Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kawasaki kfx 450 Връщане към живот.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

    Аз не виждам на тази ос, канал за пластинчата зегерка. Определи какво търсиш!!
    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

    Коментар


    • #32
      От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

      Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
      Аз не виждам на тази ос, канал за пластинчата зегерка. Определи какво търсиш!!
      Ето каква трябва да е зегерката колега. Даже размерите са 36мм вътрешен около 43-44мм външен.

      Последно редактирано от slavianko; 14-01-16, 15:04.

      Коментар


      • #33
        От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

        И това те вкарва в шах и мат, много интересно. Намираш такова Ф стоманен тел,огъваш си тия прости кръгчета и си готов, какво пък чак толкова. Или търси пружина с близки размери сечение и диаметър, режеш си витки колко искаш и така. Но най лесно ще намериш тел.
        При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

        Коментар


        • #34
          От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

          Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
          И това те вкарва в шах и мат, много интересно. Намираш такова Ф стоманен тел,огъваш си тия прости кръгчета и си готов, какво пък чак толкова. Или търси пружина с близки размери сечение и диаметър, режеш си витки колко искаш и така. Но най лесно ще намериш тел.
          Шах и мат съм защото никъде не намерих а не да не се използват тоя тип. Има ги по полуоските на колите и на много други места. Навсякъде където търсих по магазините ми казват че много са идвали да търсят такива зегерки. Мога да си я изработя да но не е там въпроса. Иначе не става баш от тел защото трябва да е закалена за да се връща при слагането не да остане разтеглена и за да не се приплесква при стягане на оста

          Коментар


          • #35
            От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

            Аз с това почнах, трябва ти стоманен тел. Има ги по автомобилните полуоски но трябва да разбереш кои са най близо до твоя размер, а това е доста трудно. Този модел кръгли зегерки са такива защото отгоре ги застъпва частично една фаска на главината и е не възможно за се отвори и саморазглоби.
            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

            Коментар


            • #36
              От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

              Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
              Аз с това почнах, трябва ти стоманен тел. Има ги по автомобилните полуоски но трябва да разбереш кои са най близо до твоя размер, а това е доста трудно. Този модел кръгли зегерки са такива защото отгоре ги застъпва частично една фаска на главината и е не възможно за се отвори и саморазглоби.
              Точно така да. Друг е въпроса че ще ползвам старата главина а тя се фиксира с гайки не със зегерки и няма канал. Та ще трябва и канал да и правя на струга по зегерката като я имам вече

              Коментар


              • #37
                От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

                Утре ще проверя в работата имаме 3,4 вида и ако има с такъв размер ще ти подаря няколко....
                Научих,че колкото и да знаеш,все още има какво ново да научиш!

                Коментар


                • #38
                  От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

                  Първоначално публикуван от rumen_maiko Преглед на мнение
                  Утре ще проверя в работата имаме 3,4 вида и ако има с такъв размер ще ти подаря няколко....
                  Благодаря за съдействието колега. Принципно вътрешният диаметър е задължително да се спази. Външният нее проблем +-1-2мм

                  Коментар


                  • #39
                    От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

                    Изглеждат супер лъскави, жалко че няма да се задържат така дълго. Къде планираш да го караш? То Atv Challenge Cup и ATV MX няма вече, но поне Жоро Хаджиев и компания държат ендуро състезанията на ниво все още..
                    Non scholae sed vitae discimus.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

                      Първоначално публикуван от Преслав Василев - preskata Преглед на мнение
                      Изглеждат супер лъскави, жалко че няма да се задържат така дълго. Къде планираш да го караш? То Atv Challenge Cup и ATV MX няма вече, но поне Жоро Хаджиев и компания държат ендуро състезанията на ниво все още..
                      Да. Четох по чуждите форуми че това е единствения проблем на тия оси. След известно време падало хромираното покритие. Но това да е пробмема. Мисля да го карам само за забавления. Тук всяка неделя си организираме дълги разходки и се събираме доста народ.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

                        Съжалявам,най близо от тези с който разполагам са с размер 34 на 39,ако ти вършат работа пиши.
                        Научих,че колкото и да знаеш,все още има какво ново да научиш!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

                          Първоначално публикуван от rumen_maiko Преглед на мнение
                          Съжалявам,най близо от тези с който разполагам са с размер 34 на 39,ако ти вършат работа пиши.
                          Колега пратих ти ЛС но ми изписа че си превишил лимита си от съобщения. Моля те остави ми тук поне тел за връзка за да ти звънна. Предполагам тая която е с размери 34-39 ще свърши работа и искам да ми пратиш една

                          Коментар


                          • #43
                            От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

                            0898665930
                            Научих,че колкото и да знаеш,все още има какво ново да научиш!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

                              Днес най-накрая ми дойде оста на водната помпа и даже вече я сглобих и сложих обратно мотора в рамката. Не ми остана време за повече но утре се надявам да го запаля и да видя дали ли ще оправи или вече ще се отваря двигателя.
                              Също много благодаря на колегата от форума s_s1 който ми прати ей тия защити на носачите и на рамката:

                              Коментар


                              • #45
                                От: Kawazaki kfx 450 Връщане към живот.

                                Днес реших да си правя нова генерация. Няма да ви казвам защо, вие преценете.



                                Дайде идея на какъв диаметър да направя новата? Оригиналната е на ф40мм. Гърнето ми е Yoshimura и е със вход 50мм. Чудя се да я направя ли пак колкото оригиналната или да е малко тунинг. Двоумя се между неръждавейка 44мм-48мм или 55мм. Правил съм една камара хром никелови генерации но са само на автомобили и то предимно турбо а там има огромна разлика. Първоначално ми дойде на ум да е 55мм със рестрикция някъде но после реших да не бързам и да поразпитам и да чета малко преди да я почна.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X