Обява

Свий
Няма добавени обяви.

газ-21 още един опит за реставрация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: газ-21 още един опит за реставрация

    Да питам-този преходник,за съвременен филтър, има ли го в магазините за Уаз,Волга

    Коментар


    • #92
      От: газ-21 още един опит за реставрация

      Здравейте!Първо по въпроса с филтъра.Да колата я правя за удоволствие и каране,а не за изложба/а тя според мен не е и за там/ Не исках да ви занимавам с всички перипетии през които минах с филтъра,но ме провокирахте.Във форума намерих съвет как се взема фланец от Жук или Ниса филтър от Лада и всичко е ок.ДА АМА НЕ.Първо фланецът е с четири отвора като горните два съвпадат с отворите на блока.Добре поправихме това ,но пак проблем налягането се вдигна до края на скалата,помислих,че е ел.проблем,но с прекия уред беше над 15 атм.Така,че признавам си аз нещо пак греша.По въпроса с уплътнението ,предното го имам ново, но не съм се задълбочил как ляга в двата края и го оставих за по-нататък.А за задния капак наистина ще потърся това което ме съветваш защото я измих леко от пепелта в гаража и влезе вода в багажника.

      Коментар


      • #93
        От: газ-21 още един опит за реставрация

        Със същата ситуация се сблъсках и аз.Показвам ти моето решение, състои се от 3 детайла
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_20180317_182112.jpg
Прегледи:1
Размер:424.8 КБ
ID:5798182
        Ето как се получи.
        Прикачени файлове
        УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

        Коментар


        • #94
          От: газ-21 още един опит за реставрация

          https://www.drive2.ru/l/6004814/
          Ето тук има схема за изработване, но е за друг мотор. Но може би ще се пригоди лесно.

          Коментар


          • #95
            От: газ-21 още един опит за реставрация

            http://garage-m21.narod.ru/garage/t21/filtr.htm
            Моят преходник е първия от този сайт. От Жук-Ниса преходникът е друг, не става или поне аз не съм чул да става на М21, макар че моята беше с такъв на мястото на финия филтър. Пълна дивотия.
            Утре мога да кача снимка къде минава уплътнението на предния капак.

            Изпратено от моят Lenovo Z90a40 с помощта на Tapatalk

            Коментар


            • #96
              От: газ-21 още един опит за реставрация



              Един път по най-високата част, като стига на 2-3 см до края и после има по извивките надолу от двете страни, като пак не стига до края. Идеята е водата да се стича до края на капака и после по вдлъбнатините, като да се оттича близо до страниците на предницата, далече от кабели и релета.
              Адски тъпо като конструкция, но все пак това е кола, проектирана и произвеждана още 50-те години.

              Коментар


              • #97
                От: газ-21 още един опит за реставрация

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1691.JPG
Прегледи:1
Размер:429.1 КБ
ID:5799603Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1692.JPG
Прегледи:1
Размер:389.7 КБ
ID:5799604 Здравейте!Мисля,че уплътнението ще се получи нещо такова.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1698.JPG
Прегледи:1
Размер:459.3 КБ
ID:5799610Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1699.JPG
Прегледи:1
Размер:367.5 КБ
ID:5799611Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1701.JPG
Прегледи:1
Размер:416.6 КБ
ID:5799612Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1702.JPG
Прегледи:1
Размер:531.2 КБ
ID:5799613Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1695.JPG
Прегледи:1
Размер:484.6 КБ
ID:5799614За мен великата сага с маслото продължава.Изхвърлих настрани преходника от Жук и почнах отначало както ме посъветвахте.Дадох схемата на стругар,стана перфектен/грозен,но функционален/махнах всичко излишно монтирах го на блока паля и маслото на МАХ филтъра изплю уплътнението.Решавам,че проблема е във филтъра и слагам друг,същата работа, сменям четири-пет отново това се повтаря,помогнете ми къде греша пак.

                Коментар


                • #98
                  От: газ-21 още един опит за реставрация

                  Виж пак клапана на помпата.Шибърен е и най-малкият боклук или песъчинка го блокират.Пробвай да го наденеш на парче маркуч и с подходящ накрайник развърти със винтоверта.Намажи обилно със масло и движи напред назад.
                  Тази операция се прави принципно със финна паста на разглобен мотор и се промива със бензин преди сглобяване.
                  След напасването клапана трябва да се движи гладко без задържане и челно да има ясно изразен кръг където уплътнява.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #99
                    От: газ-21 още един опит за реставрация

                    Провери и измий клапана. Другия вариант е да монтираш маслена помпа от УАЗка с клапан.
                    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                    Коментар


                    • От: газ-21 още един опит за реставрация

                      Здравейте!Изпълних точно предписанието идеално лъсване на клапана и леглото движи се просто перфектно, слагам нов филтър от ВАЗ и за по-сигурно пряк манометър за маслото,паля и манометърът се усуква до края,а филтърът се подува като консерва.Нека да пробвам и аз да разсъдя малко,а вие ме поправете.Помпата праща маслото във филтъра и от там към манометъра и чак след това към тъй наречения редукционен клапан т.е.при този вид почистване/пълнопоточно/от помпата до филтъра няма кой да намали налягането,докато при оригиналното/непълнопоточо/имаме клапан още преди грубия филтър който явно разтоварва голяма част от налягането.Според мен при тази ситуация трябва да търся помпа с вграден клапан,някой беше споменал УАЗ,но стават ли без преработка?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1704.JPG
Прегледи:1
Размер:479.5 КБ
ID:5799784Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1705.JPG
Прегледи:1
Размер:460.2 КБ
ID:5799785

                      Коментар


                      • От: газ-21 още един опит за реставрация

                        Просто идея ако си държиш на твойта помпа и не ти са занимава да сваляш картера ...да сменяш помпа и т.н. Видях че фланеца за масления филтър е само на два болта....а не си го и боядисал.... Та можеш да го свалиш и пак при човека със струга да ти изработи метална чашка с вътрешна резба ...може и външна според зависи какъв хартиен елемент си подбереш и да направи и канал за О опръстен....видях че има доста "месо" на фланеца...... Ще държи 15 бара без никакъв проблем.
                        Последно редактирано от kalin3000; 02-10-18, 19:09.

                        Коментар


                        • От: газ-21 още един опит за реставрация

                          За да не се ядосваш повече свали картера и монтирай маслена помпа от УАЗ с 21 двигател. На нея си е монтиран клапан.
                          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                          Коментар


                          • От: газ-21 още един опит за реставрация

                            Аз съм така по съвет на Драго. Пасва перфектно, само трябва и тръбичка от УАЗ към нея. Вече две хиляди километра е минала, никакъв проблем. Но все пак би трябвало да работи и с нейния си разтоварващ клапан.

                            Изпратено от моят Lenovo Z90a40 с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • От: газ-21 още един опит за реставрация

                              Да не би да е сбъркана някоя дупка на преходника за новия филтър?

                              Коментар


                              • От: газ-21 още един опит за реставрация

                                Някой смъквал ли е картер без да сваля двигателя?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X