Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Окотих Ръждилка. Търси се мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

    Ако с човека не си пиете през вечер бирата (пък дори да я пиете, проверката е висша форма на доверие), редно е да провериш всичко, което поражда съмнение.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #62
      От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

      Спа, клапаните на топло няма да ги регулирам, та ако ще каквото ще да става.
      На студено 025 ли бяха?
      За прекъсването имам съмнения в кабелите, защото преди да се строши окончателно, го карах почти 5 км и работеше на 3 цилиндъра.
      А кабелите и делкото са си моите.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #63
        От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

        Саше, виж първо тоците пък после ще мислиш за клапаните. За съжаление не ми остана нищо от тези неща, защото ги дадох на новия собственик, а си бяха читави.
        Георги Танев (0+)
        Land Rover Discovery 1 300 TDi
        Land Rover Club Bulgaria
        0887 930 238, 0878 797 768

        Коментар


        • #64
          От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

          Утре ще ида горе и ще проверя каква е причината, но подозирам тях, защото двигателя си работеше екстра на колата без тракания, шумове и прекъсвания, а и я карах преди да го свалим.
          Стария комплект кабели ми стои и мисля да свалям един по един и да пробвам с тях.
          Старата капачка, също.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #65
            От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

            Честито! Идва и момента да се кара!
            Кабелите се виждат най-добре вечер на тъмно - палиш, отваряш конюшната и гледаш къде присветква. Ако не иска - пулверизатор за почистване на прозорци с чиста вода - пръсваш над мотора, ще си покаже. Моята в началото при сухо време вървеше на бургия, ако завали спираше да пали. Едни нови кабели на Тесла и нещата заспаха.
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #66
              От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

              Отвори ми се прозорец от два часа и половина свободни, отидох и я оправих.
              Половин час ровене докато намеря старите кабели и капачка. Свалям този на първи цилиндър, слагам стария, паля и всичко ток.
              Сега е часовник.
              Обаче, друго забелязах.
              Понеже капачката на резервоара ми е набор '92, гумата се е напукала и не ми връща от разширителното казанче.
              Два дни поред я паля студена, и двата дни я заварвам с нивото в радиатора по-ниско с 1см.
              Някой знае ли на какво налягане е системата на Ферозата, та да търся капачка?
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #67
                От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

                Капачките на японците са между 0.9 и 1.1
                Не виждам голямо значение
                Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                Коментар


                • #68
                  От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

                  Аз не съм се замислял, но от ония дни, съседа по вила каза че е сложил такава на 0,9 и работела добре.
                  Утре ще поръчам една евтина и ще я сменя.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

                    0.9 ти е капачката, и май на размери е същата като на терано, и още някакви си там. Ментета има в Евро07, оригинални - от Люцкан. Оригиналната за тераното беше 20 и нешо лева, ментето наполовина. И двете работеха. ама ментето съм го карал 2 седмици само, докато дойде тая от Люцкан (patrol fen).
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

                      Мерси, Спарки!
                      Ще сложа Джапанпартс за 6 лв и ще видя как е.
                      Може и от термостата да е, че е с аплаузовия, а той не знам на колко градуса е.
                      Сякаш, ще си върна моя.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

                        Относно капачките-миналата година имах проблем с капачката на сънито. Викам си-японска кола, все еднакви капачки трябва да имат, из гаража се търкалят две-три от витара, на тераното има още една, все някоя от тях трябва де еднаква, ако не и всичките, че са все мънички такива...
                        Ядец, от 5-6 пробвани капачки нито една не пасна на гърловината на радиатора.
                        Общото между всичките капачки беше, че са все малки...

                        Накрая с нова капачка точно за модела, от магазина-всичко си дойде на мястото.

                        Та козата си иска пръч де...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

                          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                          Ще сложа Джапанпартс за 6 лв и ще видя как е.
                          По-добре си поръчай от Люцкан, вЕрвай ми. А тия са ми по-черни и от Евро07 - маншоните им за карета изкараха 3 месеца и пак се нацепиха. А това ми е възможно най-омразната работа по един автомобил. Трябва много да ги е сърбяло!
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

                            Браво Сашо,честита радост и от мен и безаварийно каране с новия двигател.Другите неща ще ги изкусуриш едно по едно и всичко ще си дойде на мястото!Разбрах че си си пожертвал колата,ама както казваше Спарки под един мой пост:-"Пълно щастие няма"!Значи Ферозата си я обичаш повече и за това не съжалявай!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

                              Абе, да си смениш леката кола за джип си е болезнено откъм разходи. Като разход на гориво и като поддръжка.
                              Не е лесно с две джипки, ама засега така ще е.
                              Благодаря ти!
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

                                И не само това,ами гражданска,тех.преглед също са към разходи,особено сега както го правят,карал,не карал задължително гражданска,иначе я снемат от отчет в КАТ!А бе една кола,един студент,а една джипка,студент в по престижен университет!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X