Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си "спася" туристическите обувки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как да си "спася" туристическите обувки.

    Аз съм навит да пробвам.
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #17
      От: Как да си "спася" туристическите обувки.

      Правилния човек за проба е Icerunner, той има дълбоки интереси и познания в областта на мембраните и грижата за тях - http://adv-bulgaria.com/forum/main-c...материи А от едно място знам, че в момента се занимава със препаратите за третиране на мембрани, та може да стане чуден тест от един истински познавач.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #18
        От: Как да си "спася" туристическите обувки.

        Амииии, аз май поех нещо като ангажимент към Paladin. Мисля, че е редно да изчакам неговия отговор и тогава да предлагам въпросното нещо на друг. От друга страна, мембраните са си една друга бира- влакна, сплитка, апретура- а изделията от мембрани и изработката им са една трета бира. Какъвто и да е тоя спрей, той не би могъл да промени основно свойствата на изделието. Най- много да е качествен импрегнатор и вместо 700- 800 мм. воден стълб, които можеш да постигнеш и със сланинка, да докара до 3-3500. Сравнително качествена олеофобна+ хидрофобна обработка още при апретурата струва около 3 лв. на килограм обикновен памук- полиестерен плат, примерно, та по- добре да си подбираме материите, които са ни нужни, вместо да разчитаме на подобно нано- чудо... ама се отплеснах много.
        Ако Paladin отказва офертата ми, пращам спрея на ИВАН НЕДОКЛАНОВ, ако той отказва, пращам го на icerunner. Мисля, че това е честната последователност.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #19
          От: Как да си "спася" туристическите обувки.

          Към мнението на Айсрънър , мога да добавя -след ръчните процедури ,накрая обувките да се оставят пълни с вода и сами да се изцедят-в зависимост от състоянието на мембраната около 24 часа.Това си заслужава ако мембраната изобщо е била в добро състояние , да се възстановят микроперфорациите максимално .

          Коментар


          • #20
            От: Как да си "спася" туристическите обувки.

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            Амииии, аз май поех нещо като ангажимент към Paladin. Мисля, че е редно да изчакам неговия отговор и тогава да предлагам въпросното нещо на друг. От друга страна, мембраните са си една друга бира- влакна, сплитка, апретура- а изделията от мембрани и изработката им са една трета бира. Какъвто и да е тоя спрей, той не би могъл да промени основно свойствата на изделието. Най- много да е качествен импрегнатор и вместо 700- 800 мм. воден стълб, които можеш да постигнеш и със сланинка, да докара до 3-3500. Сравнително качествена олеофобна+ хидрофобна обработка още при апретурата струва около 3 лв. на килограм обикновен памук- полиестерен плат, примерно, та по- добре да си подбираме материите, които са ни нужни, вместо да разчитаме на подобно нано- чудо... ама се отплеснах много.
            Ако Paladin отказва офертата ми, пращам спрея на ИВАН НЕДОКЛАНОВ, ако той отказва, пращам го на icerunner. Мисля, че това е честната последователност.
            Прати го на Емо разбира се, той ще сподели резултатите тук. А на мен, ако можеш и не е нахално ми прати презентацията, че ме интересува живо. Общо взето техническа информация за импрегнаторите се оказа доста трудно да се намери, а имам служебен ангажимент по темата Та ако си в текстилния бранш и ме насочиш към нещо за четене ще съм много благодарен.
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #21
              От: Как да си "спася" туристическите обувки.

              Нищо нахално няма, разбира се, но класическа презентация с диск и папка нямаше. Пратих ти сайта на продавача, ако може да ти свърши работа- добре. Мнението ми за представителя в България... трябва доста по- агресивна схема, за да се развие подобен продукт. Човекът е изключително любезен и възпитан, но това няма да му помогне пред закостенели традиционалисти като мен. За добро или лошо, точно такива сме хората, които в момента сме на Пазара. Това не пречи, продуктът да е читав, просто мисля, че нещата трябва да са заложени още при суровините и обработката им, вместо да се опитваме да правим дъждобран от .... ъ-ъ-ъ-ъ-ъ, в другия форум беше споменал, тоалетна хартия.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #22
                От: Как да си "спася" туристическите обувки.

                Прав си разбира се, и първоначалната обработка обикновено е доста качествена, но въпреки това с времето се отмива. Затова и има афтър маркет продукти.
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • #23
                  От: Как да си "спася" туристическите обувки.

                  Ако се върнем на темата, очаквам Paladin да ми каже къде да пращам Нещото. Офертата важи до-о-о-о-о (лапвам пръста и поглеждам тавана) 10.01.2016. Ако нямам депеша от него, ще го мисля.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как да си "спася" туристическите обувки.

                    По първите съвети от темата, изпрах обувките в пералната, изсъхнаха, измирисаха се и са ок.
                    Не искам до мен да стига специалния спрей, защото първо не съм на ти с гортекса и подобни мембрани и второ не бих могъл да дам коректен коментар за качествата на спрея. Благодаря за предложението.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как да си "спася" туристическите обувки.

                      Аз бих го пробвал.
                      @Тропчо би ли ми пратил координатите на представителя на препарата?
                      Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как да си "спася" туристическите обувки.

                        Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                        Аз бих го пробвал.
                        @Тропчо би ли ми пратил координатите на представителя на препарата?
                        Не, няма да ти ги пратя! Веднага обяснявам, защото вече пратих сайта на двама съфорумника, които нищо лошо не са ми направили.
                        В началото ставаше дума за похабени обувки, т.е. имаше го елементът "преди беше едиквоси, а след употребата на този препарат стана едитакова си". Да речем, че обувките бяха прежалени и въпросното пръскало можеше да изиграе само положителна роля, без да навреди.
                        Изпращайки координати на тукашния представител, ставам препоръчител на нещо, в чиито свойства изобщо не съм убеден. Вече го няма елементът "аз ги бях отписал тия обувки, якета, гащи и т.н.".
                        Ако нещата бяха простички, досега да съм ги направил. Взимам една обикновена промазка и стъклена тръбичка със скАла, пълня с вода и раздавам препоръки. Нещата са далеч по- сложни и евентуална "импрегнация" може да се постигне и с необратимо увреждане на материята и свойствата ѝ. Неволно се сещам за едни широко рекламирани преди години "течни вериги", които представляваха един гаден разтворител, който просто разяжда повърхностния слой на гумата, като я прави по- лепкава и повишава сцеплението за 100 м., но и необратимо я поврежда. Не бихте си пръскали подобен боклук на гумите, нали?
                        Та, въпросният спрей ще отиде в ръцете на човек, който или си е прежалил, каквото там има да прежалва, или в ръцете на човек, който недвусмислено си дава сметка какво прави с него. Напълно безплатно, разбира се, срещу уговорката да сподели тук впечатленията си.
                        Ъ-ъ-ъ-ъ, didogen,прощавай за резкия отказ, надявам се да съм достатъчно ясен.
                        Последно редактирано от Тропчо; 03-01-16, 22:39. Причина: Граматика, пуста....
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как да си "спася" туристическите обувки.

                          Няма проблем нито за изказа, нито за решението ти.
                          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как да си "спася" туристическите обувки.

                            Има ли някой с прежалени обувки, яке и т.н., или да пращам чудесията на icerunner, или да си ми стои на бюрото? Имам вариант да я пусна в лабораторията на ХТИ- то, катедра "Текстил и кожи", с пробна тъкан и изследване на 4-5 показателя преди и след обработка. Имам идея кои да са показателите, ама за всеки ще ми друснат по 30- 70 лв., което ще отиде на 5-600 кинта, ей така, за идеята. Пък и, започваме да говорим за едни съвсееееем други неща. Предпочитам "полеви изпитания", по възможност- без да плащам. Примерно, имате гащиризон за ски, ама напоследък се връщате мокър. Преди да купите нов и да хвърлите стария- проба.
                            Не настоявам, нямам особен интерес, но ми е любопитно. Само ме е страх да не ме псувате после.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как да си "спася" туристическите обувки.

                              Е аз питах. Но спреят няма да дойде до тръгването. А следващото излизане много зависи от това колко сняг ще има.
                              Вярно, че питах за координати на местния представител, но исках да си го купя.
                              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как да си "спася" туристическите обувки.

                                [QUOTE=Тропчо;2891106]Има ли някой с прежалени обувки, яке и т.н., или да пращам чудесията на icerunner, или да си ми стои на бюрото? Имам вариант да я пусна в лабораторията на ХТИ- то, катедра "Текстил и кожи", с пробна тъкан и изследване на 4-5 показателя преди и след обработка. Имам идея кои да са показателите, ама за всеки ще ми друснат по 30- 70 лв., което ще отиде на 5-600 кинта, ей така, за идеята. Пък и, започваме да говорим за едни съвсееееем други неща. Предпочитам "полеви изпитания", по възможност- без да плащам. Примерно, имате гащиризон за ски, ама напоследък се връщате мокър. Преди да купите нов и да хвърлите стария- проба.
                                Не настоявам, нямам особен интерес, но ми е любопитно. Само ме е страх да не ме псувате после.

                                Имам прежалени, едно старо яке и раница от кордура.Стават ли за опитни заци?
                                Тома Томов
                                Вече с Kia Sportage.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X