Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рали легенди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Рали легенди

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Koй не го знае, кой не е чувал за него:




    В Перник
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Рали легенди

      https://www.youtube.com/watch?v=mFS2...0MrdT&index=13

      Рали легенди и то български, и други!

      Коментар


      • От: Рали легенди

        "Голямата победа" - помня го като сега - дори помня датата и часа, в който го даваха по телевизията..5.12.1974 ( имаше лично събитие, с което го свързвам)
        Наивен, но много готин филм - бях му загубил дирите, но тук добри хора ми помогнаха да го намеря - гледам си го с удоволствие.
        Да не се бърка с "Голямата награда" - това е друга ценност.

        Коментар


        • От: Рали легенди

          Аз гледах само началото, после нещо ми доскуча...
          ...нека запознатите се произнесат - Алпина с неговите 1100 или 1300 или там колкото и да са кубика, колкото и да е форсиран за ралита, как ги прави тея дрифтове?

          Коментар


          • От: Рали легенди

            Доскучало ти е, щото го гледаш това като филмче (като филм е кръгла нула - сюжет, съдържание..)
            Ама като го гледаш като нещо, което е филмирано минало, в което си участвал - тогава..
            Тогава ти става смешно, и тъжно, и пак смешно..

            Дрифт се прави и с карт 50 сс с двигател от Балканче, и то с гуми Бридстоун става, дори.. за Вида да не ти казвам какво е..

            Коментар


            • От: Рали легенди

              Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
              Аз гледах само началото, после нещо ми доскуча...
              ...нека запознатите се произнесат - Алпина с неговите 1100 или 1300 или там колкото и да са кубика, колкото и да е форсиран за ралита, как ги прави тея дрифтове?
              Ами подготвените за рали Алпинки бяха 1600 см3 с двигател oт R16 TS - около 180к.с. та не му беше толкова трудно. И едно ???% шперче и нещата се нареждат!
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Рали легенди

                В една съседна тема имаше снимки на Чавдар-и ( автобуси, не модератори) с едни особени малки бели номера, със син текст на тях.

                Всичи Алпини, които излизаха от настоящия завод за пишещи машини, бяха с такива номера - надпис "експериментален".
                В Пловдив имаше много такива коли, аз тогава бях малък, и не знаех кой да питам, пък и кой ли щеше да ми каже, де.
                Ама като ги гледах, тогава - 71-75 година, тогава ми течаха лигите, пък сега ...

                Според бумагите - от фабриката излизат предимно 1300 сс, и неподготвени.

                То тия коли са custom-taylor-made, ама то документацията на завода изчезна, пък за персоналната документация на даден автомобил... тури му пепел..

                Чубриков какво е карал, с какви доработки - надали има кой да каже.

                Коментар


                • От: Рали легенди

                  бяха 1600 см3 с двигател oт R16 TS - около 180к.с
                  Ясно...

                  Коментар


                  • От: Рали легенди

                    Не е нужна огромна мощност, просто като вкараш колата с пределна скорост в завоя, тя сама си тръгва, а опитния пилот рисува завоя. Ладите по ралитата без да са със 180кс доста добре се справяха с това, ако има кой да ги кара.

                    Коментар


                    • От: Рали легенди

                      Да, бе!
                      Той картинга влиза в завоя ама отзад няма диференциал а една ос, а е къс и широк!
                      Ама ми направи впечатление, че Алпините от началото на филма всички го правят на доста висока скорост и то спокойно, без затруднения! Че и Москвича май се хлъзгаше. В тези години едва ли е са правили фотомонтажи, и да са правили точно на тези сцени не мисля, че са. А се сетих че са с малки двигатели (доколкото помня 1,1 и 1.3). Лада, нефорисрана на негладък асфалт и със стандартни гуми едва ли ще може така.
                      Иначе контролираното странично плъзгане, както си е поначало дрифта не е проблем мисля че за никоя машина. Ама на рали където дрифтираш карайки за да печелиш от времето е вече друго. Както и да е! Мощния двигател обяснява...

                      Коментар


                      • От: Рали легенди

                        Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
                        .. Ама на рали където дрифтираш карайки за да печелиш от времето е вече друго. Както и да е! Мощния двигател обяснява...
                        Абе явно не си карал, за да цепиш секундата..
                        Всяко пързаляне води до невъзвратими загуби във време.
                        Публиката се кефи - баси карача, обаче карача като си погледне времето, и .. почва да си вади изводи.

                        Сега, не гледай, че на местата с камерите всеки кара с вратите напред - това е част от спектакъла - хвърли малко чакъл и пепел в публиката, пък после тя ще каже - еба си карача.
                        И после на таблото с времената - точно обратното.

                        Коментар


                        • От: Рали легенди

                          Що ти става смешно, тъжно и пак смешно?

                          Коментар


                          • От: Рали легенди

                            Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
                            Що ти става смешно, тъжно и пак смешно?
                            Защото така остарях...

                            Коментар


                            • От: Рали легенди

                              Koгато Чубриков спечели "Златни пясъци" беше фирмен пилот на Рено и караше заводски подготвен автомобил. Още през 70-та година е хомологирана версията 1600С за група 4 - aвтомобили клас GT с годишно производство от 500 броя. През същата година, фирменият пилот Жан Клод Андре става победител във френския и в европейския ралишампионати. Не твърдя, че всичко показано във филма е 1600 кубика, но и 1300-кубиковите бяха над 100 к.с.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Рали легенди

                                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                                Абе явно не си карал, за да цепиш секундата..
                                Всяко пързаляне води до невъзвратими загуби във време.
                                Публиката се кефи - баси карача, обаче карача като си погледне времето, и .. почва да си вади изводи.

                                Сега, не гледай, че на местата с камерите всеки кара с вратите напред - това е част от спектакъла - хвърли малко чакъл и пепел в публиката, пък после тя ще каже - еба си карача.
                                И после на таблото с времената - точно обратното.
                                Времето ти го дава навигатора . На волана нямаш време да мислиш за него . Старите двигатели бяха простички и лесно се тунинговаха . Даже и от дървения ладов мотор без проблеми излизат още толкова коне колкото има заводски без особени капиталовложения .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X