Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обработка на снимки с Photoshop

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Обработка на снимки с Photoshop

    Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
    Омешахте понятията "острота" (което е качество преди всичко на обектива) и "рязкост" (което е съвкупна характеристика и зависи не само от остротата, но и от неща като контраст - глобален и локален, динамичен диапазон и разни други).
    Ами според мен нещата са комплексни.Когато в зоната на фокус видимо нямаш детайл, рязкостта явно липсва по една или друга причина, с всичките и останали съставки като острота, контраст, локален и глобален и т.н.
    Дофа определено НЕ Е причината за това обаче според мен.
    Сега...видно е , че снимката на Марин е много по-рязка и остра от тази на Иво, а е снимана с кропка, а не с ФФ.
    Според мен в случая все ми се струва, че при Иво има наличие на фронт/бек фокус, което му поставя обекта не в точната зона на фокусиране и от там се получава липсата на детайл.Това разбира се е само предположение.
    П.П.Отделно от това пък, може би и обработката донякъде също не е както трябва, и отново влияе на детайла...Поне така си мисля.
    Говоря за въпросната снимка , а не за някакви други негови кадри!
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #32
      От: Обработка на снимки с Photoshop

      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
      Според мен в случая все ми се струва, че при Иво има наличие на фронт/бек фокус, което му поставя обекта не в точната зона на фокусиране и от там се получава липсата на детайл.Това разбира се е само предположение.
      На конкретния кадър, който обсъждате, е очеизвадно, че фокуса не е на това око, което е извадено на кропа, а на другото... но не е това причината снимката да стои бозава.
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #33
        От: Обработка на снимки с Photoshop

        В случая ДОФа е плитък. Това не е проблем, но за мен е доста голям. Треперят ми доста ръцете имам нещо и става тегаво. Затова със стабилизирания 70-200 ми се получаваха по-добре нещата. За фронт и бек фокус, не знам, ето една пробна, подпрян на таборетката. Фокусът трябва да е на надписа "Шоколад"... уж.
        https://www.dropbox.com/home?preview=DSC_4240.jpg
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • #34
          От: Обработка на снимки с Photoshop

          Ето два мои примера как се стига от "боза" до добра картинка, във втория случай с умерено преекспониране, където в необработения файл детайлът съвсем се губи.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:406.4 КБ
ID:5698756

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:378.9 КБ
ID:5698757

          Нямам къде да кача несмачкани файлове, но ето все пак крайните варианти, колкото позволява форума:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_9269.jpg
Прегледи:1
Размер:127.4 КБ
ID:5698758

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_9260.jpg
Прегледи:1
Размер:120.4 КБ
ID:5698759
          п.п. Това е само с базови корекции в LR, без ползване на маски и четки, нито по-сериозните плъгини за ФШ, които имам.
          п.п.п. За съжаление експорта на LR продължава да е под всякаква критика и това, което виждам вътре като детайл половината изчезва в джпега, но в момента нямам време да ги пускам през ФШ.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #35
            От: Обработка на снимки с Photoshop

            Хмм, да. В случая като давах примера, качеството доста пада от форума. Иначе за фокуса го държах да е на окото, което съм кропнал. Имам една молба. Има ли някой от Стара Загора, колега, който е наясно с AF тестове и настройки. Знам, че трябват някакви разграфени листи и статив, но нямам. Та идеята ми е, с някой, който разбира от тези неща да погледнем за какво идва реч... реално снимките не стават така рязки както ми се иска. Предполагам бъркам и много в обработката.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FB_IMG_1448133953561.jpg
Прегледи:1
Размер:83.6 КБ
ID:5698760
            Последно редактирано от ivodianov1992; 15-01-16, 15:24.
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • #36
              От: Обработка на снимки с Photoshop

              Аз исках да си купя това-но 80$ не ми се даваха :


              Иначе:
              http://www.the-digital-picture.com/R...al-Review.aspx
              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • #37
                От: Обработка на снимки с Photoshop

                Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                Хмм, да. В случая като давах примера, качеството доста пада от форума. Иначе за фокуса го държах да е на окото, което съм кропнал. Имам една молба. Има ли някой от Стара Загора, колега, който е наясно с AF тестове и настройки. Знам, че трябват някакви разграфени листи и статив, но нямам. Та идеята ми е, с някой, който разбира от тези неща да погледнем за какво идва реч... реално снимките не стават така рязки както ми се иска. Предполагам бъркам и много в обработката.
                [ATTACH=CONFIG]847086[/ATTACH]
                Тука пак фокуса не е където трябва (или поне където аз очаквам да е) - вместо на очите е на ханша... ма може и там да си се целил
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • #38
                  От: Обработка на снимки с Photoshop

                  Честно казано, аз моите обективи се мъчих да ги настройвам по въпросните таблици, ама нещо не ми хареса крайния резултат.
                  Накрая си ги коригирах снимайки даден обект.Например 17-55 ми даваше супер рязкост в центъра, но отстрани мажеше - застанах до един райграс за да ползвам ситния елемент и започнах...Снимам и променям настройките от - към +...след това на компа установих, че на +4 се появи рязкостта по целия кадър, а нагоре нещата започнаха леко да се влошават и го оставих така.Не мисля, въпреки аборигенския начин за настройка, че имам обаче проблем с фронт или бек фокус...или поне и да го имам не е нещо което се вижда и дразни окото.
                  Иначе, за въпросните начини с табличките има много изписано в нета, а също така има и на много места дадени таблички за да си ги копираш и принтнеш.Въпроса е да се спазят всички изисквания при стационирането.На колко разстояние да е матрицата от табличката, табличката под какъв ъгъл да е/принципно широко разпространено мнение е , че трябва да е под 45 градуса ъгъл, ама...има и доста мнения за 30градуса и т.н....та къде е точно истината.../, да е хоризонтиран фотоапарата и обектива и т.н.
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Обработка на снимки с Photoshop

                    Може и на място да се провери. Снимаш един кадър през визьора, ако видиш, че след определена повтаряемост фокусът не е там където искаш, правиш кадър и през лайфвю, където не би трябвало да има отклонения на фокуса. Преди, като снимах с дслр-ски кютюци този метод ми беше достатъчен да видя, дали имам фронт, бек фокус и да го коригирам. Разбира се, тоя "полеви" метод дава резултат само при отворена бленда на светлосилни обективи.
                    Откак минах на безогледалка забравих за подобни проблеми

                    Коментар


                    • #40
                      От: Обработка на снимки с Photoshop

                      Трябва да видя да. Реално погледнато плющи дъжд да си такова мамата. Гладен съм, студено ми е, жената каза, че иска да става принцеса и замина за Пловдив с някакъв любовник. Трябва да ходя и нощна на всичкото отгоре. А най - лошото е, че 135цата ми има фронт фокус, е, това не го очаквах
                      Последно редактирано от ivodianov1992; 16-01-16, 15:20.
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • #41
                        От: Обработка на снимки с Photoshop

                        Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                        Трябва да видя да. Реално погледнато плющи дъжд да си такова мамата. Гладен съм, студено ми е, жената каза, че иска да става принцеса и замина за Пловдив с някакъв любовник. Трябва да ходя и нощна на всичкото отгоре. А най - лошото е, че 135цата ми има фронт фокус, е, това не го очаквах
                        Ехей...човек...ама ти си направо в яка криза...
                        П.П. Говоря за фронт фокуса разбира се де...
                        Споко обаче...фронт фокуса се оправя лесно...
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Обработка на снимки с Photoshop

                          Да, свиках кризисен щаб - наядох се, изкарах нощната, дъжда спря, пуснах си печката. Жената няма да се върне, 135цата ще я погледна в скоро време да я настроя и така...
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • #43
                            От: Обработка на снимки с Photoshop

                            Малко си поиграх с Луната тая вечер.
                            Ей това е изходния вид, както матрица го е родила.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0647-0.jpg
Прегледи:1
Размер:44.0 КБ
ID:5699560
                            Основна обработка в Лайтрум, колкото да се види какво има в кадъра.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0647-4.jpg
Прегледи:2
Размер:56.5 КБ
ID:5699561
                            И доста играчка с разни плъгини във PS с цел изваждане на релефа и докарване на нещо като 3D изглед.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0647-5.jpg
Прегледи:1
Размер:55.5 КБ
ID:5699562

                            Много ми е интересно да чуя какво мислите
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Обработка на снимки с Photoshop

                              И още едно вариантче
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0647-6.jpg
Прегледи:1
Размер:53.2 КБ
ID:5699622
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Обработка на снимки с Photoshop

                                Ехее...то на втория пост ти направо и морета си и изкарал на Луната бре...
                                Иначе...добре се е получило...
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X