Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

    Торбаров, странно е това. Вашия уред ако не се лъжа трябва да става и с двете карти. Може ли да ми изпратите на лично е-майла с който ви е регистрацията да проверя какво се случва. Може да пишете и на е-майла за поддръжка.

    Системата трябва да слага и двете карти в Map иректория, като ситио е с име gmapsupp.img а топото gmapsupptopo.img, ако не го прави е бъг, който трябва да отстраним.

    Коментар


    • #32
      От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

      В този случай трябва да качиш втората карта ръчно.
      1350 позволява да активираш и деактивираш всяка една налична карта в апарата.
      Виж на стр.41 от инструкцията: Tools -> Settings -> Maps -> Map Info.
      Има тикчета.

      Аз така съм го направил на зумо но не съм наблюдавал как ще се държи ако и двете са активни.
      Не намирам смисъл от това просто.
      Превключването ме устройва - достатъчно рядко ще се наложи да го правя.
      Ако изобщо се наложи

      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
      Системата трябва да слага и двете карти в Map иректория, като ситио е с име gmapsupp.img а топото gmapsupptopo.img, ако не го прави е бъг, който трябва да отстраним.
      Това през Comm Plugin-а ли трябва да се случва?
      Враг усраине

      Коментар


      • #33
        От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Топо и Сити вече са с различен FID, така че ги слагаш и двете и превключваш според необходимостта. Е, стига устройството да позволява това де.
        Явно съм Тъп защото не ме разбирате
        НЯМА на сайта карта.бг 3Д сградите както за Сити така и за Топо (което стана ясно вече) Отгоре на всичко подаръка ми за коледа НЕ поддържа 3Д сградите Въобще - Очевидно и сайта знае тази подробност и не предлага 3Д сгради за това устройство, като почна да ъпдейтвам "старият" 3590 Който поддържа ВСИЧКИ функции Умело орязани на по-новите Устройства си излиза!

        Тези Гармин последните няколко години правят Глупост след Глупост и съвсем скоро ще ме загубят като клиент
        Последната ми надежда е в Сабин и Андроид приложението му

        Коментар


        • #34
          От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

          В момента съм topo картата а в Map има файлове с имена : gmapsupp.gma; gmapsupp; gmapsupp.unl

          Коментар


          • #35
            От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

            Странно, явно има някакъв бъг за този модел. Може да преименувате трите файла на gmapsupptopo.gma; gmapsupptopo; gmapsupptopo.unl, след което слагате наново сити картата, която ще заеме имената, които изброихте. ВАЖНО! Внимавайте да не сложите пак топо, защото ще станат две еднакви карти с различни имена и може да блокира уреда!

            Коментар


            • #36
              От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

              Имам NUVI 215. До сега винаги съм инсталирала вариантите "topo cyr" и машинката работеше без проблеми. При последната версия не успях да инсталирам и пусна тази версия- след качване в апарата картата изобщо не се зареждаше. В компютъра,при опит за "отваряне" на файловете,за този с образа получавам съобщение "монтирането на файла не е успешно....файла на образа на диска е повреден" .
              Качих картата за СИТИ,която работи без проблем.
              След поста на колегата torbarov,погледах изтеглените файлове за ТОПО-то и видях,че при мен двата са с имена изписани "gmapsupp" (единия е този с образа,а другия "gma").Третия файл си е изписан с име "gmapsupp.unl" .
              Не мога да се ориентирам,мога ли изобщо да ползвам новите варианти на ТОПО картите?
              Последно редактирано от ISG; 31-12-15, 09:59.

              Коментар


              • #37
                От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

                Благодаря! Вече имам качени и двете карти.

                Коментар


                • #38
                  От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

                  Първоначално публикуван от hhris08 Преглед на мнение
                  Имам NUVI 215. До сега винаги съм инсталирала вариантите "topo cyr" и машинката работеше без проблеми. При последната версия не успях да инсталирам и пусна тази версия- след качване в апарата картата изобщо не се зареждаше. В компютъра,при опит за "отваряне" на файловете,за този с образа получавам съобщение "монтирането на файла не е успешно....файла на образа на диска е повреден" .
                  Качих картата за СИТИ,която работи без проблем.
                  След поста на колегата torbarov,погледах изтеглените файлове за ТОПО-то и видях,че при мен двата са с имена изписани "gmapsupp" (единия е този с образа,а другия "gma").Третия файл си е изписан с име "gmapsupp.unl" .
                  Не мога да се ориентирам,мога ли изобщо да ползвам новите варианти на ТОПО картите?

                  Здравей, нуви215 трябва да е като нуви 205 ако не се лъжа. Значи за да имаш двете карти трябва да са наименувани така.
                  Първа карта - gmapprom1.img , gmapprom1.unl Втора карта gmapsupp.img , gmapsupp.unl
                  В карта бг топо картата е с име gmapsupptopo.img и gmapsupptopo.unl .
                  Най добре дай на ръчно обновяване качи двете карти в устройството и gmapsupptopo.img и gmapsupptopo.unl ги преименуваш на gmapprom1.img , gmapprom1.unl
                  Последно редактирано от Наско; 31-12-15, 11:10.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

                    Вчера качих на другата ми навигация Garmin Nuvi 265W картите CITY CYR и TOPO CYR, като ги включих и двете. Ходих до Пловдив, като бях задал адрес за навигиране. И с тази навигация не открих никакви проблеми, при едновременна работа с 2-те карти.
                    HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                    Коментар


                    • #40
                      От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

                      Благодаря за информацията! А коя карта се вижда отгоре?

                      Усещате ли забавяне при разглеждане на картата?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

                        И аз качих двете карти на нуви 205 обаче забелязах че и двете карти се виждат ? Ще нааправя малко снимки и ще кача.
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от Наско; 10-01-16, 12:45.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

                          Най-отгоре е ситито, а под нея топо. Като дам отметка и на 2-те не забелязвам нито проблеми, нито забавяне. Интересно.
                          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                          Коментар


                          • #43
                            От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

                            Аз писах на поддръжката защото имах проблем с качването. Оправих се с много нерви и въртене в кръг. Но все пак да си кажа и тук, че това орязване на ТОПО не ми харесва и ми е адски неудобно да превключвам картите.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

                              Поддържам колегата за това,че и според мен предишния вариант на ТОПО картата бе по-добър.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

                                Здравейте. Може ли да си върна(инсталирам отново) предишната версия TOPO CYR - 2015 Q3 и как става това?
                                И аз актуализирах с TOPO CYR - 2015 Q4, но не съм доволен. Навигацията е NUVI 42. Благодаря.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X