Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Категория А1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Категория А1

    Здравейте
    Започнах курсовете за Категория А1 и по закон не мога да надвишавам 11kW. Обаче познати ми казаха че куките гледали повече дали съвпадат кубиците, а не конете. До колкото знам конете ги пише само в големият талон. И ако може някой да ми каже дали ще ми правят проблеми като съм надвишил тези киловати. Благодаря предварително

  • #2
    От: Категория А1

    Прав си, че в талоните не пише, но след като направят справка в КАТ за МПС-то им казват кое какво се води и колко киловата е, а в новите "малки" талони вече ги пише. Те са същоте като старите, но двойно по-дълги и се прегъват на две, та там вече пише и това за киловатите на МПС-то за което са издадени.........а, тези които за в бъздеще ще те спират знаят какво да гледат, иначе се водиш неправоспособен водач, а колко е акта нямам представа.

    Коментар


    • #3
      От: Категория А1

      Синът ми "Боголюб младши" една година кара с книжка В1 джипка 3,7 литра и 210 коня, после 1 година с книжка А1 "Хорнет" 600 кубика. Многократно проверяван от катаджии, ама те явно толкова разбират.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        От: Категория А1

        spongi го е обяснил...
        Тепърва започваш да се учиш да шофираш/караш...
        Съвета ми е да действаш легално - т.е. да спазваш законите...
        Те не са измислени (само) да тормозят новите водачи...
        Така можеш да натрупаш що годе комфортно и що годе безопасно опит, който като пораснеш, може някъде да ти спаси главата и на голяма машина...
        А годините вървят бързо..
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Категория А1

          Караш ли до 125 кубиков мотор няма да имаш грижи......
          Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

          Коментар


          • #6
            От: Категория А1

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            да спазваш законите...
            Те не са измислени (само) да тормозят новите водачи...
            А-книжките, може би, ама В1 за какво служи? За това, за което пише, че може да се кара с нея, в повечето държави изобщо не се изисква СУМПС.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: Категория А1

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              А-книжките, може би, ама В1 за какво служи? За това, за което пише, че може да се кара с нея, в повечето държави изобщо не се изисква СУМПС.
              В някои държави може... Тук на 18г ставаш пълнолетен. И съответно тогава имаш право да изкараш кат.В...
              Ако искаш да имаш покрив година преди това - В1 със съответните ограничения...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #8
                От: Категория А1

                Благодаря за мненията

                Коментар


                • #9
                  От: Категория А1

                  Сина ми днес се прибира разочарован.На 15 г.и 7 месеца е.Планирахме август като навърши 16 г.да обиколим някъде из Европа с два три мотора.
                  Той със 125 куб.

                  Обаче имало някакви нови правила за А1

                  Намирам засега това

                  ИЗИСКВАНИЯ КЪМ КАНДИДАТИТЕ ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА ПРАВОСПОСОБНОСТ А1
                  Кандидатът за придобиване на правоспособност за управление на МПС от категория „А1” трябва:

                  Да е на възраст не по-малко от 16 години.
                  Да е завършил най-малко основно образование. Лицата, придобили документ за завършено основно образование след 26.09.2017г., могат да кандидатстват за издаване на СУМПС след завършване на Х клас.
                  Да отговаря на изискванията за физическа годност (медицинско свидетелство).

                  При започване на обучението кандидатът трябва да е на възраст не по-малко от 15 години и 9 месеца.

                  Та някой ако има инфо ,да казва
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Категория А1

                    Е за какво да става въпрос- за поредната гербаджисйка простотия на Тикви, мачоци и всякакви Котараци, дето я гледаме 10 години вече. Така е, както си го прочел. Ми никакъв смисъл няма. Тези главуни отказват да възприемат с пилешките си мозъци, че курсовете за А категориите са сезонни и е нормално да си изкараш курса за категория в последния сезон преди навършването на годините, в който чисто физически времето ти позволява да караш.Т.е. нормално е тоя "прозорец" да е едни 6 месеца.
                    Изискването за 10 клас въобще не искам да го коментирам, защото то е наистина пълна идиотщина. Няма образователна степен, която да се завършва в 10-ти клас, а и за повечето хора това напълно ще обезсмисли категорията. Ако е тръгнал на училище на 7, няма как на 16 да има звършен 10-ти клас, което обезсмисля категорията такава, каквато е по Европа-като категория, която може да се вземе на 16 години. Факт е, че има много ограничения на машините, които са си валидни и специфични за всяка държава. Но на машините! Тук нашите олигофрени набиха образователен ценз и реално обезсмислиха категорията. Много малък брой хора са с навършени 16 в края на 10-ти клас.,
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Категория А1

                      По Европа-та обаче по-голямата част от народонаселението е достатъчно образована. Ся нали не искате да обяснявам що се иска 10-ти клас? И нищо общо няма с Боко (не че го харесвам, ама за мен е правилно!).
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Категория А1

                        Понеже по-горе се изкоментираха образователните степени, от по-миналата година средното образование, както и основното са разделени на етапи. Първи гимназиален - 9 и 10 клас, втори гимназиален - 11 и 12 клас. До 16 годишна възраст образованието е задължително.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Категория А1

                          Основното се завършва в осми, обаче. И се завършва с НВО (Национално външно оценяване-т.нар. "малка матура"). Т.е. няма как да минеш осми, без да си достатъчно грамотен. Идеята на малките категории е да се научиш да караш и на тия ранни години да получиш относителна лична независимост. Имаш документи, караш курсове, на 16 можеш да работиш легално и нещата някак се навързват в един нормален социален и граждански порядък. А1 категорията не съществува сама за себе си. Както между другото и останалите граждански права. С категорията се получава именно правоспособност. Нови знания и умения. Едно ново нещо, което нататък е нужно в живота. Всичката тази свинщина на безсмислено ограничаване на гражданските права я нямаше преди Тиквоча и надеждата ми е скоро да си иде с него заедно. Защото ако остане ....много, ама страшно много сме я закъсали.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Категория А1

                            Идеята е сина на 16 г.да има А1 и да кара 125 куб.до 18 г. Когато ще вади Б кат.

                            В първия случай а1 е доста по скъпа от колкото ако имаш Б и после вадиш А1.

                            Което само по себе си обисмисля А1 да вади за 1 г.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Категория А1

                              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                              Основното се завършва в осми, обаче...
                              Знаем го, успокой топката.
                              Пояснението ми беше в отговор на твърдението ти, че няма образователна степен, която се завършва в 10-ти. Няма степен, ама има етап.
                              Юристи са ги мислили тея работи.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X