Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ремонт или съвместим двигател за опел фронтера 2.2 16v бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ремонт или съвместим двигател за опел фронтера 2.2 16v бензин

    Колеги здравйте имам нужда от вашите съвети и помощ.от 2месеца се,радвах че карам опел фронтера 2.2 16v sport на бензин,но за жалост преди седмица двигатела ми издаде неприятен шум и в последствие след преглед от майстор ми казаха да си търся нов мотор защото ремонта бил скъп.може ли колеги да ми кажете кой мотор на опел е съвместим с моят или да ме опътите какво да правя.благодаря ви предварително!!!

  • #2
    От: ремонт или съвместим двигател за опел фронтера 2.2 16v бензин

    Kолега от форума монтира v6 мотор от омега на фронтера 2.4 , за 2.2 незнам, дано да стане, тъкмо ще има по-голям хал че е иначе е малко мудна
    СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
    ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

    Коментар


    • #3
      От: ремонт или съвместим двигател за опел фронтера 2.2 16v бензин

      2.2 не е мотор който можеш да намериш на всяка морга за 100лв.Поговори със монтьора, ако не стане, го смени.
      МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

      Коментар


      • #4
        От: ремонт или съвместим двигател за опел фронтера 2.2 16v бензин

        Колега ,опел синтра има същия мотор 2,2 136к и 141к но не знам захващането за кутията дали ще стане.Аз имам същия проблем ще следя темата.

        Коментар


        • #5
          От: ремонт или съвместим двигател за опел фронтера 2.2 16v бензин

          C20ХЕ ,мотор добър и доказан.В случай като твоя не бих се замислил и за 5 сек.И все пак ,какво точно му е на твоя.
          РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

          0895шест29410 .

          Коментар


          • #6
            От: ремонт или съвместим двигател за опел фронтера 2.2 16v бензин

            Накратко, 2,2 екотек двигателя го има във Омега Синтра и във Фронтера. Като дебело уточнявам че това е 2,2 със ремъка да не се бърка с вериговия 2,2 който е във зафира астра и вектра.

            разликите между фронтеровия 2,2 и синтра/омега основно няколко. Първо във фронтера нямаш баланс валове във картера и коляновия вал е по лек, буталата са с различна форма и двигателя е с по ниска степен, електрониката е е мотроник за разлика от омега/синтра със симтек.

            Главите са еднакви (нищо че битуват мнения за противното). блока като такъв е същия на захват към кутията със всеки "голям блок" на опел от 80-те 90-те следователно стават за донори всички 4 цилиндрови 1,8-2 литра двигатели, които ползват големия блок. И много ранен 1,6 от аскона. Държа да не се бърка с 1,8 от астра който е разстърган 1,6.

            Важно е да се знае че 2,2 блока, нищо че е идентичен габаритно е ПО-Висок със 10мм. от стандартните 1,8-2,0 мотори.

            Стават и всички V6 двигатели на опел от 80-те и 90-те Омега, Вектра А и Б, както и Калибра. това са 2,5-3,0 и около 2000 година 2,6-3,2 литра.

            В твоя случай не знам какво толкова е счупено НО, най близкия плуг енд плей двигател за теб е 2,0 16 клапана ЕКОТЕК това напрактика е идентичен с твоя двигател но е два литра, ако го намериш преди 98-ма даже няма да има и баланс валове.

            C20XE което да става не съм срещал поне от 4 години. Повечето са "творени" и категорично са пътници, а в редките случаи на "дествени" двигатели недокосвани от "тунери" обикновенно са за доста пари и изчезват бързо.

            За справка преди 3 месеца купихме долнище от 2,2 Фронтера за проект за скромните 250лв. цялото долнище блок вал бутала ... помпа...

            Наистина не знам какво му е на твоя двигател. че да не се вместиш във 1000лв за ПЪЛЕН основен ремонт.


            П.С. 2,4 двигателя на фронтера е стария "чугуниййй" във пенсия. Напрактика това е последния от следвоенните двигатели на опел, следователно и 2,2 2,4 омега А Рекорд и други олд скул производни не стават на захват.

            Коментар


            • #7
              От: ремонт или съвместим двигател за опел фронтера 2.2 16v бензин

              Първо искам да благодаря на колегите,които споделиха информация.Моят случаи е следния, джипа не беше пален 10тина дена запалих го карах 20км и почна да губи тяга температурата се качи почти на 100 гр.после падна на 90гр. превключи на бензин аз обърнах на газ, като погледнах на зад видях гъст бял пушек спрях отворих капака и видях че изпарителя е започнал да замръзва радиатора не се пипаше.Общо взето това беше предполагам ,че има пробив в гарнитурата на главата или самата тя е пукната може и блока да е дал фира, довечера го вкарвам при майстора и ще стане ясно.Това със смяната на мотора е малко пресилено като го отворим ще се види.
              П.С. Маслото не е пресечено, но е половин сантим над максимума.

              Коментар


              • #8
                От: ремонт или съвместим двигател за опел фронтера 2.2 16v бензин

                Първоначално публикуван от vesko74 Преглед на мнение
                Първо искам да благодаря на колегите,които споделиха информация.Моят случаи е следния, джипа не беше пален 10тина дена запалих го карах 20км и почна да губи тяга температурата се качи почти на 100 гр.после падна на 90гр. превключи на бензин аз обърнах на газ, като погледнах на зад видях гъст бял пушек спрях отворих капака и видях че изпарителя е започнал да замръзва радиатора не се пипаше.Общо взето това беше предполагам ,че има пробив в гарнитурата на главата или самата тя е пукната може и блока да е дал фира, довечера го вкарвам при майстора и ще стане ясно.Това със смяната на мотора е малко пресилено като го отворим ще се види.
                П.С. Маслото не е пресечено, но е половин сантим над максимума.
                Екотешка глава спукана не съм видял до сега, не изключвам да си експерт

                Гарнитурата е нищо, и ако са чисти повърхностите слагай елринг металана и много бяга - 45-57лв зависи от къде.

                Болтовете задължително НОВИ но не взимай топран и подобни ментета, пак на елринг бяха нещо по спомен около 30-те лв.

                Като цяло е перфектен момент за смяна на гумички и си отново в джаза, като гледам нищо сериозно не вярвам да е станало, НО понякога казвам че е виждано се пука блока горе високо в средата към водата, но това е рядко за заводки двигател.

                Имай предвид че гумичките на елринг вече не са 6мм а малко по малки 5,8мм. и по спомени бяха някаде около 2,5лв/бр.

                Задължително смени гарнитурата на капака И МАЛКИТЕ О-ПРЪСТЕНИ около болтовете нищо че ще ти се видят най скъпите о-пръстени, шибан размер са и масовите от комплектите не стават, по спомен 25-26лв е комплект гарнитура с Опръстени пак на елринг.

                Това ще ти спести непрестанния теч от капака на клапаните.

                Като го отворите пусни инфо, ще помагаме с каквото можем

                Коментар


                • #9
                  От: ремонт или съвместим двигател за опел фронтера 2.2 16v бензин

                  За по-сигорно проверете и блока, че да не стане два пъти работа.
                  Веско къде в Добрич ще правиш ремонта, ако не е тайна. Може и на лични.
                  СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
                  ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

                  Коментар


                  • #10
                    От: ремонт или съвместим двигател за опел фронтера 2.2 16v бензин

                    Колеги сърдечно ви благодаря,за,бързите отговори!
                    При моят мотор е установено,че лагери,клапаните са на парчета в картера също и стружки.не съм майстор и нямам много познания в,тази област.търся,мотор за фронтерата от омега и сигма но забелязах че има разлика в конските сили това дали оказва влияние на компютъра?

                    Коментар


                    • #11
                      От: ремонт или съвместим двигател за опел фронтера 2.2 16v бензин

                      Първоначално публикуван от Plamen0401 Преглед на мнение
                      За по-сигорно проверете и блока, че да не стане два пъти работа.
                      Веско къде в Добрич ще правиш ремонта, ако не е тайна. Може и на лични.
                      Ремонта ще правя при Дидо ,малко сервизче за две коли намиращо се малко преди бившето училище Отец Паисий на ул.Вардар.Днес вкарах джипката утре се надявам да видя пораженията.Ще ви държа в течение

                      Коментар


                      • #12
                        От: ремонт или съвместим двигател за опел фронтера 2.2 16v бензин

                        Колегата Манта по горе писа достатъчно.По нашия край 2.0 16в Екошпек е 250-300 лв в морга .Ц20ХЕ е около 700 с компа и нсталацията .Все още се намират читави двигатели ,има постоянен внос на Калибри Вектри и т.н.
                        Успех.
                        РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                        0895шест29410 .

                        Коментар


                        • #13
                          От: ремонт или съвместим двигател за опел фронтера 2.2 16v бензин

                          Само да допълня че сменявайки мотора с друг различен от 2.2 ще сменяваш и инсталация с компютър!Ако търсиш мотор търси напълно оборудван, от твоя доста неща ще отпаднат ,но всичко зависи от майстора.
                          Range Rover p38 4.0 V8 2011-2013-R.I.P.
                          Opel Frontera A 2.3TDI-RIP-->2.5 V6 -Long live the Scrap.
                          "Кучетата лаят-кервана си върви"

                          Коментар


                          • #14
                            От: ремонт или съвместим двигател за опел фронтера 2.2 16v бензин

                            Първоначално публикуван от MUD RACER Преглед на мнение
                            Само да допълня че сменявайки мотора с друг различен от 2.2 ще сменяваш и инсталация с компютър!Ако търсиш мотор търси напълно оборудван, от твоя доста неща ще отпаднат ,но всичко зависи от майстора.
                            Зависи какъв мотор.Аз преди 9 месеца смених само механиката-/без инсталация и комп./ и сложих 2,0 от вектра като запазих всичката периферия на 2,2.
                            ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
                            Grand Cherokee 2.7
                            GSM 0888148630

                            Коментар


                            • #15
                              От: ремонт или съвместим двигател за опел фронтера 2.2 16v бензин

                              Съгласен съм.А как се справя този мотор x20xev-то на дългата база.Не му ли е слабичък или поне аз така си мисля.
                              Range Rover p38 4.0 V8 2011-2013-R.I.P.
                              Opel Frontera A 2.3TDI-RIP-->2.5 V6 -Long live the Scrap.
                              "Кучетата лаят-кервана си върви"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X