Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГО - лето господне 2016...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ГО - лето господне 2016...

    така ще е докато позволяваме да ни управляват идиоти.

    Коментар


    • #32
      От: ГО - лето господне 2016...

      Аз пък се чудя защо КАТ(държавата) върши работата на застрахователите. И какво общо има регистрацията със застраховката.Нали плащаш едни пари да я регистрираш те като я прекратят дали ще ги върнат?Дрън-дрън.

      Коментар


      • #33
        От: ГО - лето господне 2016...

        ясно е че искат да ни прецакат отново! току що питах в офис на застрахователен /известен/ брокер как стоят нещата с ГО за мотори и не получих конкретен отговор. по какъв начин ще ме накарат да плащам за нещо,което не ползвам? всички знаят добре че мотори зимата не се карат масово. девойката ми предложи веднага да си направя една застраховчица-"за да ми е спокойно бъдещето"?!? можем доста да коментираме тук, но това са само приказки. ще се пробвам утре да разбера информация от КАТ, ако не поне ще попитам реално как стоят нещата. ебаси къде живеем? поредната форма на узаконен рекет! лошото е че е държавен. а държавата не е ли длъна да се грижи за своето население? ако тази "грижа" продължава -увеличава се шанса гражданите т.е. народа да става все по-малко...ебаси егаси м..мата е.аси. докога бе? таа работа с кервана вече не ми харесва! и да съм куче също! айде пък да видим какво ще се случи?...

        Коментар


        • #34
          От: ГО - лето господне 2016...

          Законите се пишат за да обслужват определени интереси , моторите и караваните станаха много , и са апетитна хапка. Реалните собственици и акционери в застрахователните дружества са тези които ни управляват години наред. Стикерите за гражданска отговорност се изработват в печатница собственост на депутат. Преди време направиха същия номер с техническия преглед , само на 3-4 мета в София можеше да се направи преглед на мотор , защото имали специална техника. Цената стана двойна , а като отидох с мотора в една фирма за ауспуси да направят преглед , се оказа , че специалната техника е бетонирана площадка , нито проверка на спирачки , нито светлини , нищо. А застраховката си е гражданска , защото трябва да си я прави този дето ще кара , а не да се прави на мотора или автомобила. Правиш си застраховка с която караш всеки мотор , свой , чужд , така поне е в Англия.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #35
            От: ГО - лето господне 2016...

            Най сигурния протест е просто никой (ама наистина никой) да не сключи гражданска при тези условия...от това наистина ще ги заболи( и застрахователи и техните господари политиците) защото няма да има пресни парички.
            И за винетките е същото.
            Ехххххх.......мечтииии...
            Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

            Коментар


            • #36
              От: ГО - лето господне 2016...

              то без ГО - ок.. ама тогава за кво са ни и регистрации и ГТП...
              Само дето на мен ми трябва всичко, понеже карането ми основно е в чужбинско... а там няма "а са кво правим" или "е ходи там вземи две полицейски кафета"...

              Протестът трябва да е друг и на друго място. Видя се - бакшишите го могат, фуражките го могат... а ние защо не го можем?

              Коментар


              • #37
                От: ГО - лето господне 2016...

                Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
                ясно е че искат да ни прецакат отново! току що питах в офис на застрахователен /известен/ брокер как стоят нещата с ГО за мотори и не получих конкретен отговор. по какъв начин ще ме накарат да плащам за нещо,което не ползвам? всички знаят добре че мотори зимата не се карат масово. девойката ми предложи веднага да си направя една застраховчица-"за да ми е спокойно бъдещето"?!? можем доста да коментираме тук, но това са само приказки. ще се пробвам утре да разбера информация от КАТ, ако не поне ще попитам реално как стоят нещата. ебаси къде живеем? поредната форма на узаконен рекет! лошото е че е държавен. а държавата не е ли длъна да се грижи за своето население? ако тази "грижа" продължава -увеличава се шанса гражданите т.е. народа да става все по-малко...ебаси егаси м..мата е.аси. докога бе? таа работа с кервана вече не ми харесва! и да съм куче също! айде пък да видим какво ще се случи?...
                Хаха, следобед разговарях с органите как ще стоят нещата и - Е кво толкова отиваш в КАТ с валидна гражданска и си пускаш едно заявление и си готов.Да ама тези които си нямат КАТ в града кво?!!! Ми отиваш в града в сл. Пловдив и така.Баси и лесното ми то по добре да си я платя цялата.Поредния държавен рекет!!!! Това е ако искаш!!!!
                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                Коментар


                • #38
                  От: ГО - лето господне 2016...

                  Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                  то без ГО - ок.. ама тогава за кво са ни и регистрации и ГТП...
                  Само дето на мен ми трябва всичко, понеже карането ми основно е в чужбинско... а там няма "а са кво правим" или "е ходи там вземи две полицейски кафета"...

                  Протестът трябва да е друг и на друго място. Видя се - бакшишите го могат, фуражките го могат... а ние защо не го можем?
                  ми щото го НЕможем, и това се видя.
                  Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                  Коментар


                  • #39
                    От: ГО - лето господне 2016...

                    И да уточня защо се дразня имам 3 мотора един джип и един бус.При това положение как да неискам да е физическа застраховката.При положение че се управляват само от мен.
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • #40
                      От: ГО - лето господне 2016...

                      Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                      И да уточня защо се дразня имам 3 мотора един джип и един бус.При това положение как да неискам да е физическа застраховката.При положение че се управляват само от мен.
                      Нали знаеш Бащицата какво че ти отговори; "качил се на порше, нама пари за застраховка", богаташ си значи!
                      Аз съм на същия хал това дето ми е в подписа и едно ремарке, та съм бесен, щот зимата карам само ФерХондето!
                      Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                      Коментар


                      • #41
                        От: ГО - лето господне 2016...

                        Въпроса е какво означава "две предупредителни писма". Изпратени или получени? Защото ако са получени, то едва ли някой ще ги получи.
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • #42
                          От: ГО - лето господне 2016...

                          Колегата "go6o" подхвърли интересна идея. Какво става с данъка за времето през което МПС-то е без регистрация. Общините ще връщат ли пари и на базата на какво? Данни от КАТ с неработещите компютри или служебна бележка която пак е масраф, най-малко пътни.

                          П.П. Сетих се , че данъчните кръв повръщат, пари не връщат. Изпитал съм го.
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • #43
                            От: ГО - лето господне 2016...

                            "Без регистрация" и "спряно от движение" са различни неща.
                            Ако МПС-то е спряно от движение, то пак си има табели и голям талон и данъка си се начислява.
                            От данък се освобождава само ако се бракува (или дерегистрира по друга причина), при което регистрационните табели се връщат обратно в КАТ.

                            Коментар


                            • #44
                              От: ГО - лето господне 2016...

                              Кодекса не съм чел още , но тук пише така "Според новите правила, ако нямате застраховка „Гражданска отговорност“ и не я платите в рамките на месец след две предупредителни писма, МВР ще прекратява служебно регистрацията на превозното ви средство" . Говори се за регистрация, не спиране от движение!

                              Коментар


                              • #45
                                От: ГО - лето господне 2016...

                                Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                                "Без регистрация" и "спряно от движение" са различни неща.
                                Ако МПС-то е спряно от движение, то пак си има табели и голям талон и данъка си се начислява.
                                От данък се освобождава само ако се бракува (или дерегистрира по друга причина), при което регистрационните табели се връщат обратно в КАТ.
                                Eстествено, че са различни. но размишлявам, може ли да спреш от движение нещо което не е регистрирано? И съответно може ли да се движи нещо нерегистрирано?
                                Ладата която купих наскоро беше спряна от движение 2011 г. за да не й се плащат данъци и Гражданска. За 2015 г. /от 2001 до 20014 не беше плащал/ предишния беше платил данъка, а аз платих Гражданската при прехвърлянето.
                                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X