от къде ще се захранва . И още я имам тая идея но засега виското е наред.
    В момента ми трябва информация да се сглоби свредел за дупки за колове. Ще се монтира на мини багер.
    Знам че има готови такива , но идеята е да се сглоби homemade.
    Повече ме притеснява как да се направи сглобката , хидромотор-свредел. Дали може да се монтира директно, имайки впредвид, че ще има и аксиално натоварване на хидромотора.
    Знам че има доста запознати с хидравликата, тук във форума.
    Благодаря

  • #2
    От: Хидромотори

    По принцип ротационните хидромашини не понасят аксиален товар.
    Изключение правят някой специални серии, липсващи по нашите ширини.
    Решението е редуктор и подходящ съединител към хидромотора.
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • #3
      Хидромотори

      Хидравличните машини имат основно предимство да преобразуват въртеливо високооборотно(разбирай високоскоростно) и ниско моментно задвижване в ниско скоростно и високо моментно.
      В случая за виско муфата не че не може да се направи но няма мисъл в идеята
      По логично е да захраниш с електро мотор.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: Хидромотори

        Благодаря много.
        А дали може да се монтира по голяма помпа на владимирец т25, да речем НШ50 с която пък да се върти горски мулчер с хидравлично задвижване.
        По скоро дали ще стига мощността на тракторчето.
        Много различни въпроси ми се въртят. Като малко момченце , получило за коледа , металически конструктор съм в момента

        Коментар


        • #5
          От: Хидромотори

          Първоначално публикуван от kxa Преглед на мнение
          Здравейте,
          Дано не съм объркал раздела.
          Въртят ми се няколко идеи, та искам да ги споделя с Вас, ако може някой сблъскал се с нещо подобно да помогне.
          Преди време ми се наложи да правя ремонт на виското на Freelander. Идеята ми бе дали може да се задвижи задния мост, направо с хидромотор. Не ме питайте от къде ще се захранва . И още я имам тая идея но засега виското е наред.
          В момента ми трябва информация да се сглоби свредел за дупки за колове. Ще се монтира на мини багер.
          Знам че има готови такива , но идеята е да се сглоби homemade.
          Повече ме притеснява как да се направи сглобката , хидромотор-свредел. Дали може да се монтира директно, имайки впредвид, че ще има и аксиално натоварване на хидромотора.
          Знам че има доста запознати с хидравликата, тук във форума.
          Благодаря
          Няма проблем да движиш задния че и предния мост с хидромотори. Необходимо е само да си куплираш двигателя с подходяща хидравлична помпа и правилната схема на управление и да пренебрегнеш загубите които съпътстват хидравличните системи. Между другото ако го реализираш на практика на доста траялджии ще им увиснат "карданите" ... За свредела ще ти дам съвет пиши на лични имам такъв и точно ми ръждясва в склада....наем, продажба, каквото се сетиш ... почти нов е .
          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

          Коментар


          • #6
            От: Хидромотори

            Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
            Няма проблем да движиш задния че и предния мост с хидромотори. Необходимо е само да си куплираш двигателя с подходяща хидравлична помпа и правилната схема на управление и да пренебрегнеш загубите които съпътстват хидравличните системи. Между другото ако го реализираш на практика на доста траялджии ще им увиснат "карданите" ... За свредела ще ти дам съвет пиши на лични имам такъв и точно ми ръждясва в склада....наем, продажба, каквото се сетиш ... почти нов е .
            Да и едни тръби с незнам си колко бара налягане ....
            Изобщо системата става си е-ло мам-та.
            А и още доста клапани и регулатори и т.н.
            То ако беше много лесно и евтино досега всички коли да са хидравлични.
            Освен за разни бавноходките багери и кранове не знам къде го има.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Хидромотори

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Да и едни тръби с незнам си колко бара налягане ....
              Изобщо системата става си е-ло мам-та.
              А и още доста клапани и регулатори и т.н.
              То ако беше много лесно и евтино досега всички коли да са хидравлични.
              Освен за разни бавноходките багери и кранове не знам къде го има.
              Никъде не съм писал че, е лесно и евтино а, че е възможно. Даже един приятел "хидравличен" инженер все ми дава зор да сглобим едно подобно чудо ама, аз нещо не си падам по подобни изпълнения. Но, знае ли човек ? Някой ден може и това да се случи.
              Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
              Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

              Коментар


              • #8
                От: Хидромотори

                Супер , а на тръбите нищо им няма.
                По улицата се движат коли с метан , който също е с доста височко налягане. Освен това и взривоопасно. С хидромотор , Freelander-a ще има и бавни , (било то само на задния мост)
                Колега пиша на лични за свредела.

                Коментар


                • #9
                  От: Хидромотори

                  Хидравличните помпи имат един лош навик да са с максимални обороти на входящия вал около 2000- за аксиално-буталните.
                  Това предполага и едно редукторченценце между двигателя и помпата.
                  Другия момент е разпределянето на хидравличния поток на 2 или 4 линии (за всеки хидромотор) и регулирането му, така, че да не се получи едното търкало да върви напред, а другото да се чуди как да го догони.
                  При верижните е друга ракия.
                  Наляганията са:
                  за аксиално-бутални помпи- 300 до 600 бара (кгс/кв.см, кРа),
                  за зъбните такива (тук цитираната НШ)- 200 , зорлян 250 бара.
                  Относно тЪрбичките- има си такива за високо налягане, както и маркучи с 4-на оплетка-пак за високи налягания, ама са едни други пари- не по лев метъра.
                  Те така!
                  Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хидромотори

                    НШто като го опнеш да дава максимума не живее дълго и започва да издава разни странни шумове . Горе на единя шприц помпата е по шумна от всички останали машини взети заедно
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хидромотори

                      кха, Бобкат виждал ли си? А Бобкат бегачка? Айде не точно бегачка, ама ей така да може да движи със 140км/ч по магистралата. Аз не съм. Гледал съм клипчета на мотори с хидравлично задвижване, но не останах очарован.
                      Сигурно има помпи и мотори с променлив обем, които могат да покрият голям въртящ момент при тръгване/високи обороти при висока скорост, но ме съмнява да са достъпни на приемливи цени.
                      Как ще синхронизираш оборотите на двата моста-един с хидравлика и един механичен?
                      Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                      Lexus LS430

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хидромотори

                        Да добавя за протокола че има и пластинкови помпи.
                        Повечето хидромотори работят на 150 bar. Оборотите зависят от дебита.
                        Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Хидромотори

                          Първоначално публикуван от vento5 Преглед на мнение
                          кха, Бобкат виждал ли си? А Бобкат бегачка? Айде не точно бегачка, ама ей така да може да движи със 140км/ч по магистралата. ?

                          А случано да си виждал Бугати Вейрон челен товарач с 12 метра стрела и 2 кубика кофа да се движи с 20 км по черен път? Да вземем да легнем и да се донаспим ли...?
                          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Хидромотори

                            Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                            А случано да си виждал Бугати Вейрон челен товарач с 12 метра стрела и 2 кубика кофа да се движи с 20 км по черен път? Да вземем да легнем и да се донаспим ли...?
                            Не съм, но не виждам това с какво помага. Верно сигурно съм проспал нещо, ама ми се струва, че автора има желание да подкара задния мост на СУВ с хидромотор.

                            Първоначално публикуван от кха
                            Преди време ми се наложи да правя ремонт на виското на Freelander. Идеята ми бе дали може да се задвижи задния мост, направо с хидромотор.
                            Дадох пример с Бобката, защото е с хидро задвижване, сравнително лека машина и от най-бързо придвижващите се от този тип. Има сила да бута от 0 км/ч, но е ограничен откъм максимална скорост и то не поради недостиг на мощност от двигателя, а поради ограничението на хидромоторите. С две думи работеща машина, устройството на която може да се разгледа и да се открият някои от подводните камъни.

                            Мотор/помпа с подходяща крива въртящ момент/обороти.
                            Управление
                            Резервоар/охлаждане

                            Автора не е споменал постоянно ли ще задвижва хидромотора или само при нужда. Ако е първото, то хидромотора трябва да понася обороти съпоставими с тези дето излизат от скоростната кутия при максимална скорост. Лошото е, че бързооборотните не са "мощни", а "мощните" не са бързооборотни, и за капак нито едни от тях не са евтини

                            Аз не го виждам като удачен вариант да избегнеш ремонт на вискомуфа. Ако е проект за офроуд машина с хидрозадвижване то това е друга бира.

                            Отивам да се донаспя, а като се събудя, че се радвам да прочета какви идеи има по въпроса
                            Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                            Lexus LS430

                            Коментар


                            • #15
                              От: Хидромотори

                              Автора се появи
                              Добро утро на всички.
                              Значи идеята ми да задвижа задния мост с хидромотор беше когато имах нужда от ремонт на виското, понеже ми бе свален кардана. И бе само като идея. Мислех да се включва само по необходимост, която би била само при ниска скорост и по черни пътища. Дори и да се ползва само за бавни, пак ще бъде плезно. Но сега на дневен ред ми е как да задвижа един шредер, или някъде го наричат мулчер.
                              Искам да го задвижа със хидромотор и да го монтирам отпред на трактора (т25).
                              Да се получи нещо като това - https://www.youtube.com/watch?v=EPE_8S3XnAk
                              Това нещо го има готово, но не се произвежда с малки размери. А на мен ми е нужен малък но със същата функционалност.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X