Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разпознаване на метал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разпознаване на метал

    Здравейте, може ли по снимка да кажете какъв е материала?
    Става въпрос за една част от китайското стругче която искам да подсиля, но като я пипнах с електрода и нещо ми е странна..
    Или трябва по- дебел електрод и повече ток или това джелезо не е баш черно джелезо.
    Нещо ме съмнява да не е гаден чугуний?
    Отливка е, не е сглобявано.
    Да е дърво да го позная а то...
    Та ще съм благодарен за съвет как да разбера какво е.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

  • #2
    От: Разпознаване на метал

    Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
    ...Здравейте, може ли по снимка да кажете какъв е материала?
    ....
    Ако се намери такъв , нема да е човек , а определено ще да е извънземен .

    От друга страна , според логиката на такива дето сме си имАли вземане-даване с подобни машини , участието на чугун в конструкцията им е доста осезателно , дет се вика .

    Така че :

    QUOTE=mmtrance;2887467]...Нещо ме съмнява да не е гаден чугуний?... .[/QUOTE]

    Вероятността е значителна . Съвсем отделен е въпросът дали чугуна е гаден . Според мен си е готин .
    ...ама пак по горната снимка ... прилича на шарен боб за гадаене.
    Последно редактирано от Vlado_Ts; 30-12-15, 21:30.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #3
      От: Разпознаване на метал

      Е те извънземните отдавна са сред нас
      Сега сериозно, знам, че е невъзможно по снимка. По скоро въпроса е как аз да го позная. И ако е чугуниЙ би ли хванал обикновения електрод, щото аз че съм го наплюл е ясно, но електрода хваща...
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #4
        От: Разпознаване на метал

        То щом е отливка... предполага се да е чугун.
        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

        Коментар


        • #5
          От: Разпознаване на метал

          Дрелка, свредло, дупка,стружка. Дълга стружка-стомана. Къса начупена стружка -чугуний.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #6
            От: Разпознаване на метал

            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
            Дрелка, свредло, дупка,стружка. Дълга стружка-стомана. Къса начупена стружка -чугуний.
            Да , това е Вариант 1.

            Вариант2 : парче от въпросния метал , шмиргел , искра .

            Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
            .... И ако е чугуниЙ би ли хванал обикновения електрод, щото аз че съм го наплюл е ясно, но електрода хваща...
            Той хваща . Въпроса е колко държи . Ако му измааш един чук и наварения метал се откърти - значи чугуний . Ако течната вана кипи интензивно по време на топене на електрода - пак значи чугун .Естествено , ако повърхността е обезмаслена.
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #7
              Разпознаване на метал

              Значи утре хващам дрелката дупча, гледам, снимам стружки и пак качвам снимки. С дремела като го пилнах преди да пробвам с електрода и се появяват искри, ама малко...
              Това на края ще се окаже някъв говнолин
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • #8
                От: Разпознаване на метал

                По принцип корпусите на машините се леят от чугун, заради поемането на вибрациите, та и това би трябвало да е от чугун.
                Ма това беше в годините на честното машиностроене(както би се изразил Стефан). Сега кой знае кой китайски инжинер е измислил нов материал.

                Но все си мисля, че е чугун. Или поне би трябвало да е.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Разпознаване на метал

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Да , това е Вариант 1.

                  Вариант2 : парче от въпросния метал , шмиргел , искра .
                  Най-лесният метод,къси(не много) червени искри-чугуний,за сравнение жулни някой болт-там искрите са много и жълти.

                  Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                  Значи утре хващам дрелката дупча, гледам, снимам стружки и пак качвам снимки. С дремела като го пилнах преди да пробвам с електрода и се появяват искри, ама малко...
                  Това на края ще се окаже някъв говнолин
                  Не дупчи,шмиргела ще си каже,по горе видяното залагам на чугун...
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разпознаване на метал

                    Пилни го с "флекса"-дълга струя жълтеещи изкри-стомана(те обикновенно джилезо),къса струя изкри 30тина см с вишнево червен цвят -чугун.Потърси в youtube "cast iron spark test".А колкото за тотото залагам на шугун
                    "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                    Mark Twain
                    СтоЕнчA

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разпознаване на метал

                      Утре ще тествам, ако е чугун удачно ли е подсилващата планка да я хващам с болтове, че заваряване на чугун не е в моята компетентност
                      I'm not Lost, I'm Discovering !

                      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разпознаване на метал

                        И аз смятам че е чугун. По-долу слагам препратка на една брошура за определяне на марката стомана по цвета на искрата,може да е от полза.
                        Файла е във формат djvu

                        http://www.chipmaker.ru/files/go/d2d...52675c7aafd10/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разпознаване на метал

                          И според мен е чугун.

                          Снимай цялото въпросно чудо и кажи какво точно искаш да направиш.

                          Подсилването на чугун е малко проблематично - като подсилиш със стомана, тя се гъне а чугуна - не. Съответно при натоварване парчето стомана ще остане цяло, а чугуна пак ще се спука, може и при по-малко усилие отколкото би се спукал без "усилването".

                          Та, обясни подробно точно какво искаш да постигнеш с това, което си тръгнал да правиш.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разпознаване на метал

                            Спарки това което искам да подсиля е седлото на китайския струг, ако искаш виж ми темата, там се вижда целия детайл. Слаб са го направили и поддава като стягам трупче да струговам. Като цяло мисля малко да го тунинговам тоя струг малко
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разпознаване на метал

                              Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                              Спарки това което искам да подсиля е седлото на китайския струг, ако искаш виж ми темата, там се вижда целия детайл. Слаб са го направили и поддава като стягам трупче да струговам. Като цяло мисля малко да го тунинговам тоя струг малко
                              Дай линкче нещо.....
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X