Страница 5 от 5 ПървиПърви 1 2 3 4 5
Резултати 81 до 96 от 96

Тема: газ-21 още един опит за реставрация

Място
    София
    Публикации
    116
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране От: газ-21 още един опит за реставрация

Супер готина и цвета е трепач! Огледалото за обратно виждане така ли си е оригинално...директно към гредата!?
    Ние искахме да го направим хубаво...пък то стана както обикновено! :-)))
    Руска поговорка!

Публикации
    41
    Точки (при гласуване)
    4

Здравейте!Резбата на огледалото е направо в гредата,а като става въпрос за огледалото се чудя дали да монтирам върху това по-голямо за по-добро виждане.Ето няколко" сурови"снимки на това което правя в момента.Все имам чуството,че снимките изглеждат по-добре от оригинала.
    Име:  IMG_1661.JPG
Прегледи: 478
Размер:  315.6 Кб
    Име:  IMG_1660.JPG
Прегледи: 478
Размер:  358.9 Кб
    Име:  IMG_1659.JPG
Прегледи: 477
Размер:  417.5 Кб
    Име:  IMG_1654.JPG
Прегледи: 474
Размер:  504.2 Кб
    Име:  IMG_1653.JPG
Прегледи: 471
Размер:  355.5 Кб

Публикации
    511
    Точки (при гласуване)
    9

И на мен много ми допада цвета и въобще възстановяването на колата! Добре я правиш!
    Понякога като се задълбочим в качеството на дребните детайли все ни се вижда, че има още какво... но като решим че е дошъл края и погледнем резултата става ясно, че старанието се е оказало достатъчно и нещата са се получили доста добре и повече от това би било излишно и вредно.
    Че ти смени всичко което имаше поне малка нужда, с ново и ревизира всичко... в завода на поточната линия едва ли са и обърнали чак толкова внимание....

Публикации
    41
    Точки (при гласуване)
    4

Здравейте!Най-после успях да изкарам автомобила на собствен ход от гаража,смятайки/и с право/,че така ще се покажат по добре проблемите.В предница която трябваше да вози като лодка се усещаха невероятни удари,оказаха се забравени тампони по шенкелите.
    Име:  IMG_1677.JPG
Прегледи: 339
Размер:  304.0 Кб
    Успях да обърна малко внимание и на багажника смятам,че се получи.
    Име:  IMG_1664.JPG
Прегледи: 367
Размер:  235.5 Кб
    Име:  IMG_1672.JPG
Прегледи: 336
Размер:  311.0 Кб
    Име:  IMG_1662.JPG
Прегледи: 335
Размер:  295.0 Кб
    Възникна един проблем който в момента ме мъчи и ще се вслушам във всеки един съвет.След половин час работа като изключим дребните течове всичко със смазването беше наред,след това налягането се повиши над 5атм и грубият и финния филтър протекоха.Смених книжния филтър и дори извадих пружината на клапана на грубия,но налягането стои твърде високо.Какво мога още да пробвам?
    Име:  IMG_1676.JPG
Прегледи: 342
Размер:  465.7 Кб
    Име:  IMG_1674.JPG
Прегледи: 338
Размер:  278.9 Кб
    Име:  IMG_1673.JPG
Размер:  323.5 Кб

Име:  IMG_1675.JPG
Размер:  295.8 Кб

petroffbg е офлайн
    Пламен Петров
    Старши участник | Организатор || +ПЛ |
    Място
    СИЛИСТРА
    Публикации
    4,142
    Точки (при гласуване)
    16

Трябва да видиш байпасният клапан на помпата,там е ключът за бараката.
    Последно редактиран от petroffbg ; 16-09-18 в 20:23
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

Място
    Бяла Слатина
    Публикации
    6,672
    Точки (при гласуване)
    25

Да точно в клапана е проблема. Оригинално на Волга 21 клапана не е в помпата, а отдолу под динамото има тапа и той е вътре в блока.
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

Публикации
    41
    Точки (при гласуване)
    4

Име:  IMG_1681-1.jpg
Прегледи: 254
Размер:  275.1 КбИме:  IMG_1683-1.jpg
Прегледи: 255
Размер:  320.5 КбИме:  IMG_1685-1.jpg
Прегледи: 274
Размер:  213.8 КбЗдравейте!Пробвах с отваряне на клапана както ме посъветвахте и сега при студен двигател и около 3-3,5 а при 70градуса 2атм.Реално аз само го отворих и го затворих,дано да се е оправил.Благодаря ви отново!!!

Място
    Бяла Слатина
    Публикации
    6,672
    Точки (при гласуване)
    25

Поздрави колега и ако имаш други въпроси питай. Интересно ми е къде са другите разбирачи от джипки и ретро автомобили където пишат празни приказки в темите за ретро автомобилите? Липсват ми тук с компетентите си мнения.
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

Място
    София
    Публикации
    441
    Точки (при гласуване)
    16

Волгата изглежда супер! Браво!
    Като препоръка - можеш да си купиш подходящо уплътнение за багажника от фирма "Гомапласт" на ул. Поп Богомил в София. Вече не помня колко на колко правоъгълен профил взех. Лепи се на капака. Това жигуловото не уплътнява както трябва, а и надува капака, което разваля външния вид.
    По същия начин вземи нещо подходящо и за задния ръб на предния капак - оригинално е "П" профил, но и плоско ще стане. Сега както ти е - при мивка или силен дъжд водата би следвало да се стича по стената между купето и мотора. А на тая стена ти е реле-регулатора, разни релета, кабели минават, и въобще завода не е сложил случайно там уплътнение.

Аз дето по принцип съм ценител на оригинала, ще ти подскажа едно пъклено дело. Запази си финия филтър като украса в коша, като входящия маркуч го направиш да се навива някъде в глух отвор, и релано да стои само за украса. Махни грубия филтър и вместо него сложи преходник и пълнопоточен филтър за Лада, както прави завода на следващите модели УАЗ 451М. Това естествено, ако ще караш колата.
    Тая система с двата филтъра нищо не чисти - аз карах дълго Варшавата така, маслото се пълнеше с твърди частици за 2000км. Причината е в миещите присадки на съвременните масла. Благодарение на тях не се образуват смолисти отлагания по грубия филтър, който е пълнопоточен, а работа върши само филтъра за фино пречистване, а през него минава само около 15% от маслото в даден момент, понеже е свързан паралелно на главна маслена магистрала.
    Аз и на Волгата, и на Варшавата съм с пълнопоточни филтри и хем държи по-високо налягане, хем маслото се задържа по-дълго чисто.
    Освен това няма риска да ти се пръсне маркуча за финия филтър. Знам за няколко коли с блокирали двигатели от такъв теч на масло като включим и недозатегнат капак на финия филтър.
    Да не говорим, че ще наливаш 5, вместо 6 литра масло, както е сега.
    Аз на моята сложих маслена помпа от по-новите УАЗове с вграден разтоварващ клапан, като си оставих и тоя клапан в блока. Новите помпи са с увеличен дебит.

Драго, ония разбирачи не са отваряли двигател, няма какво да кажат тука.

Публикации
    54
    Точки (при гласуване)
    7

Колегата е прав. За тия мотори веднага преработен маслен филтър от западен автомобил и изхвърляй тая архаична глупост с груб филтър. Аз си преправих системата на Москвич 408 с такъв от Рено и остаеих само кутииката на фини филтър. Просто вътре няма филтър, а всичко минава през фиктъра на мястото на грубия филтър.

Място
    Шоп-ландия
    Публикации
    48
    Точки (при гласуване)
    8

Да питам-този преходник,за съвременен филтър, има ли го в магазините за Уаз,Волга

Публикации
    41
    Точки (при гласуване)
    4

Здравейте!Първо по въпроса с филтъра.Да колата я правя за удоволствие и каране,а не за изложба/а тя според мен не е и за там/ Не исках да ви занимавам с всички перипетии през които минах с филтъра,но ме провокирахте.Във форума намерих съвет как се взема фланец от Жук или Ниса филтър от Лада и всичко е ок.ДА АМА НЕ.Първо фланецът е с четири отвора като горните два съвпадат с отворите на блока.Добре поправихме това ,но пак проблем налягането се вдигна до края на скалата,помислих,че е ел.проблем,но с прекия уред беше над 15 атм.Така,че признавам си аз нещо пак греша.По въпроса с уплътнението ,предното го имам ново, но не съм се задълбочил как ляга в двата края и го оставих за по-нататък.А за задния капак наистина ще потърся това което ме съветваш защото я измих леко от пепелта в гаража и влезе вода в багажника.

Място
    Русе
    Публикации
    124
    Точки (при гласуване)
    6

Със същата ситуация се сблъсках и аз.Показвам ти моето решение, състои се от 3 детайла
    Име:  rsz_20180317_182112.jpg
Прегледи: 142
Размер:  424.8 Кб
    Ето как се получи.
    Прикачени картинки Прикачени картинки  
    УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios GSM 0898677185

Публикации
    54
    Точки (при гласуване)
    7

https://www.drive2.ru/l/6004814/
    Ето тук има схема за изработване, но е за друг мотор. Но може би ще се пригоди лесно.

Място
    София
    Публикации
    441
    Точки (при гласуване)
    16

http://garage-m21.narod.ru/garage/t21/filtr.htm
    Моят преходник е първия от този сайт. От Жук-Ниса преходникът е друг, не става или поне аз не съм чул да става на М21, макар че моята беше с такъв на мястото на финия филтър. Пълна дивотия.
    Утре мога да кача снимка къде минава уплътнението на предния капак.

Изпратено от моят Lenovo Z90a40 с помощта на Tapatalk

Място
    София
    Публикации
    441
    Точки (при гласуване)
    16

Един път по най-високата част, като стига на 2-3 см до края и после има по извивките надолу от двете страни, като пак не стига до края. Идеята е водата да се стича до края на капака и после по вдлъбнатините, като да се оттича близо до страниците на предницата, далече от кабели и релета.
    Адски тъпо като конструкция, но все пак това е кола, проектирана и произвеждана още 50-те години.

Страница 5 от 5 ПървиПърви 1 2 3 4 5

Сходни теми

1. Почнах и аз реставрация
    От mamola77 във форум ГАЗ 69
    Отговори: 111
    Последно мнение: 26-09-17, 18:47
  2. Реставрация.
    От PETER PETRAKIEV във форум Бръснене, бръсначи, подстригване
    Отговори: 14
    Последно мнение: 19-08-15, 22:54
  3. Реставрация на MZ
    От aironhight във форум Реставрация и нашият опит - Мотоциклетни проекти