Обява

Свий
Няма добавени обяви.

газ-21 още един опит за реставрация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: газ-21 още един опит за реставрация

    Като видях бензиновата помпа изтръпнах,беше ми кошмар като чирак монтьор,някога!Поздравления за решението да възстановите този кораб!Много добра работа!Ще следя за пускането.Успех.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #62
      От: газ-21 още един опит за реставрация

      Красота, Браво!!!Много ме радва старанието при реставрацията.Дръж яко фронта!!!
      УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

      Коментар


      • #63
        От: газ-21 още един опит за реставрация

        Здравейте!Слагам по някой детайл докато чакам да ми пръснат таблото.Уплътненията на стъкломиячите и на опорите на чистачките ги изрязах ръчно,но като,че ли се получиха.Поставих на мястото му и реле-регулатора и само 2 часа след това/както често се случва/открих и друго.Волгата беше с РР-220,а другото еРР-315 с механично регулиране на зимно и лятно зареждане,ако някой има наблюдения от работата им нека сподели.Желанието ми е да карам колата,а не да я държа за красота така,че ще сложа това което е по-сигурно.Имам съмнение,че ЕЕ на първото е Елпром-Етрополе.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_img_1555.jpg
Прегледи:1
Размер:208.3 КБ
ID:5783966
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_img_1547.jpg
Прегледи:1
Размер:118.0 КБ
ID:5783967
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_img_1552.jpg
Прегледи:1
Размер:156.2 КБ
ID:5783968
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_img_1545.jpg
Прегледи:1
Размер:245.4 КБ
ID:5783969

        Коментар


        • #64
          От: газ-21 още един опит за реставрация

          Здравейте!позанимавам се с таблото защото гаражът е доста студен и повече от час вътре доволно изстивам.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_img_1558.jpg
Прегледи:1
Размер:268.3 КБ
ID:5785030
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_img_1563.jpg
Прегледи:1
Размер:232.8 КБ
ID:5785031

          Коментар


          • #65
            От: газ-21 още един опит за реставрация

            Здравейте!След работа слагам по някое желязо и полека-полека заприличва на автомобил.Почти на всяка крачка има нещо за донагаждане и рядко детайла си ляга като на оригинал.Реших да сменя цялата изпускателна система,старата беше от дебелостенни тръби и гърнето беше обвито поне два пъти,разликата в теглото беше поне два пъти.Мисля,че скобите и обтяжките ще се товарят много по-малко.Получих и новогодишен подарък през април,а смятам,че нов карбуратор и ново делко ще се отблагодарят с времето.(Проблем с качването на снимки.)
            Последно редактирано от ivo-han; 01-05-18, 20:18.

            Коментар


            • #66
              От: газ-21 още един опит за реставрация

              Снимки
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #67
                От: газ-21 още един опит за реставрация

                Иво, ново има ли ? Давай - не спестявай...


                п.п. откъде си я намерил тази инсталация не знам ( може и да си писал ), но радва а окото!

                Коментар


                • #68
                  От: газ-21 още един опит за реставрация

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_img_1611.jpg
Прегледи:1
Размер:184.8 КБ
ID:5789433
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_img_1613.jpg
Прегледи:1
Размер:183.1 КБ
ID:5789435
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_img_1614.jpg
Прегледи:1
Размер:162.7 КБ
ID:5789436
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_img_1615.jpg
Прегледи:1
Размер:198.6 КБ
ID:5789437
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_img_1612.jpg
Прегледи:1
Размер:107.2 КБ
ID:5789434
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_img_1617.jpg
Прегледи:1
Размер:172.0 КБ
ID:5789438
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_img_1618.jpg
Прегледи:1
Размер:145.5 КБ
ID:5789439


                  Здравейте!Опитвам се да не досаждам много често,защото все пак това са общоизвестни неща.Инсталацията наистина изглежда доста добре и препоръчвам на всеки който търси части за газ21 да се огледа в складовете на бившите общински и окръжни болници аз лично видях доста интересни неща.Мога и малко да се пооплача за това което не се вижда на снимките започнах да наливам течностите една по една и въпреки новите съединения и тръбички май нямаше място където да не потече антифриз,спирачно масло,двигателно масло(при положение,че все още не съм я палил).Но иначе нещата се получават едно по едно,все пак слагам,а не махам. Да не забравя залепих и малко изолационна вата на тавана смятам,че няма да е излишна.

                  Коментар


                  • #69
                    От: газ-21 още един опит за реставрация

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1620.JPG
Прегледи:1
Размер:317.8 КБ
ID:5790135
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1621.JPG
Прегледи:1
Размер:187.3 КБ
ID:5790136
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1622.JPG
Прегледи:1
Размер:235.9 КБ
ID:5790137
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1623.JPG
Прегледи:1
Размер:342.9 КБ
ID:5790138

                    Здравейте!Опитвам се да оползотворя малкото свободно време с интериора понеже се появиха още проблеми със запалването на двигателя.Ако някой е наясно с реда на поставяне на предното и задно стъкло и хромираните лайсни ще съм благодарен да сподели.Дали първо да подредя всичко и да го поставя или след поставянето на уплътнението и стъклото да поставя хрома.

                    Коментар


                    • #70
                      От: газ-21 още един опит за реставрация

                      Черпейки опит от Лада 1500, първо стъклото с гуменото уплътнение, после тази лайсна която се слага вътре в гуменото уплътнение.
                      Без лайсната няма да стои устойчиво. Тя го стабилизира.
                      Това ми е детски спомен от нашата лада, отпреди 28 г. може и нещо да не съм разбрал.
                      Предполагам и при волгата ще е така.

                      Коментар


                      • #71
                        От: газ-21 още един опит за реставрация

                        Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
                        Черпейки опит от Лада 1500, първо стъклото с гуменото уплътнение, после тази лайсна която се слага вътре в гуменото уплътнение.
                        Без лайсната няма да стои устойчиво. Тя го стабилизира.
                        Това ми е детски спомен от нашата лада, отпреди 28 г. може и нещо да не съм разбрал.
                        Предполагам и при волгата ще е така.
                        Аз на база личен опит със същата Лада, смених челно стъкло на паркинга в Студентски град по същата технология. Като допълнително използвах въженце, в случая простир, от магазин по лев, и веро. Въжето се слагаше предварително в канала, и след монтаж на лайсната се издърпваше, имаше някакъв канал. Това е спомен от 2004 година.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #72
                          От: газ-21 още един опит за реставрация

                          Монтажа на стъкло на Лада става след като на гуменото уплътнение се монтира и лайстната.Трябват двама,единият опъва шнура отвътре а вторият подпира стъклото от вън над мястото на дърпане на шнура.Ако знаят как да го направят,операцията трае 2-3мин заедно със почесванията.

                          P.S.Поставянето на лайстната във канала на уплътнението след монтирано стъкло е само за мазохисти.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #73
                            От: газ-21 още един опит за реставрация

                            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                            Монтажа на стъкло на Лада става след като на гуменото уплътнение се монтира и лайстната.Трябват двама,единият опъва шнура отвътре а вторият подпира стъклото от вън над мястото на дърпане на шнура.Ако знаят как да го направят,операцията трае 2-3мин заедно със почесванията.

                            P.S.Поставянето на лайстната във канала на уплътнението след монтирано стъкло е само за мазохисти.
                            За двамата, двама бяхме. Ама лайстната кога я сложихме не помня. Че отне повече от 2-3 минути е ясно, ама не бяха толкова много. Явно сме уцелили. Но все пак бях на 20 години тогава .
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #74
                              От: газ-21 още един опит за реставрация

                              Здравейте!Много ми хареса едно от описанията за поставяне на стъкло"кичиш лайсните,въженчето и готово".Мога да го обясня така,трима над 100 килограмови които никога не са поставяли стъкло се борихме точно два часа и накрая стана с много забележки,но хайде да не съм максималист.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1625.JPG
Прегледи:1
Размер:221.8 КБ
ID:5791853
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1626.JPG
Прегледи:1
Размер:197.6 КБ
ID:5791854
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1627.JPG
Прегледи:1
Размер:212.6 КБ
ID:5791855

                              Коментар


                              • #75
                                От: газ-21 още един опит за реставрация

                                [QUOTE=ivo-han;3334509]Здравейте!Много ми хареса едно от описанията за поставяне на стъкло"кичиш лайсните,въженчето и готово".Мога да го обясня така,трима над 100 килограмови които никога не са поставяли стъкло се борихме точно два часа и накрая стана с много забележки,но хайде да не съм максималист.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1625.JPG
Прегледи:1
Размер:221.8 КБ
ID:5791853
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1626.JPG
Прегледи:1
Размер:197.6 КБ
ID:5791854
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1627.JPG
Прегледи:1
Размер:212.6 КБ
ID:5791855
                                Омазвахме ги с веро обилно!
                                Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X