Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект-Long travel IFS или поглед зад океана с любов към Балкана...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проект-Long travel IFS или поглед зад океана с любов към Балкана...

    Малко несигурен ,но пускам тази тема!От нея може да произходят две неща...Или да започна или да се откажа за дълго...Каква е идеята?Искам нещо...Знам какво ,но не знам дали е постижимо и дали е постижимо с моите (и на приятели способностите) и с моите финансови възможности...
    Та по темата...Харесва ми да карам извън пътя...Обаче ми харесва да карам бързо...Обаче пък искам джипа ми да е проходим и да мога спокойно да извършвам изследващи разходки из нашата местност която си е особена защото релефа е много разнообразен и на места приятно пресечен...Смисъл търси се доста добра проходимост...
    По настоящем имам Витара...За да я доближа до първото условие(бързо) беше оборудвана с по-як мотор и прилежащите му доработки...Не назад остана и окачването което беше променено във времето до задоволителен резултат ,но не беше достатъчно(късо междуосие,чисто физични пречки)...Така се сдоби с цял мост...С целия мост се приближи към другото условие(стана приятно проходима) обаче бързото каране стана табу и макар ,че ми харесва не е това което търся...Така стигаме и до тук...
    Преди година купих долнище от Паджеро 2 3.5 като понастоящем имам мостовете от 3.5 и 3-ка мотор 24 клапана с ръчна кутия и супер селект...Първоначално мислех само да си сложа Витарово купе отгоре и да го подкарам...Да ,но не...Намирам прекалено много недостатъци които не искам да оставя...Ако ще правя нещо да го правя...И така де...Задното окачване не ме устройва...Пушки НЕ!!! Задължително ще е на 4-линк..Отпред освен торсионите които нямат място в моята концепция всъщност виждам недостатък и малкия(за моите идеи) ход на окачването...Идеята ми е хода отпред да достигне 30см при които да не се притеснявам за каретата...
    И така...Обмислям така популярните зад океана окачвания тип LONG TRAVEl...Всичко наново!!! Ползвам неговите шенкели ,но изработвам нови носачи с по "до" +20 см на носач като на предния диф да му премахна ръкава и той да заеме централна позиция(това е в сферата на фантастиката ,но е възможно)...Всичко това ще се носи от койловъри(отпред ,отзад)...
    За да е максимално леко(респективно добре ускоряващо и добре спиращо) обмислям употребата на леко орязано Витарово купе(а и имам Витарова регистрация)...Това всичкото е Ок ,но има повече въпросителни от колкото са ясните...
    -Как ще удължа полуосите(нови поръчкови?-Цена?Удължаване-надеждност?)
    -Дали предния диф ще мога да го монтирам централно без да се налага да повдигам двигателя?(дифа надолу или напред?)
    -Следа?първоначалната ми идея е полуосите и носачите да порасната на дължина с по до 20см всяко или до към 2 метра почти външно междуосието...
    -междуосие...За добро поведение ми трябва добро междуосие...Оттам обаче ще стане по-малко маневрена,по-дълга,по-тежка и т.н
    -Височина-трябва да е висока за да може да преодолява всякакъв тип препятствия ,но трябва да запазя и нисък център на тежестта
    -Мотора ще слабее с 180те си коня...турбо конверсия е напълно възможна и осъществима...
    И много други...Просто кажете дали мечтите отговарят на заданието...Идеята е да се кара на 33-ки където мисля ,че е добър баланс за височина на гумата и здравина на трансмисия,карета,полуоси...Парите?Е парите ще се по лъжичка на час...По многобройни причина не мога да отделя финансирането на един път и нещата ще се проточват..Към момента ще трябва да се напъна за Джонита и железа за да почна...По нататък купе,койловъри и безброй други....
    А и ако не съм ви казал...Номера е да изглежда сравнително цивилно...Макар ,че не знам как къса база Витара (стандартно междуосие 2.2м) ще изглежда нормално на минимум 2.5(2.6)м междуосие на машината...
    За изработката на повечето неща не се притеснявам като изключим полуоксите...
    Е Вие сте!!!...Качих няколко снимки от наличните части ,но ми дава грешка и ще видите само малко от мотора
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150525_182041870.jpg
Прегледи:1
Размер:104.6 КБ
ID:6105180
    Последно редактирано от Петър Минчев - MaxBass; 28-12-15, 21:20.
    Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

  • #2
    От: Проект-Long travel IFS или поглед зад океана с любов към Балкана...

    Във всички случеи ще е много интересна тема, особено започнеш ли да железариш

    Дано има някой който да може да отговори на въпросите ти компетентно.
    Аз не съм правил такова нещо и ще ми е интересно какво и как ще стане, няма да е лесно щом си го правиш сам, а особено и щом вече си наясно с повечето неща. Аз колко повече чета и гледам толкова повече неяснотии ми се въртят в главата Не е филм то е индийски сериал... с много сезони...

    Успех! Стискам палци скоро да пристъпиш към начинанието.
    Случайни хора УАЗ не карат

    Коментар


    • #3
      От: Проект-Long travel IFS или поглед зад океана с любов към Балкана...

      Нисък център на тежестта , пък 33" и високо проходим с големи ходове джип , къса Витара с дълго междуосие , Паджерово "долнище" ( каквото и да означава това - вероятно шаси с окачване и трансмисия ?) - обаче без "пушки и торсиони , бързо да върви - вероятно ралиджийка , но и да преодолява траялни препятсвия....и т.н. --- май трябва да отидеш на обучение в Хогуърт при Хари Потър ! ШЕГА!!! Ще проследя темата - интересна се заформя!
      Б. Бонев
      0осем88две6шест71три

      Коментар


      • #4
        От: Проект-Long travel IFS или поглед зад океана с любов към Балкана...

        Може и да може... ама едва ли ще се върже много "по-тънко" от това: http://www.ebay.co.uk/itm/281893075514

        1984 original Pajero Mitsubishi ex Andrew Cowan Paris Dakar winner !
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_57.jpg
Прегледи:1
Размер:159.1 КБ
ID:5697210
        GBP 55,000.00
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #5
          От: Проект-Long travel IFS или поглед зад океана с любов към Балкана...

          Първоначално публикуван от Борислав Бонев Преглед на мнение
          Нисък център на тежестта , пък 33" и високо проходим с големи ходове джип , къса Витара с дълго междуосие , Паджерово "долнище" ( каквото и да означава това - вероятно шаси с окачване и трансмисия ?) - обаче без "пушки и торсиони , бързо да върви - вероятно ралиджийка , но и да преодолява траялни препятсвия....и т.н. --- май трябва да отидеш на обучение в Хогуърт при Хари Потър ! ШЕГА!!! Ще проследя темата - интересна се заформя!
          Ей...Май така ми звучи и на мен...А вижте сега аз съм прост не съм глупав ...Траял не,но искам да е средно между ралиджийка и трофи...От ралито ще направим компромис в скоростта ,но от проходимостта не ми се правят компромиси...
          За купето е под въпрос...Единствената цел е да е с регистрация на мое име за да мога да го карам спокойно където реша...
          Може и Паджеро ,но ще трябва да похарча още едни пари...Миналата година заради преден патрулски мост купихме отбора цял патрол...Сега заради едно купе трябва цяло паджеро да взема навярно...Аз знам ,че може и така да стане ,но се чудя...Купето ми изглежда доста по-тежко(без да е подкрепено с конкретни цифри),но съдейки по +600кг на Паджерото спрямо Витарата ще да е тежък шкаф...Може би да са леко нериалистични целите ми ,но това е заради парите които трябват не заради друго...Друго фактически не ме спира...Тей ,че....Полекичка и каквото стане...Реално разчитам на коментари и съвети включително и от тук..
          В форума има доста технически грамотни хора...Някой може пък за полуосите да удари рамо...
          Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

          Коментар


          • #6
            От: Проект-Long travel IFS или поглед зад океана с любов към Балкана...

            Търсиш нещо дето има взаимоизключващи се изисквания... или поне на мен така ми изглежда.

            Върни се назад в годините на българския състезателен офроуд, още преди да се профилира в рали и виж с какво и как караха тогавашните пилоти.
            Симбиоза между пилот навигатор и машина, която се представяше отлично и печелеше както ралита, така и тежки трофита.
            ТАТ, Берлин Бреслау, наши и гръцки състезания.

            Ще следя темата - обещава да бъде интересна
            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

            Коментар


            • #7
              От: Проект-Long travel IFS или поглед зад океана с любов към Балкана...

              Чета всичко вече няколко пъти и не мога да го проумея толкова правене да не е скъпо да е здраво, голямо ,да минава отвсякъде ,да е бързо ,с регистрация и преглед и застраховка да може да има!Витара Паджеро .........да не е високо централен диф отпред 4 линк,удължаване на полуоски здрави железа да не е тежко .........УСПЕХ !Ние можем само да завиждаме на това което ще сътвориш............
              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

              Коментар


              • #8
                От: Проект-Long travel IFS или поглед зад океана с любов към Балкана...

                Седя мисля си и може би подвеждам публиката...На трофито също се кара бързо на места...Ако трябва да опростим концепцията то би било така:
                Long travel IFS трофи машина...Тази концепция набира страшен успех по другите страни...При нас май само липсват подобни(все още)машини...Не е нищо космическо в крайна сметка...
                Едни нови носачи отпред + по-дълги полуоси и прилежащата завиваща система + подобаващо окачване...Същото го повтаряме отзад като отзад нещата са далеч по-лесни и сме го играли не един път...
                Ей това искам...Високо проходима машина на независимо отпред...
                Ейго донора...Че някой може пък да си помисли ,че само си приказвам тук...
                Прикачени файлове
                Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                Коментар


                • #9
                  От: Проект-Long travel IFS или поглед зад океана с любов към Балкана...

                  Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                  Търсиш нещо дето има взаимоизключващи се изисквания... или поне на мен така ми изглежда.

                  Върни се назад в годините на българския състезателен офроуд, още преди да се профилира в рали и виж с какво и как караха тогавашните пилоти.
                  Симбиоза между пилот навигатор и машина, която се представяше отлично и печелеше както ралита, така и тежки трофита.
                  ТАТ, Берлин Бреслау, наши и гръцки състезания.

                  Ще следя темата - обещава да бъде интересна
                  При нас караха 70-ки и след това минаха на паджерота...Говоря за Габрово...
                  Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проект-Long travel IFS или поглед зад океана с любов към Балкана...

                    Пожелавам ти успех! Паджерото наистина е тежко. Опитай само капака на двигателя да сравниш с Витарския такъв по тежест и ще ти стане ясно! ( сигурно си пробвал , де!) Ще си позволя да цитирам колегата Бързашки по повод предното окачване на П2 : " За отпред знам, че преправянето е сложно. Проблема става когато увеличиш хода надолу, дясната полуоска излиза от шлиците. Поне при мен така се случи. голямо чудене стана защо загубих предния мост, докато видях, че е излязла." Не знам дали това се оправя с удължаване на полуосите. Не знам и как ги правят тези Long travel IFS с независимо окачване и с такива големи ходове - кардани Но един такъв автомобил да го направиш да издържа ( не да го оправяш всеки ден ) сигурно струва освен мама , тати , ами и до прабаба ще стигнем.
                    Б. Бонев
                    0осем88две6шест71три

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проект-Long travel IFS или поглед зад океана с любов към Балкана...

                      На Дакарското паджеро от ибей, вратите и капака са от карбон

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проект-Long travel IFS или поглед зад океана с любов към Балкана...

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:123.jpg
Прегледи:1
Размер:13.6 КБ
ID:5697243

                        Нещо подобно вероятно искаш.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проект-Long travel IFS или поглед зад океана с любов към Балкана...

                          Тука купето май не е определящо.
                          Иначе намека е ясен де.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проект-Long travel IFS или поглед зад океана с любов към Балкана...

                            Понеже виждъм скиптицизъм в коментарите на съфорумците относно подобна концепция /която аз сам не знам как да нарека/ ще си позволя да споделя няколко снимки от профила на един мой фейсбук приятел от Тайланд ,където се оказва че топлата вода е открита по-преди ...
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11059959_428337597373037_8959719389138071298_n.jpg
Прегледи:1
Размер:158.0 КБ
ID:5697726Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11987124_428697937337003_7612926981381252505_n.jpg
Прегледи:1
Размер:117.4 КБ
ID:5697727Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12072820_436721149868015_7069686840299590097_n.jpg
Прегледи:1
Размер:81.2 КБ
ID:5697734Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12074490_437936226413174_3535249820621319824_n.jpg
Прегледи:1
Размер:143.3 КБ
ID:5697731Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12079152_439346166272180_9049176160871880324_n.jpg
Прегледи:1
Размер:117.9 КБ
ID:5697732Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11219691_437936173079846_3733903703968546017_n.jpg
Прегледи:1
Размер:69.8 КБ
ID:5697728Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12038468_437936196413177_6703000295336914668_n.jpg
Прегледи:1
Размер:65.3 КБ
ID:5697733Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12039343_437936073079856_2021666856099017821_n.jpg
Прегледи:1
Размер:46.1 КБ
ID:5697729Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12063859_437936103079853_2916804411370024894_n.jpg
Прегледи:1
Размер:80.4 КБ
ID:5697730

                            Както и да гледам нещата колкото и да го мисля става дума за изработка на надежден фронт енд /дори и да не е на база паджерския диф/ и използване на купе с което ще изглежда легално -което е напълно постижимо. Не разбирам наистина какво смущаващо има ? Ход от 30см при разуман дължина на носача/полуоската не е черна магия а съвсем рално постижение.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проект-Long travel IFS или поглед зад океана с любов към Балкана...

                              Няма скептицизъм колега! Просто някак си това , което си показал няма много общо с шасито на Паджерото , което е взето за база. Естествено , че може да се направи такава машина , но поне аз мисля , че ще е много трудно постижимо с база рама , окачване и трансмисия от Паджеро. ( това е посочено в проекта и закупено мисля - "долнище от Паджеро")
                              Б. Бонев
                              0осем88две6шест71три

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X