Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГО - лето господне 2016...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ГО - лето господне 2016...

    Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
    Или ако се самозапали.
    Самозапалването няма нищо общо с гражданската отговорност. За да се оправдаят абсурдите на даден закон, приети под давлението на застрахователното лоби, може да се измислят всякакви абсурдни и хипотетични варианти и събития.
    BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
    LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
    Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

    Коментар


    • #17
      От: ГО - лето господне 2016...

      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
      Споко, това е само началото... Очаквам скоро задължителна застраховка на местата в колата/мотора, а после и нов данък "шофиране" за тия, дето си карат колите или моторите .
      Стига давал идеи на Дянков... пардон, Горанов!
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • #18
        От: ГО - лето господне 2016...

        Имаше изказвания,че след Нова Година ще падне цената Гражданска отговорност 20-30лв. Тя взе че се качи.
        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

        Коментар


        • #19
          От: ГО - лето господне 2016...

          По мои спомени , цена надолу за нещо е прецедент . Бензина - да - при 120$ барел отиде на 30$, но това не се отразява подобаващо като че ли. От друга страна сега ако тръгне нагоре, 3 лв ще ни се види перфектна цена...
          Относно ГО то , казуса има много страни, но от гледна точка на потребител аз виждам само усложнения в административен и финансов аспект. Чудя се какво ще стане с данъка за МПС то, което е снето от регистрация ( то ще е някаква половинчата процедура явно) . Има ли капацитет тая държава да се оправи с това или се отварят врати за неуредици и корупция? А като имаш няколко мотора ( и ремарке за тях...), които е ясно че не караш едновременно, и си им плащаш данъка , е още по гадно...

          Коментар


          • #20
            От: ГО - лето господне 2016...

            Първоначално публикуван от Сергей Янков Преглед на мнение
            Самозапалването няма нищо общо с гражданската отговорност. За да се оправдаят абсурдите на даден закон, приети под давлението на застрахователното лоби, може да се измислят всякакви абсурдни и хипотетични варианти и събития.
            За самозапалването не знам, но неправилно паркиране е предпоставка за ПТП и ако стане нещо общо с тази кола - то и шофьора ѝ излиза виновен.
            Subaru Impreza 2.0 '98
            Honda Africa Twin RD07 '95
            Honda Africa Twin RD07А '96

            Коментар


            • #21
              От: ГО - лето господне 2016...

              Идиотията е огромна.
              Застраховката е Гражданска - интресно е нашите управници, защо смятат колите за граждани.
              Крайно време е да оправят нещата, да я кръстят автомобилна отговорност.

              Колата е движима вещ - можеш да я застраховаш да не се чупи, да не се запали, да не я откраднат. Тя не може да направи катастрофа.
              Застраховката е Гражданска (и за селяните важи, да не се крият), човека може да отговаря. Като направиш катастрофа , акта на колата ли го пишат .
              Идиотия. Идиотия ама с желание, а най се радвам като се опитат да вкарат бонус-маус.

              В нормалните страни системата си работи. Караш кола плащаш застраховка, направиш беля застрахователя плаща, караш като идияот - застрахователя ти вдига застраховката- или директно отказва да те застрахова.
              Имаш 1 - 2-10коли, все тая- шофьора е един
              Проста работа , ама чвно е доста сложна за нашите депутати. Имам чувството, че са чели нещо ама не до разбрали, гледали , ама не видяли и накрая изкарали закон

              Коментар


              • #22
                От: ГО - лето господне 2016...

                И като си виновен, ГФ е нещо като червен кръст, плаща и всичко е ок? Съдят те , и така - има си ред ... Гражданската отговорност е понятие в правото, много повече от застрахователна полица.

                Коментар


                • #23
                  От: ГО - лето господне 2016...

                  ще има да чакате да падне цената Г.О. Огледайте се из Европата какви са цифрите...
                  Иначе аз съм твърдо "за" да има сезонни номера за 6 месеца или от дата до дата - и то не само за мотори, каравани и т.н., но дори и за лека кола... Например за лятото може да си имаш кабрио, а за зимата субару импреза...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #24
                    От: ГО - лето господне 2016...

                    Съгласен съм напълно с Биол.
                    Проблема е,че така както беше досега събират повече пари,а с новия закон ще събират още повече,защото сме балъци и си траем за всичко.

                    Коментар


                    • #25
                      От: ГО - лето господне 2016...

                      Аз до колкото разбирам, искат по този начин да си оправят статистиките за пред големия брат. А именно статистиката на мпс ( в движение ) без ГО... и като не могат да накарат собствениците/ползвателите на въпросните МПС да си направят такава застраховка, то те просто ги отписват от статистиката като ги "спират от движение" служебно.
                      Това че е пълна педерасщина няма да го поставям под въпрос... друго ми е чудно.

                      Как точно става това спиране след като всички документи са в мен ( талони, табела, преглед... )? Какви са последствията ако карам мотор, който е служебно спрян... примерно не съм разбрал, че някой нещо някъде е цъкнал на служебния компютър... а аз съм отишал на 15ти Март, пуснал съм си новата ГО и си карам с мисълта, че всичко ми е изрядно?

                      Някъде стана ли ясно какво точно се прави ако ти спрат МПС от движение и искаш да го ползваш след това? Некав мазен типец от КАТ ( с дееба доволната физиономия, все едно до преди малко някой арабин му е лекувал хемороидите ) по всички медии за масова дезинформация разправя, че само отиваш до кат, пускаш едно документченце, плащаш съответната таксичка на кат и банката на батко и ако имаш валиден преглед вече си в джаза.
                      Таксите и висенето - ясно.. ама това с "валиден преглед" ме зачуди.. след спиране от движение ( служебно ), прегледът спира ли да важи ( служебно ) или си остава валиден до изтичането му?

                      Имаше и интервюта с един мотоциклетиЗ ( ) дето пък вика, че спрат ли му моторя, след това трябвало да минава технотест и т.н. забавления свързани с едни грешни пари. Та кой е прав.. он чегесар или брата по оружие ( мпс )?

                      А ако тия идиоти не се хванат малко в ръце и не започнат да мислят ( колкото и трудно да им е ) имам някакви подозрения, че откриването на сезона ще е по-рано от 26 Март и маршрутът няма да е към Бояна...

                      Коментар


                      • #26
                        От: ГО - лето господне 2016...

                        То и аз съм за , ако ми спестят това понятие КАТ, и мога с няколко кликвания да оправя нещата онлайн. Мечти...

                        Коментар


                        • #27
                          От: ГО - лето господне 2016...

                          Сега вече процента на нередовните мотористи може да удари към 99. А вместо да се погрижат да го намалят.
                          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                          Коментар


                          • #28
                            От: ГО - лето господне 2016...

                            Интересно е , как ще я спреш от движение, а номерата какво ще става- ще ги взимат ли или сам трябва да ги носиш.
                            Пък като им се супи сървера отново.
                            Дори не мога да си го представя- вчера един "мъдър" обясняваше как сега от гарнциония фонд веднъж месечно записват данните на ДИСК и ги носят в кат. Гениални са открили са компакт диска

                            Междо другото, ако гражданската беше гражданска, темата "Куриозни снимки и филмчета на нарушители нямаше да бъде толкова голяма
                            "

                            Коментар


                            • #29
                              От: ГО - лето господне 2016...

                              Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                              Сега вече процента на нередовните мотористи може да удари към 99. А вместо да се погрижат да го намалят.
                              Тях ги интересува, като им поискат статистика от ЕУ или там пред, който козируват, да кажат - ето... 100% от колите в движение са с ГО.... нали никой няма да им иска статистика колко коли, които не са в движение се движат по пътищата....



                              Бтв.. някой да е чувал нещо от гръбчетата и елеците.. или те в момента правят статистики на продадените бири и кебапчета от миналата година?

                              Коментар


                              • #30
                                От: ГО - лето господне 2016...

                                ...... кучето си лае керванът си върви!
                                0887 246718

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X