Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си "спася" туристическите обувки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Как да си "спася" туристическите обувки.

    Ако е за експеримента има на какво да го пробвам, но мога да върна само лична субективна оценка за това какъв е ефекта....
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #32
      От: Как да си "спася" туристическите обувки.

      Първоначално публикуван от tomisagledva4a Преглед на мнение
      ....
      Имам прежалени, едно старо яке и раница от кордура.Стават ли за опитни заци?
      Кордурата на колко години е и има ли памук в нея?
      П.П. Имам някои впечатления от платове на Concordia Textiles, не че са само те... Техните "Кордури" са без памук и биха били перфектен плацдарм за подобен експеримент.
      Последно редактирано от Тропчо; 06-01-16, 20:39. Причина: П.П.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #33
        От: Как да си "спася" туристическите обувки.

        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        ......и има ли памук в нея?
        Едва ли. Оригиналната кордурата е от полиамид и това я отличава от повечето сходни синтетики, които са полиестер. Не, че с разширяването на бранда не са се появили разни тъкани, вкл. и със съдържание на памук (за дрехи), но едва ли някой е шил раници с тях.
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • #34
          От: Как да си "спася" туристическите обувки.

          Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
          Едва ли. Оригиналната кордурата е от полиамид и това я отличава от повечето сходни синтетики, които са полиестер. Не, че с разширяването на бранда не са се появили разни тъкани, вкл. и със съдържание на памук (за дрехи), но едва ли някой е шил раници с тях.
          Да де! Нямаш си представа какви "Кордури" съм виждал. Concordia правят изключително качествена, имат си и вносител в БГ, но за съжаление, на готовото изделие не пишат източника на материала. Е, с изключение на двама- трима мегаломани...
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #35
            От: Как да си "спася" туристическите обувки.

            Прочетох темата, от - до.Стигнах до заключението, че само си чешете езиците, т.е.-клавиатурата.То, и по-рано я бях прочел, ама бегло, като си помислих, че колегата си е нямал друга работа, та затова я е пуснал. С риск да си докарам някой "БАН", или друго от предвидените във Форума ''наказания", доста от нещата изписани в темата са, меко казано-ала, бала.Колегата пита, как и с какво да си изпере ''обувките'' на жена му, а в темата стана .....Добре е поне, че някои от колегите имат чувство за хумор.А между другото-''А...бе, къде е батко/Паладин/''.Освен питането му и още един ''пост'', кеде е ????.

            Коментар


            • #36
              От: Как да си "спася" туристическите обувки.

              Паладин си реши проблема с обувките и няма какво да коментира. Останалите използуваме темата, за да си чешем клавиатурите, а ако покрай това чесане, вземе та излезе и нещо полезно- това ще е само бонус. Ся, щом толкова много те дразним, да спираме писането.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #37
                От: Как да си "спася" туристическите обувки.

                Първоначално публикуван от Валенти Преглед на мнение
                Прочетох темата, ......
                Факт е че темата се измести, но е и факт че получих информацията която исках и свърших работа (мнение #24).
                В първото мнение съм написал "струваха около 200лв което си е много според моите разбирания" което означава (поне според мен) че не съм разбирач по темата.
                За мен темата по същество е приключена, но я следя тъй като аз съм я пуснал.

                Коментар


                • #38
                  От: Как да си "спася" туристическите обувки.

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  Паладин си реши проблема с обувките и няма какво да коментира. Останалите използуваме темата, за да си чешем клавиатурите, а ако покрай това чесане, вземе та излезе и нещо полезно- това ще е само бонус. Ся, щом толкова много те дразним, да спираме писането.
                  Нее колега. Не си ме разбрал правилно, или пък може би, аз не се изразих правилно. То има какво да се поучи човек от темата, ама понеже питащият не се бе включил в темата, та си помислих, че е само..... Радвам се, че колегата си е решил проблема благодарение на коментарите Ви.И извинете ме, ако има засегнати от поста ми.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Как да си "спася" туристическите обувки.

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Кордурата на колко години е и има ли памук в нея?
                    П.П. Имам някои впечатления от платове на Concordia Textiles, не че са само те... Техните "Кордури" са без памук и биха били перфектен плацдарм за подобен експеримент.
                    Раницата е от първите модели на Ташев,а якето е някакво скиорско на незнайно колко години,но и двете нямат памук.Иначе платът си е оргиналния продукт на Дюпон.
                    Тома Томов
                    Вече с Kia Sportage.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Как да си "спася" туристическите обувки.

                      За да не се набутваме с куриери, мисля Вторник или Четвъртък да дойда до Сф. Ще оставя флакончето на някой от магазините ми, ти остава да минеш и да го вземеш, когато ти е удобно. Ако нямаш нещо против, викам да го организираме така.
                      Пак да кажа. За да има някакъв смисъл, трябва да има някаква отправна точка (якето ми си беше здраво, без скъсано и разпрано, ама пак пропускаше и като походя в средно силен дъжд повече от десетина минути, ставах вир- вода) и някакъв резултат след обработката (тая гадост тотално ми скапа дрехите, за нищо не става, разлепи ми лепенките под шевовете, сичко текна като през решето).
                      Да предупредя. Това, което ти давам е за текстил и хартия, не е предназначено за кожа. Тоооо, на етикета си му пише, ама не знам обичаш ли да четеш.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Как да си "спася" туристическите обувки.

                        Аз чакам резултата, защото имам едно старо скиорски яке, което почна да пропуска вода. Ако сработи тая щуротия ще е много добре
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • #42
                          От: Как да си "спася" туристическите обувки.

                          Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                          Ако е за експеримента има на какво да го пробвам, но мога да върна само лична субективна оценка за това какъв е ефекта....
                          Хм, това чак сега го видях. Оценката ще бъде субективна, който и да го пробва. Такова е и заданието, доколкото има някакво задание.
                          Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                          Аз чакам резултата, защото имам едно старо скиорски яке, което почна да пропуска вода. Ако сработи тая щуротия ще е много добре
                          Опитът да направя някаква подредба на желаещите претърпява пълен крах. В случая, най- важното е да не прецакаме някоя читава дреха. Второто важно е, резултатът да бъде споделен тук. Вече казах, нещото ще го отнеса до София за колегата с прежалената Кордура. Убеден съм, че флаконът ще е достатъчен за обработка на повече от една дреха. Ако остане някакво количество, да заминава при друг. Колкото повече- толкова повече.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Как да си "спася" туристическите обувки.

                            Няма проблеми , аз съм любопитен, дали може да превърне обикновени дрехи в "специални"
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • #44
                              От: Как да си "спася" туристическите обувки.

                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              Хм, това чак сега го видях. Оценката ще бъде субективна, който и да го пробва. Такова е и заданието, доколкото има някакво задание.

                              Опитът да направя някаква подредба на желаещите претърпява пълен крах. В случая, най- важното е да не прецакаме някоя читава дреха. Второто важно е, резултатът да бъде споделен тук. Вече казах, нещото ще го отнеса до София за колегата с прежалената Кордура. Убеден съм, че флаконът ще е достатъчен за обработка на повече от една дреха. Ако остане някакво количество, да заминава при друг. Колкото повече- толкова повече.
                              Давай да направим пробата. Ще се опитам да направя клипче на якето преди и след обработката.
                              номера ми е: 0898598338
                              Тома Томов
                              Вече с Kia Sportage.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Как да си "спася" туристическите обувки.

                                Утре ще скоча до Сф, само да не го забравя...
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X