Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NIKON взриви форумите - D5\D500 и смутиха съня на феновете

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • NIKON взриви форумите - D5\D500 и смутиха съня на феновете

    Да ни е честита новата кропка!!! http://www.dpreview.com/news/8529664...announces-d500

    Наследникът на D300 (толкова говорен и коментиран) е налице. Данните са впечатляващи, цената - също (засега само в хамерика - 2000, а с 16-80/2.8-4.0 - 3000 долара).
    Да си призная, докато четях спецификациите, ми потекоха лигите и се размечтах... Като видях цените, се събудих. Като че ли, Никон са се постарали да отговорят на критиките на фенове и противници... Още веднъж - честито на всички, които симпатизират на марката и ще чакаме репликата на фотосинтезис
    По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

  • #2
    От: NIKON взриви форумите - D5\D500 и смутиха съня на феновете

    Още малко от извора http://imaging.nikon.com/lineup/microsite/d500/
    По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

    Коментар


    • #3
      От: NIKON взриви форумите - D5\D500 и смутиха съня на феновете

      D200/D300 бяха много добри кроп камери за да останат без наследник/ци. Доста време се говореше за D400, но явно го пропускат като номерация.

      Коментар


      • #4
        От: NIKON взриви форумите - D5\D500 и смутиха съня на феновете

        Абсолютно съм съгласен. Може D400 да го държат в резерв за след 10-тина години. Явно идеята е била да се направи връзка 5-500, като нова линия.
        По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

        Коментар


        • #5
          От: NIKON взриви форумите - D5\D500 и смутиха съня на феновете

          И едно директно сравнение D500 - D300s https://photographylife.com/nikon-d500-vs-d300s
          По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

          Коментар


          • #6
            От: NIKON взриви форумите - D5\D500 и смутиха съня на феновете

            http://www.dpreview.com/products/com...tDir=ascending
            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

            Коментар


            • #7
              От: NIKON взриви форумите - D5\D500 и смутиха съня на феновете

              D7200 vs D500

              https://translate.google.bg/translat...00&prev=search
              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

              Коментар


              • #8
                От: NIKON взриви форумите - D5\D500 и смутиха съня на феновете

                Честно да ви кажа...това тяло ми изглежда нещо като...следващия ми ъпгрейд след D7100...
                Така, че...ще го оставя още годинка или две да отлежи, да видим ще има ли детски болести, а и цената му малко да стане като за българска заплата и ще се действа!
                Поздрави на всички Никон-джии!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #9
                  От: NIKON взриви форумите - D5\D500 и смутиха съня на феновете

                  На мен телата от три-цифрената серия много повече ми допадат от телата от четири-цифрената (6000/7000). Бутоните и контролите по тялото са организирани по-добре (за моя вкус), имаш изключително бърз достъп до всичко нужно и напрактика не влизам в менюто с месеци.

                  Коментар


                  • #10
                    От: NIKON взриви форумите - D5\D500 и смутиха съня на феновете

                    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                    Честно да ви кажа...това тяло ми изглежда нещо като...следващия ми ъпгрейд след D7100...
                    Така, че...ще го оставя още годинка или две да отлежи, да видим ще има ли детски болести, а и цената му малко да стане като за българска заплата и ще се действа!
                    Поздрави на всички Никон-джии!
                    Не знам дали ще издържа цяла година, камо ли две... А и според мен, надали ще стане като за българска заплата, за съжаление. B&H приемат заявки за март месец, така че... Чакаме отговор от синтезиса
                    По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: NIKON взриви форумите - D5\D500 и смутиха съня на феновете

                      Грух

                      За мен пък този никон е доказателството на техничестката слабост превърнало се в победа на маркетинговия гений. Малко като по времето когато държаха по два модела от един и същи апарат за тия дето правят тако и за ония дето правят вако. Д3х и Д3s и прочее.

                      Това нещо е с големината и теглото на 810ка. До сега трябваше да са се научили да правят фулфреймове които в кроп режим да се превръщат в истински кропки и да стрелят като картечници, а не човек да трябва да мечтае за д500 или да псува 7200ката че му малее.

                      Това нещо трябваше да е следващата 7200ка, на цена около нейната или съвсем малко отгоре. Със сериозна работа околко функционирането на фулфреймките в кроп режим за да станат полезен вариант за тези които искат нещо по-голямо от 7ххх серия.

                      Вместо твова двете серии се застъпват, с върхова кропка по-скъпа от най-ниския фулфрейм. Гениален маркетингов трик (не за пръв път) но срамота от техническа гледна точка.

                      Не бе, ебавам се Идеална си е машинката. Честито на всички
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #12
                        От: NIKON взриви форумите - D5\D500 и смутиха съня на феновете

                        Точно така си е! Обявиха цената за България - 4300 лева, доста повече от 2 класа фулл фрейм тела... срамота! Спор няма, че ще е чудно тяло, ама много хитро маркетингово решение! За второ тяло ще е супер, но да беше на мястото на Д7200 и на сходна цена. 4300 за кроп тяло, ами не, мерси, ще си снимам с бавния Д810!

                        Пп. Сега гледам и от нова година стъклата са пораснали малко. 70-200 от 3700 на 4200 - прекрасно, поздрави на всички и само нафокус с новите цени, ъъъъъ тела
                        Последно редактирано от ivodianov1992; 11-01-16, 15:29.
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • #13
                          От: NIKON взриви форумите - D5\D500 и смутиха съня на феновете

                          Абе, не че не е прав Гоблина, де... Ма нали сме си прости - "луд на шарено се радва", та се радваме на тейзи нещица. Иначе - както навсякъде - може да имаш гениални дизайнери и инженери, ама счетоводителите и маркетолозите диктуват кое и кога да се пуска. Както е казал Андрешко - "Ееех, прости хора сме ние, господине, не ги разбираме тия неща..." А нали сме си и зажадняли за такина новини - лапнахме я като топла баничка... А цената ... Е, аз мисля, че тестват пазара - ако не тръгне, ще има великденски, коледни и нам кви си промоции, докато се уцели ваксата. А ако машината се окаже читава, може пък и да си струва парите...
                          По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X