Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко въпроси за Териос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Малко въпроси за Териос

    Благодаря на javkata mendi за отговорите. Тези гумените дъгички ще да са. Поръчах ги(от магазин) и дойдоха някъде от централна Европа за 40лв с доставката. Не съм ги видял още. Само със силикон, без гумените дъгички, ми казаха, че зимата може да протече, а старите не се знае в какво състояние са.

    Мен лично на Териоса(99) ме дразнят късите скорости.
    От шофьорска гледна точка, не вози чак толкова лошо, но от пасажерска не знам(а и аз не съм толкова претенциозен). Тясно е джипчето и не е за голям/дълъг човек, но пък побира много като паднат задните седалки.

    Коментар


    • #17
      От: Малко въпроси за Териос

      JAGUAR_KARTING, какво ще му правиш на двигателя?

      Коментар


      • #18
        От: Малко въпроси за Териос

        Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
        JAGUAR_KARTING, какво ще му правиш на двигателя?
        Вече е направено. Днес трябва да го взема.
        Става въпрос за стария(1999г.) двигател, не този на Тойота Ярис.
        Гореше МНОГО масло(между другото лампата започва да свети, след като е останал много малко масло в двигателя може би под литър от 3,6 общо).
        След отваряне се видя, че водната помпа си отива(сложена е нова чешка за 40лв). Маслените сегменти са "спекли" здраво(за информация те са едни зиг-заг-образни). Сменени са всички сегменти(80лв TP Япония). Нови биелни лагери. Всички гарнитури, гумички и т.н. нови. Нов ангренажен ремък - стария на 27к км беше във видимо много добро състояние, а на ролката е сменено само лагерчето(6301DWA старото), цената на ново е 2,5-7,5лв.

        Коментар


        • #19
          От: Малко въпроси за Териос

          Взимай го и не се коси. Аз го взех преди 4 години и ми гореше много масло. Писал съм в някоя тема за това. Двигателя е стария, изкарах го с една ръка и му смених сегментите, бутала и всичко останало беше супер. Оттогава в такива калища съм го карал и то с ремарке, горкия по баирите едвам крета, но няма спиране, като израелски танк е. Имам и Нюндай Санта фе, ама с Дайхацуто се чувствам много по сигурен в калта. Преди месец ходихме на Шарково за риба, ами 2-3 км карах направо през подгизналата нива с трима човека и багаж.
          Пийте вино да сте здрави, че да може да пиете и ракия.

          Коментар


          • #20
            От: Малко въпроси за Териос

            Първоначално публикуван от joro9090 Преглед на мнение
            Преди месец ходихме на Шарково за риба, ами 2-3 км карах направо през подгизналата нива с трима човека и багаж.
            Или нивата не е била съвсем нива, или не е била съвсем подгизнала. Не че дайхацуто е лошо де - просто не разчитай всеки път да минава през такива места. Дори и много подготвени возила понякога не се справят.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Малко въпроси за Териос

              За да не отварям нова тема, искам да питам Териос-а има ли масово LSD на задния диференциал или е рядкост? Също така има ли табелка с това какъв е диференциала?
              Последно редактирано от icecool; 16-03-16, 20:03.

              Коментар


              • #22
                От: Малко въпроси за Териос

                Май не са много масови с LSD диференциал.На самия диф при мен нищо не пише и аз още не знам с какъв съм,имало някаква цака да се види като се качи на подемник и се завърти рязко едното колело,другото трябва да се завърти в обратната посока май,не съм на 100% сигурен...

                Коментар


                • #23
                  От: Малко въпроси за Териос

                  По въпроса с проверката на LSD-то във форума има поне 100-ина поста.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Малко въпроси за Териос

                    Проверката на подемника е ясна, но като отида на оглед къде да търся табелка какъв е диф-а.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Малко въпроси за Териос

                      И аз се чудех дали моя е с LSD. Ами не знам къде да търсиш табела, но огледай го хубаво и ако не откриеш табела да пише LSD най вероятно е без. И като пробваш с подемника ще си сигурен.
                      Пийте вино да сте здрави, че да може да пиете и ракия.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Малко въпроси за Териос

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Или нивата не е била съвсем нива, или не е била съвсем подгизнала. Не че дайхацуто е лошо де - просто не разчитай всеки път да минава през такива места. Дори и много подготвени возила понякога не се справят.
                        Колега, напълно съм съгласен. Искам да кажа, че тогава Дайхацуто надмина очакванията ми. Пък тогава нивата си беше наистина нива, разорана и след това обработена и засята. Единствената причина да карам оттам беше че пътят покрай нея беше още по-зле- с дълбоки коловози пълни с вода. Мисля че предимствата са му малкото тегло и при мен добрите гуми- Bridgestone dueler A/T.
                        Пийте вино да сте здрави, че да може да пиете и ракия.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Малко въпроси за Териос

                          Първоначално публикуван от joro9090 Преглед на мнение
                          Мисля че предимствата са му малкото тегло и при мен добрите гуми- Bridgestone dueler A/T.
                          И е супер бюджетно-обслужването му е на съвсем нормални цени.Аз вече го и газифицирах мойто и возията с него ми излиза съвсем тънкаж

                          Коментар


                          • #28
                            От: Малко въпроси за Териос

                            Като стана въпрос за обслужване- задните ми амортисьори сдадоха багажа. С търсачката открих в една стара тема, че слагали от Лада нива за 50-60лв и ставали, но след това няма отзиви колко издържат. Другаде четох- слагали на разни други коли и не издържали и 10000км. Някой слагал ли е такива да сподели впечатления. Или да прежаля 200лв и да взема оригинални?
                            Пийте вино да сте здрави, че да може да пиете и ракия.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Малко въпроси за Териос

                              А някой може ли да каже какво са най-честите проблеми с Териоса, какво са чупи най-много и кой какво е сменял.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Малко въпроси за Териос

                                Първоначално публикуван от joro9090 Преглед на мнение
                                Като стана въпрос за обслужване- задните ми амортисьори сдадоха багажа. С търсачката открих в една стара тема, че слагали от Лада нива за 50-60лв и ставали, но след това няма отзиви колко издържат. Другаде четох- слагали на разни други коли и не издържали и 10000км. Някой слагал ли е такива да сподели впечатления. Или да прежаля 200лв и да взема оригинални?
                                Преди година си купих задни амортисьори "Монро Адвенчър 4Х4". Доволен съм, предвид това че джипката се кара основно по много лоши пътища и камънак. Цената беше около 80-90 лева за бройка.
                                Nissan Pathfinder 2.5 dci

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X