Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 45

Тема: Отпада ли застраховка "Гражданска отговорност" за ремаркета до 750кг?

Публикации
    1,169
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране Отпада ли застраховка "Гражданска отговорност" за ремаркета до 750кг?

Здравейте, мой приятел са го върнали от SDI с добрата новина, че от тази година може и да не плаща ГО за туристическо ремарке. Стана ми любопитно, тъй като и аз си търся ремарке, и позвъних в централата на брокера, от където ми потвърдиха , че от 2016 -та , ГО не е задължителна за ремаркета до 750кг. Някакви коментари и информация по въпроса ?
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

Място
    Габрово
    Публикации
    1,714
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране От: Отпада ли застраховка "Гражданска отговорност" за ремаркета до 750кг?

Вярно е, днес специално рових в Държвен вестник да търся. Обнародвано е в бр.102, мисля от 29.12.2015, стр.140, чл.481
    Mitsubishi Pajero II 2.8 TDI
    Mercedes-Benz E280 W124

Място
    София
    Публикации
    7,529
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    26

По подразбиране От: Отпада ли застраховка "Гражданска отговорност" за ремаркета до 750кг?

Цитат Мнение на Asen Kushlev Преглед на публикациите
    Вярно е, днес специално рових в Държвен вестник да търся. Обнародвано е в бр.102, мисля от 29.12.2015, стр.140, чл.481
    Да, и аз го видях - отпада задължителната Г.О. за ремаркета категория О1 /до 750кг/... Само трябва да се пробва в КАТ дали ще регистрират без представяне на полица...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

Място
    Габрово
    Публикации
    1,714
    Точки (при гласуване)
    11

Отиваш с принтирана страница на Държавен вестник, и ако откажат ги признах...ама няма да се учудя много
    Mercedes-Benz E280 W124

Място
    София
    Публикации
    7,529
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    26

Цитат Мнение на Asen Kushlev Преглед на публикациите
    Отиваш с принтирана страница на Държавен вестник, и ако откажат ги признах...ама няма да се учудя много
    е, аз мога да си подготвя страница от ДВ с произволен текст
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

Място
    София
    Публикации
    23,728
    Точки (при гласуване)
    83

Място
    Габрово
    Публикации
    1,714
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на Чавдар (V93) Преглед на публикациите
    Тази тема я следя, ама не видях дали е обнародвано - това е указ за обнародване. Сега вече съм сигурен, видях го лично в Държавен вестник
    Mercedes-Benz E280 W124

Публикации
    1,169
    Точки (при гласуване)
    15

Съжалявам ако съм я дублирал, но мястото и според мен е в този раздел

Място
    София
    Публикации
    7,529
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    26

Вчера регистрирах ремарке за 3 мотора - не се изисква вече Г.О. със сигурност!!!

Място
    София
    Публикации
    945
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на Тедо /LJ73/ Преглед на публикациите
    Вчера регистрирах ремарке за 3 мотора - не се изисква вече Г.О. със сигурност!!!
    Аз бях миналия понеделник и ме върнаха за гражданска! Хем и при началниците ходих ......

Място
    София
    Публикации
    7,529
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    26

Цитат Мнение на superMAX Преглед на публикациите
    Аз бях миналия понеделник и ме върнаха за гражданска! Хем и при началниците ходих ......
    Вероятно след като си ходил, са получили инструктаж... или ремаркето е било О2 категория /над 750кг/

Място
    София
    Публикации
    945
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на Тедо /LJ73/ Преглед на публикациите
    Вероятно след като си ходил, са получили инструктаж... или ремаркето е било О2 категория /над 750кг/
    Днес ходих пак! Според дежурния офицер на регистрацията в София още няма регистрирано ремарке без ГО!
    Поиска ми номера на ремаркето, което е регистрирано без гражданска!
    Ако искаш пусни ми на лични номера на ремаркето което си регистрирал!

Място
    Русе
    Публикации
    2,125
    Точки (при гласуване)
    12

Имам ремарке купено от баща ми средата на ноември, за да си сменя номера и да го ползвам ( беше с жълт и баща ми не искаше да го сменя) си направих гражданска на вноски. Получих СМС че дължа вноска. Отидох в офиса да питам за въпросното ремарке дали да плащам вноската или е отпаднало. Погледна ми талона и ми каза че ремаркета до 750кг не подлежат на застраховане вече, а се покриват щетите от застраховката на теглещия автомобил. За момента няма да ползвам ремаркето, притеснен бях да не ми спрат ремаркето от движение заради 12лв вноска.
    Ще следя с интерес темата.

Място
    София
    Публикации
    7,529
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    26

Със сигурност от януари 2016 не е задължителна застраховката за ремаркета О1 (до 750кг).
    Само не знам как стоят нещата при пътуване в чужбина.
    В Гърция предполагам, че няма проблем - там тези ремаркета нямат и регистрация.
    Интересно например в Сърбия, Румъния и Турция как ще стоят нещата...

Място
    София
    Публикации
    563
    Точки (при гласуване)
    13

В момента съм в КАТ за смяна на собственост на колесар. Имам ГО до април. На гишето първото нещо ми поискаха ГО.Давам я и питам:-ГО не отпада ли от 01.01.16 . - Не , говореше се нещо, ама.... Евентуално за тези до 750(моето). Какво значи евентуално. -Ами.......
    Grand Cherokee WJ 4.7 V8
    Това е положението.

Публикации
    586
    Точки (при гласуване)
    13

Е няма такава държава просто....

Място
    София
    Публикации
    2,005
    Точки (при гласуване)
    15

Преди 2 седмици регистрирах ремарке в КАТ-София,и никой не ми поиска гражданска. Явно зависи на кого ще попаднеш!! Баси-всичко ни е на "руска рулетка"!!
    088пет722пет99
    http://www.hydropompi.com/

Публикации
    1,169
    Точки (при гласуване)
    15

И аз регистрирах миналия месец. След кратък спор на гишето, младежа отиде да се съветва с началството. Бях настоятелен и казах, че категорично няма да платя ГО. Въпреки , че беше учтив, си свърши работата, ама едва ли не от него да мине. В някакво предаване по телевизията някакъв катаджия-капацитет, развивал теории как това не важало за обикновени ремаркета, а едва ли не само за малките селскостопански. Не съм гледал въпросното предаване, но ми е любопитно какво още ще измислят катаджиите за да измъкват рушвети от "нередовни" хора.

Публикации
    18
    Точки (при гласуване)
    0

Здравейте в началото на миналия месец си сключих ГО в СДИ (Онлай) на вноски. Причината да у на вноски е, че го ползвам основно летния сезон да си прекарвам боклуците да вилата и обратно. Естествено и аз изчетох доста но интернет за отпадане на ГО но реших и да попитам един Катаджия на улицата. Истествено заяви, че нямало такова нещо.

Място
    Габрово
    Публикации
    1,714
    Точки (при гласуване)
    11

Че какво да ти каже катаджия...По-горе мисля съм посочил страница и брой на обнародвано решение в Държавен вестник - толкова. Кой какво си мисли или е решил, негова работа.
    Mercedes-Benz E280 W124

Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Нов закон за "Гражданска Отговорност" за коли с чужда регистрация?
    От Видев във форум Управление на МПС, КАТ, пътища, безопасност и катастрофи
    Отговори: 83
    Последно мнение: 30-09-15, 20:12
  2. "Гражданска отговорност" ще важи в цяла Европа
    От Zahari007 във форум Управление на МПС, КАТ, пътища, безопасност и катастрофи
    Отговори: 2
    Последно мнение: 24-10-13, 14:44
  3. В България НЯМА "гражданска отговорност"
    От SJ410 във форум Спам, чат дискусии, всичко което не е за останалите форуми!
    Отговори: 95
    Последно мнение: 21-07-10, 16:51

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •  
"); } else { document.write(""); } } // ]]>