Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рали легенди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Рали легенди

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    ... Даже и от дървения ладов мотор без проблеми излизат още толкова коне колкото има заводски без особени капиталовложения .
    Зависи кой пресмята капиталовложенията . Кован колянов вал, ковани бутала, титаниеви мотовилки, двойни хоризонтални вебери, за главата няма да споменавам. Все нещица от рафта на кварталната бакалия!
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Рали легенди

      За да тръгне един асматиков мотор,трябва разпределителен вал с големи фази,за ладата 328-333гр,степен на сгъстяване сметната адекватно спрямо вала,и разбира се добре подготвена и разпилена глава.Останалите карантии и периферия,дори и стокови вършат работа,но е добре да са тунинг версия,по-малко ядове създават.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Рали легенди

        Пламене, винаги съм уважавал твоите познания и майсторски възможности, но в случая цитирам по памет нещата, които Стасис Брундза беше изброил в един брой на "За рульом" като части за подготвяните от него ВФТС-ки. А тях пък ги разграбваха като топъл хляб из цялата Европа.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Рали легенди

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Пламене, винаги съм уважавал твоите познания и майсторски възможности, но в случая цитирам по памет нещата, които Стасис Брундза беше изброил в един брой на "За рульом" като части за подготвяните от него ВФТС-ки. А тях пък ги разграбваха като топъл хляб из цялата Европа.
          Така е,това са нещата с които мотора има по-голям ресурс,но не помага да завъдиш повече коне под капака...
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: Рали легенди

            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            За да тръгне един асматиков мотор,трябва разпределителен вал с големи фази,за ладата 328-333гр,степен на сгъстяване сметната адекватно спрямо вала,и разбира се добре подготвена и разпилена глава.Останалите карантии и периферия,дори и стокови вършат работа,но е добре да са тунинг версия,по-малко ядове създават.
            Вала трябва да е още някъде в гаража останалото от мотора го дадох на едни момчета от квартала дето спретнаха една жигула с която наказваха разни кисели гъзари с лъскави МПСта по светофарите . Последно ми се въртеше идеята да го кача на нивата . То аз го качих ама клапаните опират в буталата и трябва да ги вкопавам .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Рали легенди

              Само главата с вала да се направи е едни 1000лв, и поне още толкова по периферията /колектори: всмукателен, изпускателен, двойни карбуратори, или инжекция, запалване/. И това някой трябва да го настрои. Това естествено ако се прави от 0-лата. Ако се купуват частите напрвени, им трябва поне ревизия, която също не е евтина. Смятал съм го, защото щях да го правя на моята, още ми седят някой от частите и чакат по хубави дни, че да си сбъдна една от мечтите.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4e2f1f67d9d8059cb0241293f75e7e1a.png
Прегледи:1
Размер:207.1 КБ
ID:5701777

              Коментар


              • От: Рали легенди

                Maлко звуци за окото!

                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Рали легенди

                  Ладов мотор примерно 1.6, без да пипаш обем повече от130-140к.с не може!
                  мисля, да зема а се замисля...

                  Коментар


                  • От: Рали легенди

                    Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                    Ладов мотор примерно 1.6, без да пипаш обем повече от130-140к.с не може!
                    С подходяща карантия и добре настроена електроника 170-180кс не са проблем,за повече 16волтова зелка.

                    P.S.Братята Чехи вадят до 260 атмосферни коня от разни мотори 1,6,не случайно един техен тунинг струва между 12000-15000 ойро,това без електрониката.Инак мотора е комплектен,със сух картер дросели и специялно сметнати всмукателни и изпусквателни колектори.Eто една машина с подобен мотор,правен преди 5-6г.

                    Biete: Turek Buggy 1600 For Sale

                    Kategorie: Rennfahrzeuge

                    TUREK BUGGY 1600 FOR SALE
                    this Buggy was driven by Igor Vlasaty (SR)

                    Engine: CITROEN C2 S1600, 225 HP
                    Gear box: 4 gears H by TUREK
                    Front dif. Specification: TUREK
                    Shocks: Reiger suspensions
                    Contact: Igor Vlasaty
                    GSM: 00421 908 393339
                    E-mail: sport@vlasaty.sk

                    Price: 33.000 EURO

                    »Igor Vlasaty« hat folgende Bilder angehängt:
                    • [*=center]
                      [*=center]
                      [*=center]







                    Informat


















                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Рали легенди

                      Ааа Пацо, моторите от клас супер 1600, не ги коментирам, говоря за стоков ладов мотор със сиромашки доработки - тунинг по главата, вебери, разпр. вал и нещо по маховика примерно, 130-140 к.с макс, при това правен от човек репетирал това упражнение многократно,и то с едно на ум за ресурса. Ако се задълбае от човек с опит, примерно ладата на Мичкина там нещата отиват и над 200, но тя е вече 2100см3 и да речем със съчмени лагери вместо нормалните основни, за останалото не споменавам!
                      мисля, да зема а се замисля...

                      Коментар


                      • От: Рали легенди

                        Това дето го споменаваш ми звучи като легенда. Освен ако не го видя с очите си...Мичкина умее да кара. Иначе да, толкова си вадят грамотно направените, събрани и настроени двигатели.

                        Коментар


                        • От: Рали легенди

                          И ся к'во? Искате да ми кажете, че С. Брундза е лъгал мръсните капиталисти и им е продавал ВФТС-ки с недоносени двигатели по 130к.с. вместо заявените 160? Па те 1300 кубиковите пистарки 21011 бяха по 120 жребци.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Рали легенди

                            За кое е легенда, за коляновия вал ли, не съм го виждал с очите си, но Веско Недевски нали знаеш кой е (най-бързата лада до 1600 и негов съотборник), чул съм го от него лично! Самия колянов вал се разглабял. Мичкина умеел да кара, ти виждал ли си ладата му на пистово състезание, когато е редом с други по мощни от нея коли, на ускорение как върви?!
                            мисля, да зема а се замисля...

                            Коментар


                            • От: Рали легенди

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              И ся к'во? Искате да ми кажете, че С. Брундза е лъгал мръсните капиталисти и им е продавал ВФТС-ки с недоносени двигатели по 130к.с. вместо заявените 160? Па те 1300 кубиковите пистарки 21011 бяха по 120 жребци.
                              Пич, нещо си объркал, вфтс истински 1,6 8кл е 130-140 к.с колкото изкарва днес Петко Петков примерно, 16 клапановия вфтс е около 180к.с и турбото им 1.9 не знам колко, но е над 250. Тия к.с за нищо ги нямате, много легенди има специално за ладата.
                              мисля, да зема а се замисля...

                              Коментар


                              • От: Рали легенди

                                Ами тя нали темата е рали легенди!
                                Само давайте да ги видим, не да ги четем!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X