Обява

Свий
Няма добавени обяви.

След много чесане и мислене го реших , пак Канон ще е :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • След много чесане и мислене го реших , пак Канон ще е :)

    Kрайно време беше да сменя "турбо-сапунерката" с нещо по сериозно , след голямо мислене реших че задължително искам нова камера и тъй като никога не съм си купувал на старо , реших отново да не изневеря и решението беше да бъде Canon 70D с китов обектив 18-135 is stm . След щателно търсене по света и у нас , си закупих камерата в комплект с чанта и 64gb class 10 карта от щатите тъй като там цените са с около 30 процента по ниски от Европа . Цялото удоволствие ми коства точно 1800 лева сега очаквам мой близък да го донесе. Междувременно оглеждам за един 50 мм твърд обектив , като там имам дилема дали да е по стария f1.4 или новата версия на f1.8 , тук приемам съвети от по опитните
    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

  • #2
    От: След много чесане и мислене го реших , пак Канон ще е

    Старата 1.4 има доста проблеми с микро USM моторчето - понякога гори без причина (аз имах точно такъв случай), друг път се криви хеликоида на "цевта" при леко натискане (примерно в чантата). Така че ако вземеш 1.4 трябва много да го пазиш и да имаш късмет да не изгори мотора без причина - не, че не можеш да го ползваш после на ръчен фокус де. Аз лично бих ти препоръчал да вземеш или новия 1.8 или на сигма 1.4, ако много държиш на големата бленда
    What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

    Коментар


    • #3
      От: След много чесане и мислене го реших , пак Канон ще е

      Goblin
      Администратор| ОС || ТП |
      | Модератор |



      РегистрацияJul 2005Публикации13,220Точки (при гласуване)60


      От: Обективи


      Мнение на 4wheel
      А може ли да попитам ,какви технически компромиси са направени при обектив с f 1.4 за да "слиза до 1.4" ?



      Нужда от "повече стъкло", с по-сложна обработка, влачещо със себе си оптически проблеми за чиято корекция трудността расте почти в геометрична прогресия.

      Компромисите са основно заради търсената цена. Ф1.4 в огромен процент от случаите е най-близката "достъпна" бленда след 1.8. Цените в повечето случаи са около 1 към 2.5 (ф1.4 струват в повечето случаи около 2.5 - 3 пъти цената на ф1.8 ), и размерите им се държат близки до 1.8ците понеже поне при двамата големи (КаНикон) 1.4ците са по-достъпни ценово.

      Идеален контрапункт е Арт серията на Сигма - там 1.4ците са направени толкова големи и толкова скъпи колкото трябва (кажи го почти колкото ф1.2-ки), и качеството е каквото трябва да бъде. Цената е поне едно към пет спрямо екивалентна 1.8ца. Просто въпрос на избор от страна на производителя.

      При сравнение ябълки с ябълки и круши с круши ф1.4 екивалента на читавата 50мм 1.8 е Арт серията на Сигма и разните там ръчни цайсове и подобни 1.4ки в същия ценови диапазон (четирицифрени цени в зелено, в долната граница на четирицифрието).

      Просто проклятието на 50 ф1.8/2 е че е адски добър за това което е, и че като съотношение цена за разработка / производствена цена / качество е ненадминат. Просто е лесно да се направи и евтин, и хубав. И хората свикват с тези пропорции цена/качество и очакват да ги намерят и при другите модели.

      Всичкото това е при запазване на ум на понятието "всичко останало бидейки еднакво". Което рядко е.


      Оттук...

      http://www.offroad-bulgaria.com/show...=192394&page=4


      Коментар


      • #4
        От: След много чесане и мислене го реших , пак Канон ще е

        Закъснелият дядо Коледа , все пак пристигна
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3082.jpg
Прегледи:1
Размер:140.8 КБ
ID:5707977
        2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
        ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

        Коментар


        • #5
          От: След много чесане и мислене го реших , пак Канон ще е

          Честито, и на фокус! Ще очакваме и първи впечатления и кадри!
          Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

          Коментар


          • #6
            От: След много чесане и мислене го реших , пак Канон ще е

            Честито и на фокус!
            По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

            Коментар


            • #7
              От: След много чесане и мислене го реших , пак Канон ще е

              Сори , може да съм тотално некомпетентен ,
              След закупуването на всеки Canon се кръстя и обещавам повече -НЕ .
              Първото беше принтер , мастиленоструен - НИКОГА ВЕЧЕ ....Смених 4 HPта - пак ще си взема .Сега пак съм с такъв.

              Второто е фотоапарат (вярно бюджетен ама) никога повече ....само да кажа първия беше HP 944 - сега не мога да намеря такъв .

              Аз тая марка - тц .
              Сега си чакам Nikon a .

              Коментар


              • #8
                От: След много чесане и мислене го реших , пак Канон ще е

                Честито! Видях, че са пуснали и 80д.
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • #9
                  От: След много чесане и мислене го реших , пак Канон ще е

                  Честито, много перфектни снимки с него!
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: След много чесане и мислене го реших , пак Канон ще е

                    Честито и от мен.Да ти донесе много емоция/която да видим и ние/ и страхотни моменти!
                    Поздрави
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: След много чесане и мислене го реших , пак Канон ще е

                      Благодаря за честитките и пожеланията ! За сега проблема ми е че нямам книжка на БГ а и не мога да намеря такава , а камерата има много неща за който няма къде другаде да прочетеш освен в упътването и .
                      2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                      ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                      Коментар


                      • #12
                        От: След много чесане и мислене го реших , пак Канон ще е

                        Ако си го купил от наш магазин са длъжни да ти дадат такава книжка . Ако не си - звъниш в Канон-България и ако не ме лъже паметта, срещу 20 левове ти предоставят преведено упътване.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          От: След много чесане и мислене го реших , пак Канон ще е

                          Не , не е закупен от тук , а от Щатите . Мислех си и аз да попитам в Canon-България и тези дни наистина ще го направя , дано да бъдат така добри да ми помогнат
                          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                          Коментар


                          • #14
                            От: След много чесане и мислене го реших , пак Канон ще е

                            Щракам с това чудо на техниката, така че ако нещо се провали, свиркай ще ти изпратя моята.
                            Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

                            Коментар


                            • #15
                              От: След много чесане и мислене го реших , пак Канон ще е

                              Ами може да ми я пратиш по куриер , а аз ще си я сканирам и ще ти я върна . Ако те устройва този вариант , ще ти бъда много благодарен !
                              2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                              ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X