Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Четки за динамо на Терано 600 лв!?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Четки за динамо на Терано 600 лв!?!

    С толкова износени четки почти сигурно и нов колектор трябва. Следи и напрежението директно върху акумулатора по 3ти извод.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #47
      От: Четки за динамо на Терано 600 лв!?!

      Това скоро го смених против 58 лева

      Коментар


      • #48
        От: Четки за динамо на Терано 600 лв!?!

        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
        С толкова износени четки почти сигурно и нов колектор трябва. Следи и напрежението директно върху акумулатора по 3ти извод.
        То зaзвучa кaто 2-3000лв.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #49
          От: Четки за динамо на Терано 600 лв!?!

          Колега това за ресурса го казах с доста голяма доза сарказъм естествено че няма как да се определи точен ресурс но за тази висока цена би трябвало да пенсионира джипа.Реално погледнато тези 600 лева са една пета от стойността на автомобила в момента и е естествено да се търси по евтин вариант и за това смених само четките но сега пак на изходна позиция.Както писах сменените четки не са мръднали и колектора е добре леко е вкопан но нищо сериозно.Аз също не знам какво оправдава тази цена като масовите реле регулатори струват по 12,15,20... най скъпите които ни се е налагало да сменя на клиент на генератор валео беше 135лева.Така че лично аз смятам да завъртя една ролетка с едно динамо втора употреба в случая на стойност 80лева пък ще видим.Поздрави

          Коментар


          • #50
            От: Четки за динамо на Терано 600 лв!?!

            И на мен ми изпатка генератора.Цената която ми обявиха за релето с четките е 800лв.Преди половин година го ремонтираха уж в една фирма и сега като го разглобих видях как работят хората......... Някой ако има идея може ли да се присади само релето да драсне някой ред.

            Коментар


            • #51
              От: Четки за динамо на Терано 600 лв!?!

              Здравейте Колеги.
              Да не отварям нова тема и затова да попитам:
              Нисан Терано 2;дизел; 2001г.автомат;система Зексел.
              Проблема е че алтернатора не зарежда.
              Модела му е: Hitachi 23100 7F701.
              Въпросът ми е дали някой е отварял такъв за ремонт?
              Понеже го свалих и се колебая дали да продължа с отварянето/разцепването/.
              Комшия един,веднага излезе с мнение че се управлява от ЕКУ то на колата.
              Всичко в тая система Зексел започва ли с наименование Хитачи-много пари,или неоткриваемо.
              Всякакви мнения относно ремонта на този модел алтернатор,са добре дошли.

              Поздрави.
              Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
              ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

              Коментар


              • #52
                От: Четки за динамо на Терано 600 лв!?!

                1. Номера не е на Hitachi, а на Nissan.
                2. На комшията - много здраве от мене. Нищо не се управлява от компютъра. Съвсем обикновен алтернатор, с 2 извода на кръст, тоест може да се замести с един куп други, дето се побират.
                3. По магазините има заместител, към момента около 250лв за целия генератор, или поне пише че има.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: Четки за динамо на Терано 600 лв!?!

                  Да очаквам вътре реле регулатор?
                  Изводите за управление са 2бр. с наименования L и S.
                  Направих снимки,а дали ще кача..
                  Не споря за името на регулатора.Пише си Хитачи..еди какво си.., а отстрани на стикера е логото на Нисан.

                  Радвам се sparkybg че се включваш.


                  ПП.може би комшията разсъждава така,защото видя 2та извода за управлението.
                  Последно редактирано от ognqn; 29-07-19, 14:28.
                  Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                  ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                  Коментар


                  • #54
                    От: Четки за динамо на Терано 600 лв!?!

                    Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
                    Да очаквам вътре реле регулатор?
                    Да. Това са му изводите на въпросния "реле-регулатор". Ник'во "реле" обаче няма в него. Електроника само.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Четки за динамо на Терано 600 лв!?!

                      Хм.
                      То като "ксерокс".не се хващай за думите ми.
                      Питах основно,за да добия кураж-да продължа с разглобяването и стигна до "реле регулатора".
                      Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                      ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                      Коментар


                      • #56
                        От: Четки за динамо на Терано 600 лв!?!

                        Какъв кураж бре, то да не е ракетна технология. Отваряй. Не виждам какво можеш да строшиш, освен със сериозно и целенасочено старание.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Четки за динамо на Терано 600 лв!?!

                          Разглобено е вече с помощ от комшията.С малки поражения.

                          Но се чудя дали да не си купя нов?
                          https://www.autodoc.bg/cv-psh/9061569
                          Евтин:250лв.
                          Оригинален 809лв.
                          Иначе по надолу в тоя линк дават като резервна част/не наличен/-регулатора/без четки/,лагерчета и диодни плочки
                          Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                          ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                          Коментар


                          • #58
                            От: Четки за динамо на Терано 600 лв!?!

                            Да докладвам относно моя проблем с "динамото":
                            -понеже не успях да намеря частта електронен реле-регулатор/без доставки над 20дена/ се обърнах към професионалисти.И те малко се затрудниха,но след 2 дни бе събрано и е на колата.Сменени са регулатора,четко държателя и диодния блок-всички са заедно +едно лагерче.Могат да се поръчват и по отделно тия компоненти и да се заменят.
                            - без проблеми си монтирах динамото/бяха свалени за удобство маркуча към турбото и др. .../,но в първите 15 минути не искаше да зарежда.Това ме притесни!След това тръгна и на празен ход дава 14.1 волта с вклч. дълги светлини.
                            Дано нямам скрит ел.дефект.Ще карам така и ще съм в готовност за аварийна ситуация.А при такава става тегаво,защото съм с АСК.

                            Поздрави!
                            Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                            ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X