Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

    Only_ArcGis, Честита и Успешна година и от мен.Прати ми, ако не е проблем един лист, за да се включа и аз в решаването на проблема с инициалите.(mgyy@abv.bg)

    Коментар


    • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

      Здравейте момчета следя с интерес разговорите в тази тема и реших да ви помогна с каквото мога. Скоро в един друг форум видях участник които беше пуснал обява "които се интересува от топографски карти 1:25000 на България нека се свържи на следния e-mail:........ и след като се свързах с въпросния участник получих следния отговор:

      Здравейте,картите са сканирани в тиф формат.Кажете кой кати по точно Ви трябват и с каква цел?

      -------- Оригинално писмо --------
      От: "Nikolay Kovachev Gmail"
      Относно:
      До:
      Изпратено на: Събота, 2010, Януари 16 21:20:36 EET
      Здравейте,
      казвам се Николай Ковачев и видях че имате топографски карти 1:25000 на цяла България ще ми бъде интересно по какъв начин ще мога да се сдобия и аз с тях. Интересуваме дали са в електронен вариант и ако са в електронен вариант то в какъв формат са (в какво разширение). Ще се радвам да ми пишете при желание мога да Ви споделя за каква цел ми трябват.

      Очаквам предложения в каква насока да продължим кореспонденцията с въпросния притежател на картите

      Коментар


      • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

        Здравей Николай,
        Идеята за тези карти е като подобно на 50К да се геореферират към WGS 84 и да се използват в GPS, за да служат за по добро ориентиране на потребителите. Липсващите карти са описани в мнението на PIZ от пост #317(за сега на страница № 16 от тази тема).

        Привет
        Последно редактирано от tabak; 22-01-10, 04:07.

        Коментар


        • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

          Налични ли са конвертираните координати за всички зони ?

          Коментар


          • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

            Аз правих няколко нови таблици за конвертиране от 1970 -> UTM, но са малко. За зона К-3. Тази вечер ще ги кача на спелеото.
            "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

            Коментар


            • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

              В № 7 в пост #124 и #138 са конвертирани и показани стойностите на КС 1970 и WGS84 за зона К7. Форматът е малко по различен от на DHV, но върши работа.
              Последно редактирано от tabak; 22-01-10, 19:37.

              Коментар


              • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                Здравейте,
                Ако формата, който съм цитирал по-горе не Ви затруднява ( пост # 138 ) при географското привързване на растерните карти, мога да започна да преобразувам координатите на К5 по същия модел.

                Привет

                Пояснение за абриевитурите в пост # 138: D down(долу); L -left(ляво); R-right(дясно); Up- above(горе).
                Последно редактирано от tabak; 23-01-10, 10:56.

                Коментар


                • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                  Качил съм в бгспелео координатите в WGS84 на К5. Директория - Rabota po topografski karti-NE........\tabak\Coord_25000

                  Привет
                  Последно редактирано от tabak; 24-01-10, 21:58.

                  Коментар


                  • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                    Здравейте,
                    Ето една от картите, които предоставя Министерството на околнатасреда в .pdf формат. Картите са качествени понеже са конвертирани от такива във векторен формат. На Icpart може би ще свършат работа

                    П.П - Връзка за теглене:

                    http://www.ekoinnovation.com/act_projects.htm

                    Могат да се трансформира в .jpg и във векторен вид, но ще трябват координати на четири точки за координиране.
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от tabak; 27-01-10, 11:34.

                    Коментар


                    • На Icpart може би ще свършат работа

                      Може би не само на него. Можеш ли да пуснеш линк и има ли начин да се отворят с гис софтуер?
                      Поздрави

                      Последната картинка откъде е?В смисъл- не намерих в посоченият линк.
                      Последно редактирано от Pacific; 27-01-10, 13:39.

                      Коментар


                      • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                        Намериха я след това в :

                        http://eea.government.bg/zpo/index_additional.jsp

                        Коментар


                        • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                          Първата картинка преобразувана във векторен формат и насложена върху DEM.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от tabak; 27-01-10, 23:58.

                          Коментар


                          • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                            А от pdf към векторен формат с какво се прехвърля-adobe acrobat? .Според мен хоризонталите са само ориентировъчни и екстраполирани от някакъв ДЕМ, но нещата изобщо не са така-не знам ходил ли си там.
                            Последно редактирано от 100yanov; 28-01-10, 00:04.

                            Коментар


                            • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                              Дори да векторизираш растера...как се прави ДЕМ от такъв релеф?????
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от 100yanov; 28-01-10, 00:00.

                              Коментар


                              • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                                100yanov една картинка направена с GM с използван "shder" от програмата.
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X