Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КАТ - задължителни зимни гуми?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    ... Не виждам как ще ме контролират като си ремонтирам моя автомобил в моя гараж . Или в двора на завода който също е частна собственост...
    Е, точно това искат. Като се накриви шапката на комшията, отива изпява те и идват едни чичковци. Няма частна собственост, няма твой автомобил - глоба и това е. Трябва да идеш в сервиза и само нови части.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

      Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
      Е, точно това искат. Като се накриви шапката на комшията, отива изпява те и идват едни чичковци. Няма частна собственост, няма твой автомобил - глоба и това е. Трябва да идеш в сервиза и само нови части.
      Е, такова в Европа няма. Имам личен опит в три държави. Да обощим, че не можеш да ремонтираш извън частен имат, за което сигурно има глоби и се предполага, че не си квалифициран за това. За частите ограничения няма, за това е техническия преглед, като за заварки примерно-трябва да са открити за преценка на качество. Последното в Белгия.

      Коментар


      • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

        Има една приказка... "Не можеш да спреш гората да се разлиства...". Тя беше май по друг повод, но си е валидна и за всичко прекалено противоестествено.
        Кой ще плати и колко, за закон който ще разклати Бойко(а и той няма каква правдоподобна пиеска да измисли), а печелившите от него нямат гаранция, че ще са такива, просто щото такива измишльотини се контролират и прилагат трудно?!
        Има коли, от които сервиза може да не вземе и 20-30лв печалба на година, дори и ако всичко живо ходи в сервиз... А от застраховките няма измъкване и пак не им мина баш закона, макар че целта да си вдигнат цените я постигнаха(като това според мен е даже по-лошия вариант от проекта им).
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

          Със диплома и стаж над 10 години по автосервизи ,кой ,какво и как ще ми забрани?!Има много колеги ,като мене!В сервиз ,само ако нямам време и при точно определени познати и приятели от бранша и разбира се ,нови части!В няколкото случая в случайни сервизи,,,,.....еми НЕ МЕРСИ!Последния път ми.говореха за липса на компресия ,докато не разбраха с какво и къде се занимавам,а бях закарал само за реглаж дюзи и ГНП!Писал съм в друга тема за подобни измамници и за радост това беше.мнооого отдавна и е един от общо 3те пъти в случаен сервиз!По- важен е контрола.на частите и ГТПто.Тоя дето е на ГТПто няма да те пусне ако гледа и проверява както трябва и си сменил нещо ,както не трябва!По тия пунктове навън ,огледа е доста щателен,особено с чукчетата и щангите,фенерчета ,напукани тампони абееее.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
            Е, точно това искат. Като се накриви шапката на комшията, отива изпява те и идват едни чичковци. Няма частна собственост, няма твой автомобил - глоба и това е. Трябва да идеш в сервиза и само нови части.
            Ше ме хванат за долуподписания. Тоя брейк съм го игрлал още по татово .Колкото и да ти е лъскав сервиза като му се носи славата че вътре работят само некъдърници пак никой няма да влезе еле пък за нещо по сериозно от смяна на накладки . Изградил ли си си име на човек дето ги чува нещата от пръв поглед ако ще и на сред полето да работиш пак хората при теб ще идват без хич да им пука какъв е закона . В двора ми или гаража без полиция и прлокурорско постановление няма да ги пусна .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

              Погледнах го въпросния проект. Като цяло-предъвквани и по-рано глупости и затвърждаване на сегашните корупционни практики. Поредните милиционерщини, чиито единствен краен ефект е корупция.
              Едно нещо обаче ме впечатли, признавам си - забраната за регистрация на МПС с десен волан. Мярка, закъсняла с един 20 години, но все така актуална.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Освен че дават на ДАИ още правомощия а това не е добре . Не виждам как ще ме контролират като си ремонтирам моя автомобил в моя гараж . Или в двора на завода който също е частна собственост . Тая сутрин по една от телевизиите Дунев пак ръсеше глупости как не му писна да се излага .
                Радвай се, че рядко дават Царски по телевизията, той ги ръси още по-шарени.Тоя закон го гласят откакто има леки коли, не вярвам мине, а още по малко да успеят да го приложат.С добър контрол на ГТП, всичко ще си дойде на място, сами ще отпаднат тези дето не им е работа да правят автомобили, независимо дали са лъскави сервизи или собственици на леки коли.Там виждам надежда, преди десет години минавах само с талон, сега ме карат да водя и колата, че и кафе да пия докато стои под камерите.След още десет ако масовия работник в пункт за ГТП се научи да работи с газоанализатора и уреда за регулиране на фарове, ще настане такъв живот....

                Коментар


                • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                  С газанализатора има шансове.
                  С фаровете-забрави...
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                    Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                    уреда за регулиране на фарове, ще настане такъв живот....
                    То и не му е работа да ти регулира фаровете а да провери как са регулирани . А пробвай да намериш сервиз дето имат такъв уред Фарове се регулираят елементарно с една рулетка и тебешр на стената . Това ако въобще можеш да мръднеш реглажните болтове
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                      Там дето ходя аз всеки път мерят фаровете. Ся, колко гледат какво показва уреда е друг въпрос.

                      Ама май гледат, сетих се. Веднъж ми казаха, че единия фар свети ниско...

                      Обаче напоследък не виждам много коли които да заслепяват по тъмно. Заслепяват ме де, ама това са по-новите, с яките фарове. Иначе от нерегулирани фарове не се забелязват много често, преди по ги имаше.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                        Аз ходя в сервиза дето работех и ги карам да мерят всичко и на джипа и на дъщерята.На другите пунктове в района същата работа,дългогодишен клиент съм.Приятелството си е приятелство,отговорноста в работата е друго нещо.Фаровете ги мерят и ако трябва корекция се прави веднага.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                          ..... да мерят всичко и на джипа и на дъщерята......
                          Двоен смисъл.Пишеш по бързо отколкото четеш.

                          Коментар


                          • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                            Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                            Двоен смисъл.Пишеш по бързо отколкото четеш.
                            Технически фал!Да се разбира на дъщерята колата!Мерси за поправката,че ше ме дерат жените вкъщи!
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              То и не му е работа да ти регулира фаровете а да провери как са регулирани . А пробвай да намериш сервиз дето имат такъв уред Фарове се регулираят елементарно с една рулетка и тебешр на стената . Това ако въобще можеш да мръднеш реглажните болтове
                              Аз ходя от доста години все в един и същи пункт и съм ползвал уреда им да си регулирам сам фаровете, но това си е на приятелски начала.Освен собственика на пункта, друг не може да работи с него.Иначе и аз ги глася пред стената на гаража по класическия метод.Идеята ми беше, че ако се научат да използват уреда и връщат от преглед тези с неизправни фарове и с китайските супер ксенони, ще облекчат живота на много хора по пътя.

                              Коментар


                              • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                                Последно на 10-ти миналия месец минавах ГТП на колата на булката в наскоро открит да дома пункт ! Гледат сериозно спирачки, луфтове по окачването и газове. Бонус ми направиха реглаж на фаровете ! Познавам си автомобилите, но още една проверка не е излишна. За собствената и на семейството си сигурност предпочитам тези неща да се гледат обстойно !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X