Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kawasaki kfx 450 Връщане към живот.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kawasaki kfx 450 Връщане към живот.

    Реших да пусна една такава тема защото ще имам доста въпроси а тук много колеги помагат и ще ми е от полза. Не знам дали темата е за тук ако не ще я преместя където трябва.
    Миналата седмица купих това атв и сега ще се захвана и със него. Машинката стояла една година навън под един навес и още една година в един ръждясал микробус. Собственика се търкалял малко и я изоставил. Цената няма да я коментирам защото беше неустоима въпреки пораженията. Та на кратко щетите са: Леко крива задна ос. Крив прът за кормилото и леко крив десен горен носач. Моторетката запали едва ли не от първото завъртане което доста ме учуди. Ето и две снимки за сега.




    Искам да споделя че АТВ-то е било правено до сега от най големият мондар който аз съм виждал. Няма болт или винт който е бутнат и да не е заоблен. Няма място където да е пипал някой и да не е окепазено. Слава Богу че са все дребни неща и ще оправя всяко едно но гадното е че са доста и дразнят много. <br>Сега искам да споделя първо най-големият проблем. Двигателя пали от раз и работи уникално добре и всичко е ок като изключа следният проблем. Наливам му ново масло паля го и за десетина секунди маслото става на боза. Смесва се с водата буквално за десетина секунди. Пробвах процедурата няколко пъти и все същото. Смъкнах двигателя и на първо четене като отворих капака видях че остичката на водната помпа не е много на ниво както и двете семеринги не бяха сложени съвсем правилно и стояха на криво. Реших да не бързам с отварянето на двигателя докато видя дали няма да се оправи като сменя помпата. Поръчах нова ос и семеринги и като дойдат края на януари ще пробвам. До тогава ще се позанимавам със останалите неща. Ще пускам доста снимки и ще имам много въпроси.

  • #2
    От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

    Много е дразнещо когато някой се е "изклепал". Успех с реставрацията. Аз минах по подобен път с един поларис. Шарнирите му бяха самоделни и го разбрах чак когато един излезе от гнездото в движение. Не го пожелавам на никой. Прегледай го хубаво преди да тръгнеш из горите

    Коментар


    • #3
      От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

      Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
      Много е дразнещо когато някой се е "изклепал". Успех с реставрацията. Аз минах по подобен път с един поларис. Шарнирите му бяха самоделни и го разбрах чак когато един излезе от гнездото в движение. Не го пожелавам на никой. Прегледай го хубаво преди да тръгнеш из горите
      Аз вече го разглобих на съставни части колега. Понеделник ще пусна доста снимки че да стане интересно

      Коментар


      • #4
        От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

        Първоначално публикуван от slavianko Преглед на мнение
        Искам да споделя че АТВ-то е било правено до сега от най големият мондар който аз съм виждал. Няма болт или винт който е бутнат и да не е заоблен.
        Тези майстори са уникални. Съседи са ми, за 5 години съм се нагледал на какво ли не. Желая ти успех и здрави нерви.
        На сърбела майката му е чесането.
        Борислав Борисов Русе О885 О37815

        Коментар


        • #5
          От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

          Днес се оборудвах и с едни 8 цолови джанти и гуми да си имам.



          Разглобих задницата защото имаше луфтове и какво да видя. Всичко беше леж и под всякаква критика.





          Доплака ми се като видях лагерчетата в какво състояние бяха. В понеделник ще купя нови иглени лагери които не вярвам да са скъпи. Проблема обаче е че има и едни странни семеринги които не знам от къде изобщо ще намеря. Оригинални от Кавазаки не съм си и помислял да търся защото сумата ще е баснословна.

          Хванах се също да си оправя и кормилният прът понеже беше крив при последното падане на собственика. Оригинално беше от 2мм тръба аз купих 3мм безшевна и с аргона я направих по-здрава от оригинално.



          И подсилки на заварките за всеки случай



          Сега остава само едно прахово и да сглобявам поне пръта. Да ама не. Там където лагерува към рамата е на унибал а той също тотално разбит. Най голямата простотия обаче е че лагера е едно цяло с това тяло и не може да се сменя. Умниците са го измислили за да можеш да се нашиеш с една шапка пари и за тая част.



          В понеделник като отворят магазините ще купя един унибал и на струга ще му престържа тяло в което да го сложа със зегерки. После цялото това нещо ще го заваря към тая планка за да може лагерчето да стане заменяма част.

          Също чакам с нетърпение да дойде понеделник че да си поръчам и новата ос заедно със нерф баровете.
          Ето какво съм харесал:

          http://www.ebay.de/itm/Kawasaki-KFX4...YAAOSw~OdVVDCT

          http://www.ebay.de/itm/Kawasaki-KFX4...4AAMXQlgtSzBav

          Коментар


          • #6
            От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

            Може би го разбирам грешно но май тази ос е +10см. Това ли искаш?

            А нърф баровете могат да ти излязат наполовина ако ги вземеш без степенките и гардовете.
            Последно редактирано от Денислав Димитров; 02-01-16, 18:16.

            Коментар


            • #7
              От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

              Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
              Може би го разбирам грешно но май тази ос е +10см. Това ли искаш?
              Да 10см по-широка е. Просто нямам избор защото моята е крива а от Кавазаки ми искат 1020лв за оригинална ос. Отделно тая е с регулируема ширина.


              Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
              А нърф баровете могат да ти излязат наполовина ако ги вземеш без степенките и гардовете.
              Казвай къде ги има без степенките? Тях мога и сам да си ги изработя. А какво имаш в предвид под "гардове" ???

              Коментар


              • #8
                От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

                Heel - guard, демек това зад степенката, но сега като ти гледам снимките май си нямаш въобще и оригинални. Имаш лично за сайта

                Коментар


                • #9
                  От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

                  Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
                  Heel - guard, демек това зад степенката, но сега като ти гледам снимките май си нямаш въобще и оригинални. Имаш лично за сайта
                  Ясно. Проблема е че имам само самите метални степенки. Пластмасата назад я няма изобшо иначе щях да купя само предната част. По 90-100 евро са. Другия вариянт беше да си ги изработя сам задните от неръждавейка но като добавя цената на материалите, и времето и труда и по-добре да напазарувам тия които съм харесал

                  Коментар


                  • #10
                    От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

                    Нерф баровете биват цели и половинки(само предната част без "Heel guard-a"). Целите, които ти си си харесал ми изглеждат изгодна оферта. Разгледах осите из америка за твоето атв Tusk-a върви около 190-200 долара, проблема идва от доставката (около 90 долара). Lonestar-a (което си е марка) е 300 долара. Интересно ми е, че няма оферти за Dominator (Dominator 2 се води най-издръжливата ос правена някога за атв.)
                    Non scholae sed vitae discimus.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

                      Доставката е проблрма да. В щатите са ефтини но като прибавя доставката и става баснословна сумата. А за тая ос която мисля да купя имаш ли някаква идея какво качество е? Прочетох само няколко изказвания из чуждите форуми и бяха само положителни. Лошото е че са все на хора любители и никой от тях не я е ползвал по-екстремно
                      Последно редактирано от slavianko; 02-01-16, 20:13.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

                        Първоначално публикуван от slavianko Преглед на мнение
                        Ясно. Проблема е че имам само самите метални степенки. Пластмасата назад я няма изобшо иначе щях да купя само предната част. По 90-100 евро са. Другия вариянт беше да си ги изработя сам задните от неръждавейка но като добавя цената на материалите, и времето и труда и по-добре да напазарувам тия които съм харесал
                        Имам някъде и пластмасовите барове зад стъпенките /оригиналните/. Този Нърф бар отлинка е направен от много тънкостенна тръба и се къса при по-интензивна употреба в гората или на мотокрос писта. До сега доста барове съм сменил но за мен разумния компромис е "про армор". Хаузър е супер, но е много скъпо удоволствие.
                        За оста колегите ти казаха: разумен компромис е лонестар, а дураблу елиминатор е най-доброто.
                        Лагера под пръта на кормилото се сменя с най-обикновен такъв, а за иглените лагери на "кокала" и на задния линк се продават на албау комплекти.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          Имам някъде и пластмасовите барове зад стъпенките /оригиналните/. Този Нърф бар отлинка е направен от много тънкостенна тръба и се къса при по-интензивна употреба в гората или на мотокрос писта. До сега доста барове съм сменил но за мен разумния компромис е "про армор". Хаузър е супер, но е много скъпо удоволствие.
                          За оста колегите ти казаха: разумен компромис е лонестар, а дураблу елиминатор е най-доброто.
                          Лагера под пръта на кормилото се сменя с най-обикновен такъв, а за иглените лагери на "кокала" и на задния линк се продават на албау комплекти.
                          Ако ги имах пластмасите нямаше да го мисля толкова но за съжаление не ми ги дадоха. Зет ми е със същия бар на Сузукито и в предвид че го сцепва от каране още не е мръднал. Ако има грижи с него и го счупя не да не мога да си го заваря. В крайна сметка за тая цена ясно че ще е толкова от към здравина. За оста не мога да си позволя да дам 1000+лв. Просто под тая сума няма начин да намеря и затова съм принуден. Дано оста от линка да държи защото в понеделник трябва да я поръчам. Лагерчето не може да се смени колега. Снимал съм цялото тяло и се вижда че е направено да се купи цялата част. Унибалите на тоя размер са по 10-15лв но не те са проблема. Трябва да си играя да правя ново тяло за новия лагер иначе няма как.
                          Последно редактирано от slavianko; 02-01-16, 22:25.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            а за иглените лагери на "кокала" и на задния линк се продават на албау комплекти.
                            Извинявам се за лаишкия въпрос но не схванах на кой линк и какво е това "албау"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

                              Първоначално публикуван от slavianko Преглед на мнение
                              Извинявам се за лаишкия въпрос но не схванах на кой линк и какво е това "албау"
                              Задния линк е това, което свързва задната ос със рамата. В пловдив мотошоп 1 продават комплекти на "албау".
                              А това пластмасовото отзад се кърти доста лесно при агресивно каране. И не знам как се заварява и колко ще държи.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X