Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Приземяване на Фалкон-9

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Приземяване на Фалкон-9

    Американското правителство впрочем, много сериозно финансира и руснаците, когато така следва от сметките, така че предположението ти съвсем не е екзотика, или парадокс.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Приземяване на Фалкон-9

      Да, но сега Мъск е на мода.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • Приземяване на Фалкон-9

        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
        Да, но сега Мъск е на мода.
        На мода е точната дума.
        Икономически ефективна ракета-носител май ще успее да направи, електрическа кола на печалба - по-скоро не.

        Коментар


        • От: Приземяване на Фалкон-9

          Лично мен, ракетата ме интересува.
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • От: Приземяване на Фалкон-9

            Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
            ...електрическа кола на печалба - по-скоро не.
            Печалба е комплексно понятие.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Приземяване на Фалкон-9

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Печалба е комплексно понятие.
              Който комплекс е добре дефиниран, с развити механизми за оценка.


              Коментар


              • Приземяване на Фалкон-9

                Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                Лично мен, ракетата ме интересува.
                А мен - колата. Тя ще даде по-бърз и директен ефект в живота ми.
                Но, темата е за ракетата.

                Коментар


                • От: Приземяване на Фалкон-9

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Я бе. И кой е конкуренцията?
                  Как кой? Останалите участници в цирка - Боинг, Локхийд и т.н. и т.н...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Приземяване на Фалкон-9

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Как кой? Останалите участници в цирка - Боинг, Локхийд и т.н. и т.н...
                    Всеки от тях поотделно има доста повече пари от Мъск, ако бъдат разглеждани като потенциални инвеститори. Роскосмос и те.

                    Видяха как се прави, могат да се захващат.

                    Коментар


                    • От: Приземяване на Фалкон-9

                      Тия неща не стават от днес за утре.
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • От: Приземяване на Фалкон-9

                        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                        Тия неща не стават от днес за утре.
                        Всички тези водят Мъск с едни 50 години

                        Коментар


                        • От: Приземяване на Фалкон-9

                          Може, но не личи.
                          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                          Коментар


                          • От: Приземяване на Фалкон-9

                            Хм... Това, че някой рекламира продукта си е хубаво, но както многократно сме приказвали из форума - това, че някой е направил някакво изделие, а другите не го правят не означава че не могат...
                            Може да означава, че имат друга концепция за развитието и съответно да работят върху друг проект.. Времето ще покаже кой е по-прав...
                            Примера със совалката и Союз е много добра илюстрация... Американците се хвърлиха и много рекламираха совалката - гръмки слова - колкото щеш (включително, че руснаците не могат да го направят).
                            Руснаците провериха възможностите и на совалката, но се върнаха и наблегнаха на 'еднократните' ракети... И времето показа, че са били прави в това свое решение.. Тъй-като не съм инвестирал нито в Роскосмос нито в НАСА, Боинг, ЛМ и т.н. - просто наблюдавам и се радвам на успехите и на едните и на другите
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Приземяване на Фалкон-9

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Примера със совалката и Союз е много добра илюстрация...
                              Вече започваш да разказваш вицове - оня за това, че съвършенството не подлежи на промяна (и се има предвид Лада/ФИАТ)... Носителят на Съюз е все онази Р-7, с която изстреляха Спутник, Гагарин, Восток, Возход, Мълния и пр. и пр. нещо различно е само Протон. Междувременно онези направиха десетки разни всевъзможни ракети и апарати, ходиха до луната, Марс и къде ли не, в момента са извън Слънчевата система (и работят). Направиха и многократен апарат. Може и да са го рекламирали (определено го рекламираха де), но не това е същественото, а че го експлоатираха и го пенсионираха, докато тези със Съюзите се напънаха с един демонстратор-макет, единствен път, като това и сериозно допринесе за краха на държавата им.

                              ПП
                              Съжалявам, че влизам в тона ти - Левски/ЦСКА - но през цялото течение на темата (а и другата), упорито прокарваш такава линия.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Приземяване на Фалкон-9

                                Ако погледнем по-отдалеч, че намерим много факти, че Държавата (например САЩ) е съдействала на много малки, но перспективни фирми да се развият бързо и в правилната посока - Apple, Microsoft, Google и т.н. Сега на ред е SpaceX и колегите и. Но нали това трябва да е работата на Държавата - да помага на тези, които имат идеи и голямо желание да ги осъществат и да регулира процеса?
                                Така печели цялото общество - и финансово, и мотивационно. Други големи държави са работели успешно в такава посока, но понастоящем са пообъркали механизмите и приоритетите - затова губят.
                                Show must go on!
                                LZ1VES

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X