Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първо колело

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първо колело

    Здравейте, понеже моя син стана на 2 години мисля да му взема колело за да почва да се учи. Споделете какво сте взели за първо колело и общите Ви впечатления.

    Аз се колебая между триколка с педали (по-малко ще пада, но според мен по-бавно ще се научи) или колело за баланс без педали (като тези на кетлер в спортните магазини).

    Има ли според вас смисъл да се купува ново, или да търся втора употреба?
    Александър

  • #2
    От: Първо колело

    с колелото за баланс на втория ,третия ден най -късно ще хвърчи като ракета...пък и няма какво да му се счупи

    Коментар


    • #3
      От: Първо колело

      Но някой после трудно се учат за какво са педалите
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #4
        От: Първо колело

        Ако бях на мястото на дете на което му подаряват колело без педали, щях да си висля че ми се подиграват. На 2 години - триколка... моята, си спомням че като спрях да я карам и баща ми я препряви на количка за електрожен...
        Кольо Динев

        Коментар


        • #5
          От: Първо колело

          Каката се научи на колело (тип "Зайка") с помощни колелета, но баланса се получи по-бавно. Малкия свикна (баланс) за 2 дни на същото колело, но бяхме свалили (с дядо)
          всички помощни, педали и калници. Седалката в най-ниско положение и да тича, лесното се усеща (майката далече)!

          Коментар


          • #6
            От: Първо колело

            Знаех си, че ще има и двете мнения Голямо чудене ще падне. Ново или втора ръка?
            Александър

            Коментар


            • #7
              От: Първо колело

              Привет,

              И мойта щерка е на две и половина и има и двете. Вкъши кара триколката, а навън туй без педалите, но то ѝ е малко по-трудно. Сега е студено и ако искаш да ти дам на заем това без педалите - да го пробвате за няколко дни.

              С тиколкоата заяква май повече.
              Черно, мирише и разваля характера!

              Коментар


              • #8
                От: Първо колело

                Втора ръка и запазено. Безсмислено е да се дават едни излишни пари за колело/триколка, която ще се ползва мах. 2-2.5 години. Освен ако някоя баба или дядо не напъва да финансира начинанието;-)
                Ако ставаше въпрос за колело за дете над 4 години, на което ще се учи да кара и ще го кара 3-4 години, то тогава щеше да има смисъл от ново. Пък и на възраст над 4 години детето вече започва да се заглежда какво имат другарчетата и какво ми е купил тати.
                А по другия въпрос-по-скоро триколка. Нека детето се научи отрано за какво служат кормилото и педалите, а като му дойде времето ще се научи и да пази равновесие на две гуми. Особено, ако е момченце като моя[emoji6]

                Коментар


                • #9
                  От: Първо колело

                  Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
                  Втора ръка и запазено. Безсмислено е да се дават едни излишни пари за колело/триколка, която ще се ползва мах. 2-2.5 години. Освен ако някоя баба или дядо не напъва да финансира начинанието;-)
                  Ако ставаше въпрос за колело за дете над 4 години, на което ще се учи да кара и ще го кара 3-4 години, то тогава щеше да има смисъл от ново. Пък и на възраст над 4 години детето вече започва да се заглежда какво имат другарчетата и какво ми е купил тати.
                  А по другия въпрос-по-скоро триколка. Нека детето се научи отрано за какво служат кормилото и педалите, а като му дойде времето ще се научи и да пази равновесие на две гуми. Особено, ако е момченце като моя[emoji6]
                  Абсолютно подкрепям! На моя мъник взехме колело тип Зайка за 50 лв от един колега на жена ми. На братовчедката и взеха за 160 лв ново колело, ама щото било розово. Е, моя кара по-добре и повече. Гледай да няма липси, да има що годе гуми и помощни колела. Звънецът и багажника много радваха моя. А когато "правим ремонти" - все едно е на седмото небе

                  Първоначално имахме триколка с педали на предното колело . Обаче бяха страшно неудобни на детето. Бяхме на 2 години и малкият въобще не доумяваше защо трябва да върти педалите. Чак след като навърши три, с много мерак му взехме тип "Зайка"-та. От начало трудно, но се научи да върти педалите един след друг и да прехвърля натиска ту на единия, ту на другия крак. Около година покара с помощни колела, после (на 4) се научихме и без помощни.

                  Иначе едно комшийче на три години, направо и без помощни го научиха. Но то си е до дете. Важно е всеки ден да се кара.

                  А тези колела за баланс - ами не че са лоши, но според мен е много различно и не помага особено за истинското каране на колело - т.е. потегляне, пазене на постоянно равновесие, правене на завои и безопасно спиране.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #10
                    От: Първо колело

                    Сега аз да ти споделя личния си опит, първо до колкото си спомням имах пластмасова триколка с педали на предната гума, не си спомням колко съм я карал навън, но много я карах в апартамента на баба и дядо, бях си направил трасе през стаите и обикалях. Мисля че по това време някъде вече започнах да карам едно съвсем малко колело с пластмасови капли и гумите му бяха направени от цяло парче гума, т.е не можеха да се спукат, нали беше по тежко така, но предвид размерите си беше ОК. Триколката я счупих на вилата спускайки се по един баир, а червеното колело, което беше втора ръка го подарихме на някой. Какъв е извода, най-добре му вземи една триколка сега (не че имам опит сега с тия новите колела с без педали дето са) втора ръка, която после ще може да кара чат пат у вас като е лошо времето, по възможност да е по-здрава, за да не я счупи като при мен и след година някъде му купи едно колело с помощни пак на старо, които ще махнеш след още една година, когато вече окончателно може да кара. Вече към 5тата му година ще му вземеш една по хубаво колелце, може и ново.
                    Лопата - друг солдата!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Първо колело

                      Значи, много скоростно се развиха нещата. Днес ходихме да гледаме колелета за баланс и триколки и малкия му хареса повече това за баланс. Триколката изобщо не можеше да схване за какво служи. Понеже в магазина бяха по 90 лв, намерих такова втора употреба и го спазарих за 45. Сега е у нас и от утре почваме да се забавляваме.

                      Благодаря на всички за включването. Като дойде време ще ви питам за мотор...
                      Последно редактирано от axlastro; 19-12-15, 21:14.
                      Александър

                      Коментар


                      • #12
                        От: Първо колело

                        То ясно, че е решен конкретния случай, ама нали и други четат после....
                        Това с колелото е доста сериозен въпрос всъщност. Зависи как детето се развива и колко му позволявате. На един приятел ( най-дбрия на дърт джъмп у нас с колело) детето на 3 години караше колело вече с педали без никакви помощни колелета. Разбира се започна с колело за баланс. Както и при големите колела, ако хлапето се радва и напредва бързо е доста безотговорно да му се земе каквото и да е колело. Между другото тук да вметнем, че няма специалист по колелета, който да препоръчва вече помощните колелета. Махане на педалите от модел с такива и ползването му така е пълна глупост и никаква жал за детето.Разширението за средното движение със сигурност ще нанесе поражения. Най-добрия вариант за баланс е от поне Пуки нагоре. Добро колело за баланс с добра геометрия се ползва поне 3 години. Незнам аз съм твърдо против мирогледа "няма смисъл да се дават много пари за 2 години". Не говорим ли за собствените си деца все пак? Много добър детски баланс Скот например може да се намери и за 300 кинта. За качеството и как се учат децата за една седмица да балансират няма да говорим. Някакси не очаквах във форум като тук да се дават съвети за евтина "техника". Всички знаем, че добро сирене няма без пари . Иначе наща бандитка се кефи и на двете ( на триколката също - "Суин" се намират за по 100-120 лева втора употреба в отлично здраве, направени са като танк.) За триколка - нисък център на тежестта ( да е ниско седалката). И всичко с нормални гуми с автомобилен вентил. Всичко друго е подигравка с нашите деца. Все пак не говорим за играчка от рода на пластмасово камионче ( и тук има едни триоси чешки татри дето издържат 40 кила, ма това е друга тема ). Ще постна и една снимка на нашия "баланс" за цвят. Колко е навъртяло вече и си е като ново..... Снимката е когато беше на година и десет месеца и почна "тренировки" по стаите. Сега е на две и десет и не мога да я хвана с него. Баланс започват да пазят без да се усетят и те и вие даже
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kolelo.jpg
Прегледи:1
Размер:43.4 КБ
ID:5695477
                        висете отпуснато

                        Коментар


                        • #13
                          От: Първо колело

                          Втора ръка. Класическо. С помощни колела, които небрежно повдигай нагоре от време на време, когато започне активния сезон. В края на сезона ще те попита за какво са му.
                          WG 2.7 CRD

                          Коментар


                          • #14
                            От: Първо колело

                            При нас първото беше триколка без педали, подарък за първия рожден ден на синчето. В началото разбира се, не можеше да я ползва по предназначение, но много се кефеше да я обърне с колелата нагоре и да ги върти. Като стана на година и половина се наложи да махна някои мебели, че пречеха. За вторият рожден ден подаръка беше картинг кет...(да не правя реклама) с педали, който сам си беше харесал в магазина. Първите седмици сядаше на седалката и ме имитираше как шофирам с голямо удоволствие, после с наша помощ хвана цаката на педалите и я подкара. Преди два месеца, за третата годинка го питахме какво иска, колело или тротинетка, избра си тротинетка (с две колелца)и вече започва да я овладява, колелото остава за напролет.
                            На един познат (байкър) хлапето на две и половина караше колело без педали, ама как го караше само, не можах да повярвам като го видях по една писта с бабуни, та трябва да усетим кога му идва времето.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X