Обява

Свий
Няма добавени обяви.

газ-21 още един опит за реставрация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: газ-21 още един опит за реставрация

    На Газ 24 става като отвиеш горните болтове от тампоните на двигателя и го повдигнеш около два пръста. Но там гредата е по тясна. Виж колко място има над камбаната за повдигане. С поздрав Борето И отдолу махаш тавичката на съединителя да не пречи.
    Последно редактирано от boreto2; 05-10-18, 20:18.

    Коментар


    • От: газ-21 още един опит за реставрация

      Здравейте!Реших да послушам съвета за помпа от УАЗ,но да не свалям двигателя за да не одраскам ламарините. Съветвам ви ако на някого му се наложи да не го прави.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1707.JPG
Прегледи:1
Размер:256.9 КБ
ID:5800900
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1708.JPG
Прегледи:1
Размер:270.4 КБ
ID:5800901
      Свалете двигателя и така работете,повярвайте аз няма да го повторя.Та на въпроса след,поставянето на новата помпа накичих всичко обратно кръстя се паля и няма никой.Вадя филтъра и в него нито капка масло.Започвам да мисля за сваляне на двигател,но един приятел ме подсеща да измеря разстоянието от помпата до основата на привода.Оказа се,че оригиналния привод е по-къс с 4мм,смених го с нов и засега всичко е наред. Оказа се обаче,че от голямото налягане/ вероятно/ се е повредил датчика т.н.камбана ,сложих нова уазкова,но не ми харесват показанията и.Мога ли да я заменя с някаква друга.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1709.JPG
Прегледи:1
Размер:376.6 КБ
ID:5800902
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1710.JPG
Прегледи:1
Размер:307.6 КБ
ID:5800903
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1712.JPG
Прегледи:1
Размер:250.8 КБ
ID:5800904

      Коментар


      • От: газ-21 още един опит за реставрация

        Първо по темата за привода. Не разбрах, но ако си сложил привод от УАЗ (чугунен) вместо този на М21, го вади директно. Следва да нарежеш маслогонна резба в корпуса и по възможност да натъпчеш грес. Мазането на привода при М21 е само от зъбната двойка и нагоре по маслогонната резба. При УАЗ и ГАЗ 24 си има канал за мазане под налягане и резбата е само загатната. Аз тая работа не я знаех и първото ми пътуване след основния ремонт завърши безславно край Ябланица със заварено делко (добре, че не повреди разпределителния вал като блокира).

        По отношение на датчика - този датчик е от Варшава - Жук - Ниса. От 24 не става, защото работи на друг принцип и въобще не отчита 21 уреда с него. Трябва ти от М21 или вече споменатите полски изделия.
        Аз лично съм с точно с такъв полски, след като купих една шепа руски и СССР датчици и всичките се оказаха дефектни и повече от 2 атм не показваха при все, че има налягане колкото си щеш.

        С тая помпа би трябвало да се маже без проблем, при мен държи високо налягане дори на празен ход, много съм доволен.

        Коментар


        • От: газ-21 още един опит за реставрация

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1715.JPG
Прегледи:1
Размер:398.0 КБ
ID:5801427
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1716.JPG
Прегледи:1
Размер:204.4 КБ
ID:5801428



          Здравейте!Като,че всичко с маслото засега е добре,снимката е на празен ход.Имам приятел който казваше най-добре се уча от грешките си,а още по-добре от грешките на другите.Така,че аз много внимателно изчетох одисеята край Ябланица с привода от уаз и мисля,че направих правилния ход,смених само зъбчатката и остичката.Да споделя и нещо за съединителя, буксува доста,а лагера е на необходимото разстояние от палците.При положение,че притискателния и феродовия диск са нови смятам да увелича разстоянието между притискателния и маховика със щайбички,но колко да са дебели и дали ще постигна някакъв ефект.

          Коментар


          • От: газ-21 още един опит за реставрация

            Не разбрах как реши проблема с маслото?

            Коментар


            • От: газ-21 още един опит за реставрация

              Маслена помпа от УАЗ,датчик от ЖУК,остичка и зъбно колело от привод от УАЗ.

              Коментар


              • От: газ-21 още един опит за реставрация

                Като сложиш шайби ще буксува още повече. С какъв притискателен диск си? С палци или диафрагма? На място се прави колкото да се прибереш. Регулиране на палците само при свален маховик!!! Борето. Разгледай това и питай - аз меренето на палците го правех малко по друг начин . Първо трябва да ти е ясно какво, как, къде -- http://stroy-technics.ru/article/cts...vtomobilei-uaz
                Последно редактирано от boreto2; 28-10-18, 18:54.

                Коментар


                • От: газ-21 още един опит за реставрация

                  Аз сложих диафрагмен притискателен диск от нов УАЗ. Тия преправяници с шайби и шайбички, както и невисокото качество на палцовите притискатели водят с голяма вероятност до претрисащ съединител. Верно, нов съединител комплект диафрагмен + феродов + лагер го взех за нещо като 280 лв от Авторесурс, а палцови има море по 20 лева оттук оттам. Карал съм нов палцов на Варшавата и до де не го изхвърлих и не си сложих от Ниса диафрагмен притискател не се видях у съединител.

                  Коментар


                  • От: газ-21 още един опит за реставрация

                    Здравейте!Прочетох внимателно всичко което ми пусна колегата/дано не се обиди,защото аз съм доста назад със знанията явно/но пък,чета всичко с удоволствие и се уча.Питискателния е палцов,но както ме поблазнихте с уаз-кова помпа сега почнах да се замислям за диафрагмен.Ако там проблемите ми ще са по-малки ще го сменя,но може така да си мина през КАТ,а зимата да се мотая със съединителя.Благодаря ви за съветите отново!!!

                    Коментар


                    • От: газ-21 още един опит за реставрация

                      С диафрагмен притискател ще се родиш,не случайно от доста години не излизат коли с палцов притискател.За да не буксува трябва да се подложи на пружините на притискателния диск.Ако подложиш между притискателя и маховика,само ги отслабваш.

                      Коментар


                      • От: газ-21 още един опит за реставрация

                        Здравейте!Напредваме по задачите полека-полека.Минах стенд на предния мост,регулиране на фаровете,най-после страничните лайсни си дойдоха на мястото.Минах на стенд за проверка на спирачките и както се изрази един колега преди време/ имам даже и ръчна/ и то доста добра.Последните токови проблеми/да се надяваме/бяха отстранени и вече ще се оглеждаме някой ден за регистрацията.Имам още един-два теча на масло и антифриз,но смятам зимата да се занимая с тях както и със съединителя.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1719.JPG
Прегледи:1
Размер:219.7 КБ
ID:5803757
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1722.JPG
Прегледи:1
Размер:235.4 КБ
ID:5803758
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1724.JPG
Прегледи:1
Размер:265.2 КБ
ID:5803759
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1726.JPG
Прегледи:1
Размер:282.6 КБ
ID:5803760
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1727.JPG
Прегледи:1
Размер:308.5 КБ
ID:5803761

                        Коментар


                        • От: газ-21 още един опит за реставрация

                          Здравейте!Смених притискателя както ме посъветвахте и разликата е огромна.Дойде и денят Х регистрация,всичко мина добре и след доста усмивки и снимки с нея взех новите номера.Наистина е голямо удоволствие да виждаш усмивките не хората.След първите 40 километра успях да скъсам гумената опора на кардана,но ще я сменим.Ще направим и някоя фотосесия напролет.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1729.JPG
Прегледи:1
Размер:584.9 КБ
ID:5804756
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1735.JPG
Прегледи:1
Размер:335.6 КБ
ID:5804753
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1733.JPG
Прегледи:1
Размер:352.7 КБ
ID:5804752
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0150.JPG
Прегледи:1
Размер:254.0 КБ
ID:5804754
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0159.JPG
Прегледи:1
Размер:317.5 КБ
ID:5804755

                          Коментар


                          • От: газ-21 още един опит за реставрация

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0156.JPG
Прегледи:1
Размер:352.6 КБ
ID:5804914

                            Коментар


                            • От: газ-21 още един опит за реставрация

                              Здравейте!Бях обещал на всеки"майстор",че ще направя работата му достояние на възможно повече хора без да го ругая и мърморя за парите и времето които съм загубил с неговата работа.Нека ви пусна няколко снимки на" хромираните "детайли които още не са видяли нито слънце,нито влага,а вие преценете качеството на работата му.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1738.JPG
Прегледи:1
Размер:251.3 КБ
ID:5809967
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1739.JPG
Прегледи:1
Размер:229.4 КБ
ID:5809968
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1740.JPG
Прегледи:1
Размер:285.9 КБ
ID:5809969
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1741.JPG
Прегледи:1
Размер:265.4 КБ
ID:5809970
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1742.JPG
Прегледи:1
Размер:287.7 КБ
ID:5809971
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1743.JPG
Прегледи:1
Размер:216.3 КБ
ID:5809972
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1744.JPG
Прегледи:1
Размер:305.6 КБ
ID:5809973
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1745.JPG
Прегледи:1
Размер:246.7 КБ
ID:5809974
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1746.JPG
Прегледи:1
Размер:248.1 КБ
ID:5809975

                              Коментар


                              • От: газ-21 още един опит за реставрация

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0160.JPG
Прегледи:1
Размер:230.2 КБ
ID:5809976

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X