Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От: МАСЛА и течности за нашите джипове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: МАСЛА и течности за нашите джипове

    Здравейте!
    От няколко дни съм горд собственик на Мазда Трибют.
    И понеже, ми е пръв автомобил с 4х4, не съм наясно, какви масла трябва да му се сменят, освен двигателното.
    Ще се радвам, ако получа насоки от вас, колеги!
    Маздата е нов внос, така че предстои цялостно обслужване.
    От друга страна, имам една сервизна книжка към нея и смятам, да я разгледам по-подробно, защото ми се върти в главата мисълта, че в Австрия (откъдето е внос), каквито и масла да са сложени, те ще са при всички положения по-качествени от тези тук.
    Какво ще ме посъветвате, дали да не я покарам известно време така, както си е?!?
    Освен това, ме интересува за мотор 2000 кубика, приблизително колко двиг. масло ще ми трябва?
    Благодаря!

  • #2
    От: МАСЛА и течности за нашите джипове

    Покарай я най-малкото за да имаш представа как звучи сега преди да я осблужиш.
    Иначе в двигателя 4.25 литра 5W30. Този двигател съм го карал с 10W40, 5W40 и 5W30. Странно, но най-малко масло ядеше с оригиналното FordFormula 5W30, а най-много с Mobil 10W40.
    Предполагам масло в скорости може да се смени и в задния диференциал.
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #3
      От: МАСЛА и течности за нашите джипове

      Здрасти колега и честито ! Добър избор за нашите б-г пътища ! Колата е много проста и лесна за обслужване ! Ще го разбереш като я опознаеш след време ! За диферинциала ти трябва 80W90 GL-5 1.4л ! развиваш отзад болчетата на капака защото няма пробка за източване и много внимателно със тънък секач отлепяш капака ,защото е залепен със силикон ! Източваш маслото и старателно изчистваш прасето от вътре до блясък ! Изчистваш повърхноста където ляга капака и го намазваш пак със силикон ! изчакваш 10-12ч за по-сигурно - може и след 30мин и наливаш маслото, докато протече от пробката за наливане която е на капака ! И за диферинциала си сигурен във следващите 90х.км
      За раздатката ти трябва 0.350 гр същото масло или 75W140 GL-5 ! Тук има пробка за източване отдолу и пробка за наливане от страната на пасажера ! Точиш затваряш и наливаш докато протече от пробката за наливане ! 90х.км
      Скоростната кутия ръчна събира2,2л ако е 4WD и 2.7л ако колата е 2WD масло 75W90 GL-4 полу-синтетика има пробка за източване отдолу . Но маслото се налива от отвора на който е завит датчика за скороста отгоре на кутията за целта отваряш капака на двигателя .Развива се датчика и се налива маслото като датчика играе ролята и на щека за проверка нивото на маслото във скр.кутия! 90х.км
      За двигателя колегата ти е написал литрите 4.25л заводско 5W20 или 5W30 ,като последното е припоръчително за Б-г, но гледай на опаковката да пише SL/A1 или маслото да е за форд модели, а за японски трябва да отговаря поне на ISLAC -2 или -3 или -4 по-високите класове ! 10х.км
      Последно редактирано от tatii; 09-01-16, 21:15.

      Коментар


      • #4
        От: МАСЛА и течности за нашите джипове

        Благодаря много за изчерпателното инфо, колеги!
        Добре, де, как да разбера, дали моята трибютка е японска или форд?!?
        Ходих на диагностика в Мазда сервиз, но там момчето се почесва-почесва и не можа да ми каже.
        Първоначално по телефона ми казаха, че ако е американка може да не могат да я диагностицират, ако не намерят буксата.
        В крайна сметка, се оказа, че са я закачили и ми казаха някои дертове.
        От друга страна, като поръчвах ангр. ремък, ролки и филтри от Мото пфое, пичът там каза, че двигателят е на форд мондео и поръча такива.
        Аз пък направих справка в интернет по VIN и ми изкарва, че е японско производство.
        Вече тотално се обърках.
        Как мога да съм сигурен, каква е? Във вторник ще правим обслужване и остава, поръчаните части да не станат... :-(

        Коментар


        • #5
          От: МАСЛА и течности за нашите джипове

          Погледни си VIN номера ! Ако започва със "J" Значи е Japan !

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X