Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло за помпа на съединител Паджеро 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Масло за помпа на съединител Паджеро 2

    Здравейте, колеги! Отново имам същия проблем, който имах и преди време. Търсих във форума, обаче този път не успях да намеря нужната за мен информация. Педала на съединителя започна трудно да се връща в нормалното си положение, докато накрая съвсем спря да се връща, като през този период първо отделяше в средата, после малко по-надолу и накрая най-долу. Предния път си реших проблема, като налях масло в помпичката на съединителя, която се намира в двигателния отсек в непосредствена близост до спирачната помпа (не знам, дали се нарича горна или долна помпа за съединителя, затова конкретизирах къде се намира). И този път ще проверя, дали няма масло и ако отново няма, ще долея и след това ще обезвъздуша. Та питанката ми е, какво масло да долея? Предния път не помня какво точно беше маслото, понеже беше преди 2-3 години, предполагам. Върти ми се из главата 75W-90, обаче за да не направя някоя грешка, реших да попитам тук. Благодаря и весело посрещане на новата година!

  • #2
    От: Масло за помпа на съединител Паджеро 2

    Друже, ти майтапиш ли се с нас? Не ми казвай, че си наливал някакво масло в системата на съединителя вместо спирачна течност. Ако наистина си сътворил такова нещо, мога само да ти кажа, че те чака сваляне и разглобяване и на двете помпи - главна и работна, както и промиване на тръбопроводите. Иначе, според ръководството, се ползва спирачна течност ДОТ-3 или ДОТ-4.

    http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&...EKQb4KnfqPymYg
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Масло за помпа на съединител Паджеро 2

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      Друже, ти майтапиш ли се с нас? Не ми казвай, че си наливал някакво масло в системата на съединителя вместо спирачна течност. Ако наистина си сътворил такова нещо, мога само да ти кажа, че те чака сваляне и разглобяване и на двете помпи - главна и работна, както и промиване на тръбопроводите. Иначе, според ръководството, се ползва спирачна течност ДОТ-3 или ДОТ-4.

      http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&...EKQb4KnfqPymYg

      Объркал съм се, явно спирачна течност е било. Много ти благодаря!

      Коментар


      • #4
        От: Масло за помпа на съединител Паджеро 2

        И още нещо-това дето му викат "долна" помпа не е никаква помпа, а е работен цилиндър.

        Преди много години, поради приликата му с помпата, и отказа на хората да мислят-това име се е разпространило, и така до ден днешен.

        А това, че спирачната течност намалява означава, че тя изтича отнякъде. Огледай добре за омаслявания, горе-покрай помпата, вътре при педалите(ама надигай мокетчето, или с каквото е тапицирано там), легни отдолу, все отнякъде трябва да излиза тази течност.
        Пък ако не можеш да я откриеш-иди в сервиз, те хората затова са там...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Масло за помпа на съединител Паджеро 2

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          И още нещо-това дето му викат "долна" помпа не е никаква помпа, а е работен цилиндър.

          Преди много години, поради приликата му с помпата, и отказа на хората да мислят-това име се е разпространило, и така до ден днешен.

          А това, че спирачната течност намалява означава, че тя изтича отнякъде. Огледай добре за омаслявания, горе-покрай помпата, вътре при педалите(ама надигай мокетчето, или с каквото е тапицирано там), легни отдолу, все отнякъде трябва да излиза тази течност.
          Пък ако не можеш да я откриеш-иди в сервиз, те хората затова са там...
          За наименованието сигурно е така, нямам представа. Така съм чувал, така му казвам и аз. Иначе това ми се случва за втори път. Предния път беше преди 2-3 години и най-странното е, че отново ми се случва зимата. Предполагам, че е някакво гумено уплътнение, но ще прегледам, както казваш. Ако не открия нещо, ще трябва на сервиз да се води явно.

          Коментар


          • #6
            От: Масло за помпа на съединител Паджеро 2

            Преди 3-4 седмици тъста имаше същия проблем със съединителя на Вагена.
            Свалих цилиндъра на съединителя и воала- буталото вътре беше толкова износено едностранно, че ставаше за ножче.
            Подобно износване съм виждал и на помпата на педала, та:
            Купи си спирачна течност, разглоби двата цилиндъра и виж къде ти е износването.
            От там или нов цилиндър, или втора употреба, но след ревизия-сменяш, пълниш течност, обезвъздушаваш и си "таков"!
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • #7
              От: Масло за помпа на съединител Паджеро 2

              Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
              Преди 3-4 седмици тъста имаше същия проблем със съединителя на Вагена.
              Свалих цилиндъра на съединителя и воала- буталото вътре беше толкова износено едностранно, че ставаше за ножче.
              Подобно износване съм виждал и на помпата на педала, та:
              Купи си спирачна течност, разглоби двата цилиндъра и виж къде ти е износването.
              От там или нов цилиндър, или втора употреба, но след ревизия-сменяш, пълниш течност, обезвъздушаваш и си "таков"!
              Добре би било да направя тази процедура, но в момента, в този студ, не е лека работа, особено навън, хаха. По-нататък, живот и здраве, ще се наложи да го направя. Иначе за момента долях спирачна течност, обезвъздуших и за момента е добре. Ако тази зима отново се получи този проблем, директно в сервиза го водя. Ако ли не, на пролет-лято мисля да го погледна. Благодаря!

              Коментар


              • #8
                От: Масло за помпа на съединител Паджеро 2

                Аз го играх този филм преди година на Паджерото, първо смених помпата с нова (не са толкова скъпи че да се правят ремонти, а и обикновено се износва корпуса отвътре и скоро пак създава проблеми). След седмица протече цилиндърчето долу, като го смених и изкара още две-три седмици и протече маркуча от тръбичката до цилиндърчето. След като смених и него вече всичко е ок. Съвета ми е, да сменяш комплект и да забравиш за проблема.
                The Flat Earth Society has members all around the globe.

                Коментар


                • #9
                  От: Масло за помпа на съединител Паджеро 2

                  Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
                  Аз го играх този филм преди година на Паджерото, първо смених помпата с нова (не са толкова скъпи че да се правят ремонти, а и обикновено се износва корпуса отвътре и скоро пак създава проблеми). След седмица протече цилиндърчето долу, като го смених и изкара още две-три седмици и протече маркуча от тръбичката до цилиндърчето. След като смених и него вече всичко е ок. Съвета ми е, да сменяш комплект и да забравиш за проблема.
                  Благодаря за съвета. И според мен е по-добре, като се прави нещо, да се прави както трябва.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Масло за помпа на съединител Паджеро 2

                    Тъй като колега от форума ми писа на ЛС как съм решил проблема и как става обезвъздушаването, ще му отговоря в темата, защото е превишил лимита на съобщенията си. Проблемът е временно решен само с доливане на спирачна течност. Обезвъздушаването става с напомпване на педала на съединителя и за 15-20 напомпвания се обезвъздушава, но за по-сигурно може и повече да се напомпи. Лично аз правя процедурата с отворено казанче. Двигателят не е нужно да е запален.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Масло за помпа на съединител Паджеро 2

                      Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
                      Аз го играх този филм преди година на Паджерото, първо смених помпата с нова (не са толкова скъпи че да се правят ремонти, а и обикновено се износва корпуса отвътре и скоро пак създава проблеми). След седмица протече цилиндърчето долу, като го смених и изкара още две-три седмици и протече маркуча от тръбичката до цилиндърчето. След като смених и него вече всичко е ок. Съвета ми е, да сменяш комплект и да забравиш за проблема.
                      Това твойто си е каръщина , преди година и половина смених само долната помпа и си карам нормално.
                      емил златков
                      паджеро 2.5тд
                      ве стром 650

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X