Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си "спася" туристическите обувки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Как да си "спася" туристическите обувки.

    Тази вечер направих пробата.За съжаление никакви снимки не се получиха, защото толкова си мога.
    За информация на етикета успях да все пак да разчета, че платът е 90 % кордура.
    Напръсках якето равномерно, даже на раменете, качулката и горната част на ръкавите повторих.Препарата няма никакъв мирис и нищо не се промени в цвета на плата.След като изсъхна импрегнатора, напръсках раменната част със шепа вода.В началото водата остана на капки по повърхността, но после се просмука.От препарата остана половината. Ако някой друг иска да го пробва нека ми се обади или пише във форума.
    Тома Томов
    Вече с Kia Sportage.

    Коментар


    • #47
      От: Как да си "спася" туристическите обувки.

      Не знам какво значи 90 % кордура. Вземи го прати на icerunner... Не знам! Може и да се окаже добра идеята, да не насочвам съфорумници към това пръскало.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #48
        От: Как да си "спася" туристическите обувки.

        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        Не знам какво значи 90 % кордура. Вземи го прати на icerunner... Не знам! Може и да се окаже добра идеята, да не насочвам съфорумници към това пръскало.
        Вероятно значи, че 90% от изделието е от кордура и 10 % други части/текстили. Или е някакво пълно менте и са писали глупости на етикета...
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • #49
          От: Как да си "спася" туристическите обувки.

          Това, което успях да разчета е, 90% кордура и 10% Coating т.е. покритие.
          Дали е менте, не разбирам чак толкова, факт е, че якето е на незнайно колко години купено от ''килото'' и плата няма никакви следи от износване.
          P.S. Тропчо, използвах и другата част от препарата върху якето (без някаква промяна в пропускливостта) Темата нямаше развитие около седмица и предположих,че няма интерес към импрегнатора.

          Две снимки на етикетите.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0010A.jpg
Прегледи:1
Размер:23.4 КБ
ID:5702602Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0011A.jpg
Прегледи:1
Размер:37.3 КБ
ID:5702609
          Тома Томов
          Вече с Kia Sportage.

          Коментар


          • #50
            От: Как да си "спася" туристическите обувки.

            Първоначално публикуван от tomisagledva4a Преглед на мнение
            ...
            P.S. Тропчо, използвах и другата част от препарата върху якето (без някаква промяна в пропускливостта) Темата нямаше развитие около седмица и предположих,че няма интерес към импрегнатора
            ....
            Мииии, честно казано и аз губя интерес към импрегнатора. Иначе, посредствено яке, от посредствен плат (около 320 мм. воден стълб) без допълнително третиране, си държи половин час капките
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07598.JPG.2016_02_19_16_58_11.0.jpg
Прегледи:1
Размер:123.9 КБ
ID:5703219Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07601.JPG
Прегледи:1
Размер:153.4 КБ
ID:5703220

            и после не остават следи от "пропиване" под какъвто и ъгъл да го гледам.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07605.JPG
Прегледи:1
Размер:215.8 КБ
ID:5703221Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07607.JPG
Прегледи:1
Размер:128.0 КБ
ID:5703222
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #51
              От: Как да си "спася" туристическите обувки.

              А якето ползвано ли е?
              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

              Коментар


              • #52
                От: Как да си "спася" туристическите обувки.

                Това точно не. В офиса нямам ползувани и знам за какво питаш, но имам няколко неща, които са от същия плат и са ползвани. Резултатът е подобен. Проблемите, присъщи за повечето евтини хидрофоби започват с прането (ако някои докарат до там). Някои мръсотии, ако не са агресивни, също допринасят за импрегнацията. Таааа, при евтините промазки, ако искаш да останат непропускливи, си трябва периодична обработка.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • #53
                  От: Как да си "спася" туристическите обувки.

                  Е те евтините да изкарат два сезона активно ползване е добре. Но имам наблюдение и към средната хубост материи. Долнището на дъждобран на българска фирма се износи, замина му ламинацията (ако така се казва) за около 3 дена и около 120 км. ходене. Тази година ще пробвам една ирландска марка, да видим как е. Като цена са идентични.
                  Всъщност ми даде идея.
                  Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                  Коментар


                  • #54
                    От: Как да си "спася" туристическите обувки.

                    Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                    Е те евтините да изкарат два сезона активно ползване е добре. Но имам наблюдение и към средната хубост материи. Долнището на дъждобран на българска фирма се износи, замина му ламинацията (ако така се казва) за около 3 дена и около 120 км. ходене. Тази година ще пробвам една ирландска марка, да видим как е. Като цена са идентични.
                    Всъщност ми даде идея.
                    Евтини и два сезона... Дори без пране, евтините карат десетина обличания. Платът се "очупва" и ако не го обработваш започва да пропуска. Зависи каква гряз (понякога и невидима) е полепнала по тях...
                    Темата е много дълга. Има материи, които ги заливаш с PVC, примерно, и получаваш мушама. Има и такива, на които се нанася импрегниращ филм от опаката страна. Други се обработват още на прежда, преди да се изтъче плата... Дали е българска или ирландска марката, няма никакво значение, ако са ползували едни и същи материи.
                    П.П. Сега се сещам за един възскъпичък плат, който беше така добре обработен с импрегнатор на опакото, че почти не си личеше. Нашихме якетата с импрегнатора на лице. След две седмици ми строиха 20 охранители, които приличаха на парцали. От същия плат, употребен както трябва, дрехите траеха по година- година и половина с няколко пранета. "Ламинацията" за която казваш е постоянно изложена на външно въздействие (слънце, протриване...) и е по- нетрайна от обработката на опаката страна на плата....
                    Офффф, отнесох се....
                    Последно редактирано от Тропчо; 19-02-16, 21:26. Причина: П.П.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Как да си "спася" туристическите обувки.

                      Говоря за тези материи където импрегнацията е от вътрешната страна. Дъждобраните не са от еднакви материи, че едното го дават дишащо. В съотношение 7000/7000.
                      Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Как да си "спася" туристическите обувки.

                        Докато си пиша П.П.-то си ме изпреварил....
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Как да си "спася" туристическите обувки.

                          Тук лекичко изместихме темата към платове и якета... писах в една друга тема, едни работи... може би имат място и тук:

                          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                          .... тук влизаме в малко по- различна тема от оная за палатката. Не че, не мога да ти дам един плат за пожарникари или заварчици, но при твоя проект нещата са малко по- други. За да не решиш, че просто те отсвирвам, ще ти обясня.
                          Изпълнявал съм и строително- монтажни проекти с плат, но нещата се правят по- иначе. Едни хрантутници идват и правят оценка на рисковете, едни други хрантутници дават препоръките за безопасност, трети замерват максимални температура, магнитно поле, пробивно напрежение, скорост на евентуални летящи предмети... четвърти дават изисквания към материала, пети изследват предлаганият материал за съответствия с изискванията и тогава се пристъпва към работа. Е, някъде по средата на тия алабализми, се намесва инвеститорът и някои неща търпят промени, но това е пътят. Когато проектът е за Х млн. лв. всичките тези неща си струват, а и има бюджет за въпросните хрантутници. Помещение за огневи и заваръчни работи, обаче, не съм изпълнявал и нямам готово решение, а за твойта барака, гореспоменатия бюджет го няма. За облекло в обикновен склад за ГСМ ти трябва МИНИМУМ такъв протокол от акредитирана и независима лаборатория:
                          [ATTACH=CONFIG]856118[/ATTACH]
                          Друг е въпросът дали по всички бензиностанции имат дрехи, снабдени с тези протоколи (виж вметката за инвеститора по- горе).
                          За театрални декори, изследваните показатели са 7-8, за огнеборци 30-32...
                          Ако си приготвиш 7 евро/кв.м. ще ти дам плат, който МООООЖЕ и да ти свърши работа. За 12,50 евро/кв.м. ще ти дам материал, който ПРЕДПОЛАГАМ, че ще ти свърши работа. За 25 евро/кв.м. ще ти дам материал, който съм сигурен, че ще ти свърши работа. Всички цени са без ДДС, не давам никакви документи, не се подписвам никъде и ще отричам, че те познавам до последно!
                          Пожарникарското одеало не е негоримо (не и в смисъла, който влагаш в това понятие). То просто НЕ СЕ ВЪЗПЛАМЕНЯВА има обработка, която му пречи ДА ТЛЕЕ повече от допустимото, но иначе си го дупчиш с пръски от електрожен, като стой- та гледай.
                          Тук идваме и до момента с оная "спецификация", дето я пуснах в съседната тема. "Илектрик резистабъл", ама КОЛКО? "Антистатик", ама КОЛКО? "Киселиноустойчив", ама КОЛКО? "Негорим", ама КОЛКО?... Е тия неща са работа на гореспоменатите хрантутници, които като се подпишат под един документ, взимат едни пари и ако, не дай си Боже, нещо се обърка.... си търсят скъпоплатени адвокати.
                          Ае, наздраве, че много се отнесох.
                          ....
                          Таааааа, платове- много. Кордури- също, както и Ямболени, Свилози, Ликри, Поливискони...
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X