Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Окотих Ръждилка. Търси се мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

    Днес, с немалка заслуга и на "приятното" пролетно временце, отново не успях да чуя гласеца на Ферозо-Аплауза.
    Монтирах радиатора под дъжда, налях вода и Radiator flush.
    Масло купих 15W-40 минерално.
    Събра около 3,4л до горния белег на щеката.
    Ще го покарам с него известно време, след което ще му сложа полусинтетика.

    Проблемът обаче е ,че нямам абсолютно никакъв ток по джипа. И като казвам никакъв, точно това имам предвид.
    Нито дори централното заключване или плафон да мигне или нещо.
    Пълно мъртвило.
    Подадох и ток от Кията, понеже акумулатора беше паднал-нищо. Подадох и директно ток-нищо. Качих и зареден акумулатор-пак нищо.
    Проверих десет пъти всичко, което съм вързал. В коша грешки няма. Проверих абсолютно всички бушони и силови и аксесоарни и отпред при мотора и вътре в купето. Всичко е здраво.
    Остава оня дето ми демонтира алармата, да е забравил да закачи някой кабел около контактния ключ.
    Заваля силно и не ми се занимаваше да демонтирам всички кори и да видя каква е ситуацията, но друго обяснение просто нямам.
    Да съм окъсил нещо, ще запаля кабелите или някакъв ефект ще има. Дори Кията ще намали оборотите.
    Просто, нищо.

    Утре ако се смили да не вали поне някой час, ще разглобявам и проверявам пак.

    Радиатора след миенето на автомивка се полуразпадна, особено от страната на двигателя в горната част.
    Ще пробвам така как ще охлажда и ако не бива, ще търся по-запазен втора ръка.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0344.jpg
Прегледи:1
Размер:131.2 КБ
ID:5707635
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #47
      От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

      Направо го махай този радиатор, ако искаш да разчиташ на тази кола.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #48
        От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

        Вече търся, Ники.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #49
          От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

          Абе ако няма да тормозиш много двигателя-и с това става, ама наистина е по-добре нов. Или поне с неогънати ламели.

          За тока-най-вероятно е от контактния пакет на ключа. Или нещо с масата, ама ще се оправиш, сигурен съм.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #50
            От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

            Саше, като го гледам този радиатор, се сещам за москвичов. С малко доработка, може и да стане.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #51
              От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

              Саше, прегледай дали си свързал всички минуси и плюсове от акумулатора към двигателя и купето.
              Ако не друго поне плафона трябваше да светне.
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар


              • #52
                От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

                Ферозата има "fusible link" по пътя на големия плюсов (или минусов, не помня, виж в ръководството) кабел, който освен че трябва да изгори преди да се е запалила джипката, има навика след толкова години да прави въртели при ровичкане по тоците или просто самисиндикално.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

                  Радиатори има,читавите 2-ра употреба ги предлагат около 180лв!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

                    По връзките които аз съм връзвал, съм убеден че няма грешки. Проверил съм ги няколко пъти, но пак ще проверя.
                    За такъв линк се сещам и намирам само в кутийката на плюсовата клема на акумулатора. Иначе, не съм видял.
                    В купето долу при главните бушони има един с нещо като биметална пластина вътре. В него се съмнявам, макар че изглежда здрав.
                    Но докато не отворя да видя около контактния ключ и главния плюс там, няма да съм сигурен.

                    Иначе за радиатора, новите почват от над 400, та до 740 пари. Изключено!
                    Москвичовия много прилича наистина, а и жигуловия, но трябва да видя размери, че няма много място отпред, въпреки че дифъзьора отдавна даде фира.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

                      Днес, Аплаузо-Ферозата запали!

                      За липста на токове, се оказаха две причини.
                      Първата, както предположиха Кольо и Ванката, беше недобра маса към купето. Първо от там почнах. Развих, почистих със шкурка и щом свързах акумулатора, централното веднага отключи другата врата и отзад.
                      Втората, както аз предположих. След като свалих корите отдолу и на волана, се оказа че момъка който ми демонтира алармата е забравил да включи буксата към клемореда на контактния ключ.
                      Имах опасения, че бензиновата помпа може да е спекла след толкова стояне, но се оказаха напразни.

                      След две-три подкачвания, запали веднага.
                      Моторът работи добре. Завъртях леко делкото и си докарах старата центровка, при която съм заложил да има по-добра работа в ниските обороти.
                      Не пуши, или поне не нещо дето да направи впечатление. Когато загрее, хич.

                      Оставих го да поработи доста (около 30мин), като от време на време го форсирах, за да измие добавката каквото има ръжди.
                      Определено подейства, защото източих доста боза.
                      После налях чиста вода за да изплакне. Покарах я десетина км, след което пак източих и налях 50/50 антифриз.
                      Очаквах да просълзи от радиатора, но няма течове от никъде.

                      На празен ход, ето къде стои стрелката:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0346.jpg
Прегледи:1
Размер:85.4 КБ
ID:5707932

                      Стои леко по-високо от преди. Преди стоеше по средата на вълничките.
                      Отдавам го на питата на радиатора. Виското работи.
                      На връщане при изкачването, стрелката мръдна още милиметър нагоре от както е на снимката, но повече не качи, въпреки че я понастъпих.
                      Мисля да я покарам така засега.
                      После ще сменя термостата и ще видя как ще е. И ако евентуално пак я държи там, ще сменям радиатор.
                      Сега е хладно, но през лятото, не знам как ще се държи.

                      Имам някакво лекинко прекъсване във целия диапазон от обороти.
                      Според мен е от кабели, свещи, капачка на делко, палец, бобина. Ще му обърна повече внимание утре.

                      Като първи впечатления, не мога да кажа дали върви повече, но си върви добре.
                      По-нататък като я натоваря, ще добия по-точни и ще споделя.

                      Засега е това.

                      Ето го сглобен напълно звяра и измит.
                      Пу! Да не му е уроки!

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0352.jpg
Прегледи:2
Размер:182.2 КБ
ID:5707933
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

                        Заснех кратко видео от работата на двигателя.
                        Както споменах, има някакво прекъсване във всички обороти. Според мен проблемът е в кабели, капачка, палец.
                        Проверих отново всички вакууми. По местата са си.

                        Чуйте го и вие и си кажете мнението.

                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

                          Отърва я от скрапа!
                          Браво за положения труд Сашо!
                          И много безаварийни км. с любимата Фероза!
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • #58
                            От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

                            Благодаря, бат Гоше!
                            Дожаля ми за вярната машинка. Прежалих си леката кола заради нея.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

                              Честито и от мен Кефи ме, че я възстанови, а не я скрапоса. Почни от кабели, свещи, капачка и палец. Не помня назад в темата клапаните дали гледа! Може би не е лошо един реглаж да им удариш.
                              Георги Танев (0+)
                              Land Rover Discovery 1 300 TDi
                              Land Rover Club Bulgaria
                              0887 930 238, 0878 797 768

                              Коментар


                              • #60
                                От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

                                Благодаря, Жорка!
                                Двигателят работи много тихо, ако не се счита това прекъсване.
                                Не съм гледал клапаните, но човека каза че ги е регулирал.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X