Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пазете се от джебчии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пазете се от джебчии

    Драги съфорумци,

    Отварям тази тема, защото от няколко часа и моя милост е от отбора на ужилените. Признавам, че начина, по който ми се случи е нагъл и брутален и може да се случи на всеки, особено с кола.

    По същество, днес по тъмно докато се качавах във возилото си, любезен младеж ме предупреди, че ми е спукана задната гума. Времето е гадно, аз бързах да се прибера и докато псувах и нагласях гумата + ме валеше ледения варненски дъжд, бандата е отворила срещуположната врата и ми е свила чантата с документи и пари.

    След кратък размисъл стигнах до извода, че хората са професионалисти и шматка като мен не им е проблем, просто Ви предупреждавам да внимавате, защото почти всички карате постоянно коли.

    Късмет
    Човек е умен за дълго, но глупав за цял живот.

  • #2
    Мамка им грозна ...
    Като си купят с тия пари ракия тя ще е менте и ще ослепеят. А все някой ден за тия работи и ще ги пребият на трамвая в мазето.
    Това е класически номер в Русия. Никога не оставям вратите оключени, освен шофьорската, когато стоя до нея. И изхвърлете тия чанти, елечетата с многото джобове ги измислиха отдавна ... Виждал съм как джебчийките на светофара тъпеят в кое джобче да бръкнат и се отказват.

    Коментар


    • #3
      Това си е неприятно - но е и един старите класически номера по софийските улици

      Коментар


      • #4
        Не е само за София! Пукат ти гумата някъде, на някоя бензионостанция и после карат зад теб докато спреш! Като спреш( дори на магисталата) на бързо те пребъркват и си заминават доволни, а ти с пръс у .......... !
        RB Patrol Team

        Коментар


        • #5
          Ееех ... Де късмет на тихо по магистралата... После ще ги намерят с пробити канчета ...

          Коментар


          • #6
            Съжалявам Николай, но нали знаете, евреите плащат някой да им измами детето, та после да са сигурни, че няма да се повтори. И аз съм сигурен, че Николай друг път няма да се върже, това от днес може да се приеме като такса към специализиран курс... Аз към останалите - нали знаете четем си и всеки си вика гледай как се е хванал - докато и на него се случи. Винаги внимателни и нащрек...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Стефан
              Ееех ... Де късмет на тихо по магистралата... После ще ги намерят с пробити канчета ...
              На един приятел се беше случило! Само чул как се трясва вратата и толкоз! Имал и пистолет в колата, който добре, че не бяха взели! Че оттам нататък почват големите простотии!
              RB Patrol Team

              Коментар


              • #8
                Хм ... А защо и е на колата пистолет?

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Стефан
                  Хм ... А защо и е на колата пистолет?
                  Ми не и трябва! Просто човека си беше оставил пистолета в колата, да не му тежи докато работи !
                  RB Patrol Team

                  Коментар


                  • #10
                    а достатачно е въпросния който ми съобщи за гумата да падне ....................5-6 пъти на брадвата под седалката ми
                    [img]http://www.danasoft.com/sig/tornadohorn.jpg[/img]

                    Use the force young jedi ка'т затънеш в кал до ушите

                    Коментар


                    • #11
                      Дааа ... Не че съм бил някога старшина на рота, ама ... Пистолетите са като камъните - тежат си на мястото ...
                      За тая работа от мене щеше да отнесе барем три ареста. И приклад по кофата, от сърце.

                      Коментар


                      • #12
                        това наистина е класически номер...
                        правили са го на чичо ми...

                        а на колежката и бяха спукали гумата, ама нали е нископрофилна... та тя се беше прибрала до офиса без да разбере... после аз видях гумата... /беше спукана почти до джантата - кръгла дупка като от шило или отвертка.../

                        то какво излиза - ако видя някой със спукана гума на улицата и му кажа, той да вземе да ме свитне с брадвата... а аз да си мисля, че му правя услуга...

                        основния проблем е, че хора с по няколко висящи дела си "работят" необезпокоявани... толкова ли не може, при завеждане на второ или трето дело, да ги прибират до приключване на делата?
                        Ама нали у нас крадците са гражданите с най-големи права
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          Благодаря за разбирането. А на г-н Петров и за форума, в който е преместил темата. Напълно подкрепям и затова ще Ви опиша развитието на историята за да се знае какво може да Ви се случи в допълнение.

                          Значи първо ето точната равносметка за всички загуби, които в допълнение на открадното включват:
                          - смяна на няколко брави, една от които по-специална и скъпа;
                          - смяна на задния чифт гуми, тъй като "професионалиста" беше прекалил и нарязаната гума не ставаше за нищо
                          - пътуване в чужбина, което май ще пропусна
                          - около 60лв за нови документи;

                          Съвети:
                          1. НЕ ИЗХВЪРЛЯЙТЕ СРЯЗАНАТА ГУМА. Ще Ви трябва пред полицията като доказателство за да се регистрира кражбата. А това е необходимо за да Ви признаят документите за откраднати, а не изгубени. В противен случай се заплаща допълнителна глоба около 50лв и се чака не 14 дни, а 30 за издаване на нови документи.
                          2. Аз лично прекратявам използването на всякакви чанти и приемайки съвета на Стефан (моите благодарности), минавам на елек с джобове и провесена през врата чанта за лятото.

                          Подкрепям и LJ73. Няма да се стрелям по улиците и ще продължавам да правя път на пешеходците. Жал ми е за хората, които са принудени да водят живота на улични крадци.
                          Човек е умен за дълго, но глупав за цял живот.

                          Коментар


                          • #14
                            Стар гаден банален,но резултатен номер в Б.Г. При мен са идвали пострадали клиенти със спукани предимно задни дясни гуми,примерно по около 5 човека един след друг.Еднакъв сценарий,задна дясна и водача с чантичка-бурсета,която оставя за да смени спуканата.Звънял съм в районното давайки точни координати и време на престъплението... после ме е било яд че не съм отишъл аз

                            Коментар


                            • #15
                              В районното казваш ...
                              Хубаво място, и топло според сезона и корупция няма. Ако нямаш да си платиш никого и не корумпираш.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X