Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идея за монтаж на втори амортесьори на Патрол GR

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Идея за монтаж на втори амортесьори на Патрол GR


    Добре.. Дерзайте!...

    Коментар


    • #17
      До: Идея за монтаж на втори амортесьори на Патрол GR

      В интерес на истината има спецификации, и на ходове и на твърдост и на тегло за което е предназначен АМа, ама няма всичко, както казва Пламен, какво става ако АМа работи в Гърция на магистралата при плюс 40 градуса Целзий и в София при минус 15 Целзий, какво му става на АМа при преход из Люлинските оф роуд улички натоварен с 500 кила плочки и 150 кила теракол щото Гацо Бацев прави ремонт на банята ей такива спецификации няма, а и да има не знам колко от монтиращите ще успеят да сметнат какво трябва, има и изключения но масата мери на око

      Поздрави,
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #18
        До: Идея за монтаж на втори амортесьори на Патрол GR

        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
        В интерес на истината има спецификации, и на ходове и на твърдост и на тегло за което е предназначен АМа, ама няма всичко, както казва Пламен, какво става ако АМа работи в Гърция на магистралата при плюс 40 градуса Целзий и в София при минус 15 Целзий, какво му става на АМа при преход из Люлинските оф роуд улички натоварен с 500 кила плочки и 150 кила теракол щото Гацо Бацев прави ремонт на банята ей такива спецификации няма, а и да има не знам колко от монтиращите ще успеят да сметнат какво трябва, има и изключения но масата мери на око

        Поздрави,
        Не сте чели достатъчно. Но виж, далеч съм от мисълта да убеждавам някой в нещо. Няма да го предизвиквам Пламен да губи още басове...

        Коментар


        • #19
          До: Идея за монтаж на втори амортесьори на Патрол GR

          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
          Не сте чели достатъчно. Но виж, далеч съм от мисълта да убеждавам някой в нещо. Няма да го предизвиквам Пламен да губи още басове...
          Пламен до сега бас не е губил.
          Ама още чакам.
          И даже съм се подготвил за план Б.
          Имам тука една камара амортисьори и подложки и гуми.
          големи малки тесни широки с фланци без фланци .....
          Само казваш кое не е възможно и показвам.

          Американците също викаха че не може 33" на 12.5 гуми на 4" лифт без рязане.
          Сега искат да слагат снимка на гранда в сайта си.

          Коментар


          • #20
            До: Идея за монтаж на втори амортесьори на Патрол GR

            Първоначално публикуван от Plamen Преглед на мнение
            Патрулските мостове са изключително надежден и безпроблемен агрегат. При правилно и навременно обслужване и експлоатация са напрактика неубиваеми. Всъщност като всички добри изделия. По-големи са от Дана 44. Всъщност са малко по-големи и от Дана 50.

            По темата:
            Не смятам, че с два амортисьора ще се постигне добър ефект в този случай. Сигурно ли е, че всичко останало по окачването (напр. тампони) е здраво и изправно. Колко са уморени наличните пружини?
            Всички тампони са бетон.За предните пружини не знам колко са уморени,а задните са чисто нови/макар и стандартни/.Какво прави колата.Когато скоча от бордюр например с двете колелета едновременно,почети няма залюляване.Когато обаче скоча под ъгъл,тоест първо с едното и после с другото колело тогава имам едно люлеене.И най вече когата влезна в по-дълбока дупка/коловоз или препятствие от този тип/,с по-висока скорост макар и с двете колелета колата започва да играе брейк.Люлеенето е доста сериозно,дори често удря на буферните тампони/особено отпред тъй като мотора натежава/и на моменти имам чувство че ще изтърва управлението.Естествено когато преминавам през същото препятствие по-бавно това не се случва.Имам чувство че окачването не може да удържи теглото на джипа.
            П.П.Амортесьрите които взех на Монро са газови/почети нови са на около 1месец/,и са точно за моя Патрол.Тоест не са някакави стари и незнайно за какъв автомобил.
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #21
              До: Идея за монтаж на втори амортесьори на Патрол GR

              Слагай само тях и не се занимавай с глупости. Ако пак ти се струва меко има и по-твърди от тези който си взел така че още не си пробвал потенцияла на 1 амортисьор а скачаш на 2 май само заради идеята ти се занимава да качиш 2

              Коментар


              • #22
                До: Идея за монтаж на втори амортесьори на Патрол GR

                Прехвърляйки темата ще напиша за протокола и моето мнение. Не желая нито да споря нито да убеждавам някого в него. Но то трябва да е тук за да може внимателно четящия да си прави изводи и да проверява кой крив кой прав.

                1. Амортисьорите са консуматив който се подменя редовно в зависимост от експлоатацията точно както масла, ремъци и прочие... Обичайната граница е максимум 30 000 - 50 000 експлоатация по пътна мрежа... При различни условия при още по-малко...
                2. Амортисьорите не са самостоятелен елемент от окачването и тяхната подмяна, замяна, добавяне и прочие имат смисъл само когато това действие е свързано със съответния избор на съответните пружини или ресьори...
                3. Работата на амортисьорите по двойки е допустима само ако амортисьорите са проектирани да работят по двойки...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #23
                  До: Идея за монтаж на втори амортесьори на Патрол GR

                  Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                  Всички тампони са бетон.За предните пружини не знам колко са уморени,а задните са чисто нови/макар и стандартни/.Какво прави колата.Когато скоча от бордюр например с двете колелета едновременно,почети няма залюляване.Когато обаче скоча под ъгъл,тоест първо с едното и после с другото колело тогава имам едно люлеене.И най вече когата влезна в по-дълбока дупка/коловоз или препятствие от този тип/,с по-висока скорост макар и с двете колелета колата започва да играе брейк.Люлеенето е доста сериозно,дори често удря на буферните тампони/особено отпред тъй като мотора натежава/и на моменти имам чувство че ще изтърва управлението.Естествено когато преминавам през същото препятствие по-бавно това не се случва.Имам чувство че окачването не може да удържи теглото на джипа.
                  П.П.Амортесьрите които взех на Монро са газови/почети нови са на около 1месец/,и са точно за моя Патрол.Тоест не са някакави стари и незнайно за какъв автомобил.
                  Както вече стана ясно от темата всички които са се сблъсквали с този проблем са категорично против два амортисьора на колело.
                  Така че за това спор няма. За изискванията който си поставил един амортисьор е достатъчен.

                  НО понеже виждам че ти се експерементира и си се плъзнал по наклонената плоскост ще ти кажа една изпитана рецепта с идеята да ти спестя малко мъки и пари, в случай че си твърдо решен да слагаш два. С уговорката че аз не бих го направил.
                  Монрото което описваш очевидно не се справя при офроуд. Друг е въпроса че на асвалт може да са перфектни. Не му достига съпротивление при разгъване и малко при згъване. За това трябва да сложиш още един маслен еднодеистващ. Така ще добавиш още малко сила при згъване и много при разгъване.
                  Съпротивлението при разгъване е в пряка зависимост със залюляването на джипа. Както и връзките при стабилизиращата щанга разбира се. Тя обаче не може да се справи сама.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Идея за монтаж на втори амортесьори на Патрол GR

                    5- години състезателен опит е достатъчен да заявя:
                    пичове, два амортесьора на колело се слагат поради задължителни изисквания по употребата на колата.
                    и за експерементаторите, амортисьорите трябва да са...
                    1.да са еднакви;
                    2.с пружината да си кореспондират адекватно;
                    3.да са газово-маслени с ниско налягане;
                    4.от т.3 иначе става друсащо зло;
                    5... имам доста още ЗА и мога да казвам отговори на питания.
                    6. фокс-рейсинг или кинг нямат адекватно мерило за съпоставяне от българския пазар.
                    ей-хора това са извънземни (за бг) технологии.
                    и бачкат...бачкат и т.н.
                    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                    Коментар


                    • #25
                      До: Идея за монтаж на втори амортесьори на Патрол GR

                      Адаш, тогава можеш да посъветваш колегата кои амортисьори да сложи.
                      Аз се досещам за едни асвалтови.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Идея за монтаж на втори амортесьори на Патрол GR

                        Колеги експиримент с два амортесьора НЯМА да има.Вчера смених предните амортесьори с тези на Монро за които вече писах,смених и предните пружини с нови /макар и стандартни/.Резултатът е рязко подобряване на работата на предното окачване и многократно намаляване на люлеенето при влизане на висока скорост в дупки.Комбинацията на стари амортесьори/макар и не истървали те вероятно работят на 60-70процента от капацитета на нови такива/,и поомекнали пружини е причината за нестабилностаа на джипа при преодоляване на неравностите.Сега ,след смяната окачването си издържа теглото на машината и неприятното/на моменти опасно за управлението/люлеене е в пъти по-малко.Благодаря на всички за помоща.В спора и дебата се ражда истината ,а аз съм човек който се вслушва в мнението на околните,за да претегля -за и против- и да стигна до най- рационалното решение.Благодаря ви още веднъж.Поздрави.
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X