Обява

Свий
Няма добавени обяви.

газ-21 още един опит за реставрация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: газ-21 още един опит за реставрация

    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
    Монтажа на стъкло на Лада става след като на гуменото уплътнение се монтира и лайстната..
    Това е абсолютно сигурно! Вкарване на лайстната при монтирано стъкло е почти невъзможно. Иначе, всичко е в рамките на 5 минути. С повече внимание, прави се и от сам човек.
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #77
      От: газ-21 още един опит за реставрация

      Май, май, разликата между лайсна на Волга 21 и на Лада е от земята до небето... поне в моя спомен на Ладата беше едно гумено лъскаво уплътнение което се слага вътре в канала на голямото гумено/черно уплътнение и целта му е да задържа понеже е по-твърдо.
      А на волгата си е чисто метален хромиран детайл. Чията "функция" пак е да задържа, но конструкцията е различна, поправете ме ако бъркам!
      На снимката се вижда, че гумата седи на вълничка, а за хрома не се вижда добре, но май пак е така... дали ще може да се оправи.

      Коментар


      • #78
        От: газ-21 още един опит за реставрация

        Аз на ладата съм слагал лъскавата лайстна след монтажа на стъклото. Също и съм сменял въпросната лайстна на други лади... става с търпение, позатъпена отвертка и течен сапун. Иначе, за волгата, така като гледам, трябва да се поизправи малко уплътнението, че е попрещипано тук-там.

        Коментар


        • #79
          От: газ-21 още един опит за реставрация

          Здравейте!Дъждовното време ми позволи да пипна някои детайли по-обстойно.Вътре монтирах колонките и покритието на пода/нещо от рода на велтера/по оригиналните заводски балатуми съм поръчал мокет изрязан и окрайчен.Според мен вече няма нужда от балатум/няма да ходя на лозето с нея/.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1637.JPG
Прегледи:1
Размер:259.7 КБ
ID:5795553
          Сложих и горния хром по вратите и там остава да се пробият отворите за долните и да се монтират.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1631.JPG
Прегледи:1
Размер:286.2 КБ
ID:5795550
          Акумулаторът ми изглеждаше грозен без покритие и реших,да му скроим едно капаче/не ми се търсеше оригинален/на мен ми харесва.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1633.JPG
Прегледи:1
Размер:235.6 КБ
ID:5795551
          Корите на вратите ще бъда от подходящ материял който не се влияе от влага като оригиналните, достатъчно гъвкав и същевременно здрав.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1642.JPG
Прегледи:1
Размер:173.9 КБ
ID:5795554
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1643.JPG
Прегледи:1
Размер:307.7 КБ
ID:5795548
          Дръжките на вратите са от добре загладен чам и отгоре с кожата за седалките.Поставих лястовицата отзад и основата на номера.Основата ми подариха от ретро клуб Кубрат с поканата да стана техен член,но аз все още не съм сигурен,че ще ми намерят оранжева тениска с моя размер/шегичка/
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1630.JPG
Прегледи:1
Размер:267.3 КБ
ID:5795549
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1635.JPG
Прегледи:1
Размер:309.8 КБ
ID:5795552

          Коментар


          • #80
            От: газ-21 още един опит за реставрация

            Евала, няма нужда от повече думи!
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #81
              От: газ-21 още един опит за реставрация

              Супер готина и цвета е трепач! Огледалото за обратно виждане така ли си е оригинално...директно към гредата!?

              Коментар


              • #82
                От: газ-21 още един опит за реставрация

                Здравейте!Резбата на огледалото е направо в гредата,а като става въпрос за огледалото се чудя дали да монтирам върху това по-голямо за по-добро виждане.Ето няколко" сурови"снимки на това което правя в момента.Все имам чуството,че снимките изглеждат по-добре от оригинала.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1661.JPG
Прегледи:1
Размер:315.6 КБ
ID:5796140
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1660.JPG
Прегледи:1
Размер:358.9 КБ
ID:5796139
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1659.JPG
Прегледи:1
Размер:417.5 КБ
ID:5796138
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1654.JPG
Прегледи:1
Размер:504.2 КБ
ID:5796137
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1653.JPG
Прегледи:1
Размер:355.5 КБ
ID:5796136

                Коментар


                • #83
                  От: газ-21 още един опит за реставрация

                  И на мен много ми допада цвета и въобще възстановяването на колата! Добре я правиш!
                  Понякога като се задълбочим в качеството на дребните детайли все ни се вижда, че има още какво... но като решим че е дошъл края и погледнем резултата става ясно, че старанието се е оказало достатъчно и нещата са се получили доста добре и повече от това би било излишно и вредно.
                  Че ти смени всичко което имаше поне малка нужда, с ново и ревизира всичко... в завода на поточната линия едва ли са и обърнали чак толкова внимание....

                  Коментар


                  • #84
                    От: газ-21 още един опит за реставрация

                    Здравейте!Най-после успях да изкарам автомобила на собствен ход от гаража,смятайки/и с право/,че така ще се покажат по добре проблемите.В предница която трябваше да вози като лодка се усещаха невероятни удари,оказаха се забравени тампони по шенкелите.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1677.JPG
Прегледи:1
Размер:304.0 КБ
ID:5798050
                    Успях да обърна малко внимание и на багажника смятам,че се получи.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1664.JPG
Прегледи:1
Размер:235.5 КБ
ID:5798044
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1672.JPG
Прегледи:1
Размер:311.0 КБ
ID:5798045
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1662.JPG
Прегледи:1
Размер:295.0 КБ
ID:5798043
                    Възникна един проблем който в момента ме мъчи и ще се вслушам във всеки един съвет.След половин час работа като изключим дребните течове всичко със смазването беше наред,след това налягането се повиши над 5атм и грубият и финния филтър протекоха.Смених книжния филтър и дори извадих пружината на клапана на грубия,но налягането стои твърде високо.Какво мога още да пробвам?
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1676.JPG
Прегледи:1
Размер:465.7 КБ
ID:5798048
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1674.JPG
Прегледи:1
Размер:278.9 КБ
ID:5798049
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1673.JPG
Прегледи:1
Размер:323.5 КБ
ID:5798046

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1675.JPG
Прегледи:1
Размер:295.8 КБ
ID:5798047

                    Коментар


                    • #85
                      От: газ-21 още един опит за реставрация

                      Трябва да видиш байпасният клапан на помпата,там е ключът за бараката.
                      Последно редактирано от petroffbg; 16-09-18, 20:23.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #86
                        От: газ-21 още един опит за реставрация

                        Да точно в клапана е проблема. Оригинално на Волга 21 клапана не е в помпата, а отдолу под динамото има тапа и той е вътре в блока.
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • #87
                          От: газ-21 още един опит за реставрация

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1681-1.jpg
Прегледи:1
Размер:275.1 КБ
ID:5798125Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1683-1.jpg
Прегледи:1
Размер:320.5 КБ
ID:5798126Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1685-1.jpg
Прегледи:1
Размер:213.8 КБ
ID:5798127Здравейте!Пробвах с отваряне на клапана както ме посъветвахте и сега при студен двигател и около 3-3,5 а при 70градуса 2атм.Реално аз само го отворих и го затворих,дано да се е оправил.Благодаря ви отново!!!

                          Коментар


                          • #88
                            От: газ-21 още един опит за реставрация

                            Поздрави колега и ако имаш други въпроси питай. Интересно ми е къде са другите разбирачи от джипки и ретро автомобили където пишат празни приказки в темите за ретро автомобилите? Липсват ми тук с компетентите си мнения.
                            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                            Коментар


                            • #89
                              От: газ-21 още един опит за реставрация

                              Волгата изглежда супер! Браво!
                              Като препоръка - можеш да си купиш подходящо уплътнение за багажника от фирма "Гомапласт" на ул. Поп Богомил в София. Вече не помня колко на колко правоъгълен профил взех. Лепи се на капака. Това жигуловото не уплътнява както трябва, а и надува капака, което разваля външния вид.
                              По същия начин вземи нещо подходящо и за задния ръб на предния капак - оригинално е "П" профил, но и плоско ще стане. Сега както ти е - при мивка или силен дъжд водата би следвало да се стича по стената между купето и мотора. А на тая стена ти е реле-регулатора, разни релета, кабели минават, и въобще завода не е сложил случайно там уплътнение.

                              Аз дето по принцип съм ценител на оригинала, ще ти подскажа едно пъклено дело. Запази си финия филтър като украса в коша, като входящия маркуч го направиш да се навива някъде в глух отвор, и релано да стои само за украса. Махни грубия филтър и вместо него сложи преходник и пълнопоточен филтър за Лада, както прави завода на следващите модели УАЗ 451М. Това естествено, ако ще караш колата.
                              Тая система с двата филтъра нищо не чисти - аз карах дълго Варшавата така, маслото се пълнеше с твърди частици за 2000км. Причината е в миещите присадки на съвременните масла. Благодарение на тях не се образуват смолисти отлагания по грубия филтър, който е пълнопоточен, а работа върши само филтъра за фино пречистване, а през него минава само около 15% от маслото в даден момент, понеже е свързан паралелно на главна маслена магистрала.
                              Аз и на Волгата, и на Варшавата съм с пълнопоточни филтри и хем държи по-високо налягане, хем маслото се задържа по-дълго чисто.
                              Освен това няма риска да ти се пръсне маркуча за финия филтър. Знам за няколко коли с блокирали двигатели от такъв теч на масло като включим и недозатегнат капак на финия филтър.
                              Да не говорим, че ще наливаш 5, вместо 6 литра масло, както е сега.
                              Аз на моята сложих маслена помпа от по-новите УАЗове с вграден разтоварващ клапан, като си оставих и тоя клапан в блока. Новите помпи са с увеличен дебит.

                              Драго, ония разбирачи не са отваряли двигател, няма какво да кажат тука.

                              Коментар


                              • #90
                                От: газ-21 още един опит за реставрация

                                Колегата е прав. За тия мотори веднага преработен маслен филтър от западен автомобил и изхвърляй тая архаична глупост с груб филтър. Аз си преправих системата на Москвич 408 с такъв от Рено и остаеих само кутииката на фини филтър. Просто вътре няма филтър, а всичко минава през фиктъра на мястото на грубия филтър.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X