Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване с автомобил чужда собственост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътуване с автомобил чужда собственост

    Здравейте, предстои ми пътуване в Сърбия и Гърция с автомобил, който е собственост на ЕТ на мой близък. Необходими ли са допълнителни документи пред граничните власти?
    Весели празници!
    TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
    www.kamino92.com

  • #2
    От: Пътуване с автомобил чужда собственост

    С изненада научих, че синът ми редовно отскачал с приятели с кола до Сърбия. Нито една от семейните коли не е на негово име, нито имаше пълномощно да ги кара. Обаче на мен са ми искали талон на колата на Калотина и на Стрезимировци и са питали "кой е собственик на колата ?".
    Така, че едно нотариално заверено пълномощно "да управлява в страната и в чужбина" + едно ксерокопие от него, ако случайно поискат да остане при тях, няма да навредят.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Пътуване с автомобил чужда собственост

      За Гърция : Задължително и двата талона на МПС ( голям+малък) С пълномощно ПРЕВЕДЕНО НА ГРЪЦКИ (ония други езици не признават) !
      Сузуки Джимни 1.3, 99г.

      Коментар


      • #4
        От: Пътуване с автомобил чужда собственост

        За Гърция задължително каквото е написал колегата, за Сърбия понякога търсят пълномощно, особено ако мпс-то е бус или баничарка, ама се минава и с два стека боро от магазина проверено многократно .

        Коментар


        • #5
          От: Пътуване с автомобил чужда собственост

          Ей, вдигнали са цената двойно !!! Инфлация.

          Коментар


          • #6
            От: Пътуване с автомобил чужда собственост

            Първоначално публикуван от калабак Преглед на мнение
            За Гърция : Задължително и двата талона на МПС ( голям+малък) ...
            Това пък защо?! Новия малък талон би трябвало да отговаря на изискванията...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: Пътуване с автомобил чужда собственост

              Да разбутам от прахта тази тема...
              Предстои ми пътуване подобно на колегата от първият пост, само че до Румъния. Автомобилът е на фирма на роднина, в която не съм служител. Някои имал ли е подобен казус. Какви документи ще са необходими?
              Поздрави.
              "Най-опасната фраза в езика е: "Ние винаги сме го правили по този начин."

              Коментар


              • #8
                От: Пътуване с автомобил чужда собственост

                Не е нужно да си служител във фирмата. Нужно е да имаш нотариално заверено пълномощно, а и за всеки случай направи копие. Големият талон би бил в плюс, ако го вземеш, но мисля, че не беше задължителен.

                Коментар


                • #9
                  От: Пътуване с автомобил чужда собственост

                  Аз съм пътувал в Румъния с кола на фирма на която не съм служител 2 години само с малък талон и никога не съм имал проблеми. Пълномощно за ЕС не е необходимо, но пък ако го има не пречи.


                  Коментар


                  • #10
                    От: Пътуване с автомобил чужда собственост

                    Пълномощно в ЕС не се изисква, когато колата е чужда и е на физическо лице. Когато е фирмена се изисква заверено и преведено пълномощно от управителя на фирмата, дори това да си ти. Не визирам Румъния, но няма причина там да е другояче.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пътуване с автомобил чужда собственост

                      Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                      Пълномощно в ЕС не се изисква, когато колата е чужда и е на физическо лице. Когато е фирмена се изисква заверено и преведено пълномощно от управителя на фирмата, дори това да си ти. Не визирам Румъния, но няма причина там да е другояче.
                      Пълномощно за пътуване ЕС не се изисква в никакъв случай, независимо от това на фирма ли е колата, или на физическо лице. Достатъчно е наличието на документи - талон, застраховка. Макар, че и тях не ги проверяват практически никога. Проверено десетки пъти. Последния път вчера при пътуване в Гърция. При това колата е лизингова. А, да - и за Сърбия, Швейцария, Норвегия също не се изисква пълномощно.
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пътуване с автомобил чужда собственост

                        Вероятно информацията ми е старичка. На мен ми се наложи да вадя за Гърция преди време.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пътуване с автомобил чужда собственост

                          Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                          Вероятно информацията ми е старичка. На мен ми се наложи да вадя за Гърция преди време.
                          Поне от 5-6 години е така.
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пътуване с автомобил чужда собственост

                            За Турция се изисква пълномощно преведено на ТУРСКИ език.


                            Коментар


                            • #15
                              От: Пътуване с автомобил чужда собственост

                              Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                              За Турция се изисква пълномощно преведено на ТУРСКИ език.
                              Да за Турция се изисква, никой не спори. Става и с превод на английски. А също така се изисква за Украйна, Молдова, Русия и така нататък.
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X