Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с кренометъра

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с кренометъра

    Колего, свалих кренометъра (акселерометъра) за да сменя лампичката на подветката му. Нищо друго не съм правил. Монтирах го и започна да се върти около оста си, вижда му се гърба, чисто бял, после лицето..така да се каже Не върши работа, някой да знае какво се случва и как да го оправя? Благодаря предварително и Весела Коледа.

  • #2
    От: Проблем с кренометъра

    Топката, която плува в течността е разрязана от задната страна. Има един ограничителен издатък в пластмасата, който влиза в отвора и ограничава движението. Най-вероятно е счупен и това позволява да се върти във всички посоки. При мен го оправих много лесно - пробих с дремел отвор в пластмасата и навих винт.

    Ето така излгежа:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1528.jpg
Прегледи:2
Размер:389.8 КБ
ID:5695903
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с кренометъра

      Моят кренометър не се върти въобще.Какво мога да направя?

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с кренометъра

        Първо виж дали има течност вътре,и ако има го свали и го поразвърти малко,може да се оправи!Ако няма течност,търсиш втора у-ба от някъде,щом ти е необходим!Аз моя никога почти не съм го поглеждал за да видя в какъв наклон съм!Важно е да издрапа джипката!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с кренометъра

          При мен беше блокирал, понеже се беше отчупил водача за който обясниха по-горе и задържаше между обвивката и кълбото. Разпробих обвивката на мястото където трябва да е водача и с много въртене и сукане успях да извадя парченцето. Налях ново масло, набих пластмасов щифт и залепих и сега си бачка.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с кренометъра

            Браво Росене за това че си се справил и си намерил изход,но ми се струва че при това положение начина на Ванката е по лесен и бърз!

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с кренометъра

              Идеята ми беше, ако е останало счупеното парченце вътре и е по-голямко ще пречи да се движи свободно. Трябва да се извади за да се движи коректно.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X