Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при изграждане на спирачна система

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ при изграждане на спирачна система

    Здравейте,
    Нужна ми е помощ за правилно създаване на спирачна система.
    Условията
    Серво с помпа
    Предните и задните апарати са обединени в две одтелни линии
    предна и задна как е правилно да се сържат към помпата с минмално компоненти
    Помпата има първичен и вторичен кръг кое къде и през какво да мине?
    Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
    Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

    Sofrace Offroad Team

  • #2
    От: Помощ при изграждане на спирачна система

    Така както разказваш (задни и предни на отделни кръгове) обикновено предните две тръбички стигат до помпата (и тя има два отвора отпред), а задните се обединяват някъде отзад и до отпред стига една и влиза в помпата. Задния отвор обикновено е един. Това в простите случаи.

    Преправяш или изграждаш наново?

    Коментар


    • #3
      От: Помощ при изграждане на спирачна система

      Преправям,сменявам и обединявам и нещо не ми се получава.
      Идеята е да няма задния коректор.
      Но тогава налягането от зад става много а и една тръба е в повече
      Има първична и вторична линия от помпата.
      Идеята е да се вземе от първичния кръг за предните колела а от вторичния през разширител за задния.
      Та дали така или?
      Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
      Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

      Sofrace Offroad Team

      Коментар


      • #4
        От: Помощ при изграждане на спирачна система

        За свързването - правилно си се насочил. Една тръба от задната секция на помпата до задния мост, с гъвкав маркуч скача на моста и там се разделя. Доста коли са така.

        Ако идеята ти е да намалиш усилието на задните колела понеже махаш кантарчето, както и да ги свързваш, все ще е същото, поне докато не промениш диаметрите на спирачните цилиндри на предни и задни колела. Налягането в двете секции на помпата е еднакво.

        Практиката е показала че на повечето коли се живее и без регулатора за спирачно усилие на задния мост. Той обикновено или е прецакан и нищо не пуща назад, или е прецакан и пуска цялото налягане, или е прецакан и прави асиметрия на спирачното усилие на задния мост, или е излишен щото има ABS.

        Коментар


        • #5
          От: Помощ при изграждане на спирачна система

          Добре но според схемите предната линия се свързва към помпата в секция вторична
          а задната в секция първична.
          Нещо което не ми се струва за нормално.
          И другото при тази схема на свързване имам малко налягане и много дебит в първичната секция и много налягане и малко дебит в вторичната секция.
          Нещо или помпата или аз бъркам някъде.
          Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
          Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

          Sofrace Offroad Team

          Коментар


          • #6
            От: Помощ при изграждане на спирачна система

            Ако си махнал кантарчето отзад започваш да имаш проблеми. Аз съм патил , все едно дърпаш ръчна като натиснеш педала на спирачката. Пробвал съм с разни рейсингови клапани ръчно регулиращи се но, най-добре възстанови заводската схема с оригиналното кантарче /ако става въпрос за Нисана/. Дебита за задните спирачни апарати трябва да е почти два пъти по-малък за да спират нормално иначе "бие контри" и е страшно.
            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

            Коментар


            • #7
              От: Помощ при изграждане на спирачна система

              Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
              Добре но според схемите предната линия се свързва към помпата в секция вторична
              а задната в секция първична.
              Нещо което не ми се струва за нормално.
              И другото при тази схема на свързване имам малко налягане и много дебит в първичната секция и много налягане и малко дебит в вторичната секция.
              Нещо или помпата или аз бъркам някъде.
              Двете секции на спирачната помпа имат еднакъв ходов обем и еднакво налягане. Крайно трудно е да се направи помпа която не е така и не съм виждал направена. За симетрия, понеже предните спирачки обикновено работят с по-голям обем, на всеки кръг се свързва по едно предно и едно задно колело (по диагонал).

              Коментар


              • #8
                От: Помощ при изграждане на спирачна система

                Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                Добре но според схемите предната линия се свързва към помпата в секция вторична
                а задната в секция първична.
                Нещо което не ми се струва за нормално.
                И другото при тази схема на свързване имам малко налягане и много дебит в първичната секция и много налягане и малко дебит в вторичната секция.
                Нещо или помпата или аз бъркам някъде.
                Така трябва да е , при натискане на педала първо трябва да спират задните колела.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ при изграждане на спирачна система

                  Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                  Така трябва да е , при натискане на педала първо трябва да спират задните колела.
                  Определено е точно наопаки. Тези които искат да им спират първо задните колела си поставят спортна ръчна спирачка и с нея създават предпоставки за ПТП по пътищата.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ при изграждане на спирачна система

                    Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                    Ако си махнал кантарчето отзад започваш да имаш проблеми. Аз съм патил , все едно дърпаш ръчна като натиснеш педала на спирачката. Пробвал съм с разни рейсингови клапани ръчно регулиращи се но, най-добре възстанови заводската схема с оригиналното кантарче /ако става въпрос за Нисана/. Дебита за задните спирачни апарати трябва да е почти два пъти по-малък за да спират нормално иначе "бие контри" и е страшно.
                    Мхм за нисана става въпрос.
                    Не е баш така защото с пропорционален клапан на Wilwood карам вече няколко години и системата работеше но сега е зима и трябва нещо да се прави.
                    Та слагам по голяма помпа и серво и идеята е нещата да се направям максимално ефективни.
                    До сега предните спирачки бяха към вторичната линия а задните към първичната през клапан.
                    Ама ми се струва ,че нещо схемата не е баш така.
                    Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                    Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                    Sofrace Offroad Team

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ при изграждане на спирачна система

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Двете секции на спирачната помпа имат еднакъв ходов обем и еднакво налягане.
                      Не е така за помпата или поне нисанската не работи по равно.
                      Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                      Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                      Sofrace Offroad Team

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ при изграждане на спирачна система

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Определено е точно наопаки. Тези които искат да им спират първо задните колела си поставят спортна ръчна спирачка и с нея създават предпоставки за ПТП по пътищата.
                        Ефекта който се търси в конкретния случай е да се разпредели максимално правилно натоварването на предни и задни спирачки.
                        Защото не е толкова важен въпроса кои спират повече тъй като на нисана като му е включен предния мост той вече спира по равно тъй като няма централен диференциал.
                        С включено 4х4 можеш и само със задни спирачки да спираш с четирите колела както и обратното.
                        Смисъла на задачата е да се натоварват правилно за да не се случва да са прегряли предните а задните да са студени или обратното.
                        Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                        Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                        Sofrace Offroad Team

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ при изграждане на спирачна система

                          Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                          Не е така за помпата или поне нисанската не работи по равно.
                          Това ще го приема само ако покажеш манометри. Или различен диаметър на двете бутала.

                          Обикновено различието между предни и задни спирачки, освен с регулатора, се осъществява с различен диаметър на буталата на колесните спирачни цилиндри или различно устройство на спирачките (дискове/барабани + насрещни/барабани + симетрични).

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ при изграждане на спирачна система

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Определено е точно наопаки. Тези които искат да им спират първо задните колела си поставят спортна ръчна спирачка и с нея създават предпоставки за ПТП по пътищата.
                            С тебе е трудно да се спори , но както и да е , вземи учебник и го прочети. А двата кръга на помпата са с различно налягане , защото са две помпи в един корпус , една от идеите е , че когато има пробив в единия кръг , другия продължава да работи , така не оставаш без спирачки. А симетрията и свързването по диагонал , няма да ги коментирам.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ при изграждане на спирачна система

                              Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                              Смисъла на задачата е да се натоварват правилно за да не се случва да са прегряли предните а задните да са студени или обратното.
                              При една нормална джипка над 80% от спирачното усилие се случва на предните колела, така че е нормално те да загряват много повече от задните. Ако накараш задните да загряват колкото предните ще ги изпечеш много бързо, отделно че ще правиш и пируети.

                              Приблизително същото разпределение трябва да остане и когато е включен предния мост, иначе през кардана ще се предава спирачно усилие в което няма нищо полезно. И още по-вредно е ако няма блокажи на мостовете.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X