Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016, с подкрепата на PowerWinch

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016

    Нищо подобно КОЛЕ ,всички бяхте поканени както казах имаше и състезатели и съдии ,промените се породиха от пропуски през миналия сезон.имаше състезатели които просто влизаха и излизаха в зоната и вземаха по 100 точки а други които влизаха и трошеха колите вътре излизаха на минус,това го спряхме ,не влезнеш ли в зона наказание максималното на зоната 700 точки а машините трябва да са перфектни и здрави ,отиваш на състезание не на разходка и времето за ремонт неможе да е до безкраи.

    Коментар


    • #17
      От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016

      Коле, то и досега си беше така - ако е счупен и не стартира в зоната остава на 0 точки от тази зона, а който си е минал вратите - има 600 точки. Сега просто е наобратно, Тръгва от 600 т. и с всяка врата 100 му отпадат, така остава на 0 т. , а другият - счупения - със 600. Просто сега най-добрият ще бъде най-близо до нулата, а преди най-добрият беше с най-много точки.

      Коментар


      • #18
        От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016

        Четете внимателно преди да коментирате.
        Или само си чешете езиците.

        Коментар


        • #19
          От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016

          Вальо, ако ремонта е тежък и голям-няма спор-изпадаш сериозно , но например за един счупен пиньон, който се сменя за час-час и половина(ако имаш части де)-губиш състезанието безвъзвратно.
          И ако не стартираш в зоната-какво следва-не получаваш точките които би взел ако стартираш.
          И сега даже повече ще станат тарикатлъците-с полусглобена машина ще стартират в зоната за да не загубят 700 точки за зоната, и даже да се опитат да минат някоя врата за да не са толкова назад. Което пак е гадно, защото с неизправна машщина може да се строшат още по-здраво, и тогава адио на цялото състезание. И така интригата става по-малка, оттам губят и състезателите(щото нали именно в състезаването е целия кеф, то ако искаме да сме задължително първи-ще идем пред някоя детска градина да се състезаваме с малчуганите на бързо бягане), и публиката.

          Помислете си пак добре, тези промени не са добри, и няма да доведат до по-добър шампионат. Не биваше да пипате стария правилник, той си беше баш добър.

          А за поканите-може и аз да не съм видяли прочел, но не съм разбрал, че ще правите среща. Не, че съм имал и минутка свободно време, но поне можех да се обадя на някого за да кажа моите критики и похвали, и моето виждане как да стане по-добър шампионата.

          Никой не ми е крив де, не се оплаквам, просто обяснявам защо пиша тук, а не на жива среща.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #20
            От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            И ако не стартираш в зоната-какво следва-не получаваш точките които би взел ако стартираш.
            .

            .
            Пак го прочети и кажи тази година ако не стартираш - получаваше ли точки?

            Коментар


            • #21
              От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016

              Както казах ,нито една точка от правилника не е взета ЕДНОЛИЧНО ,мнение имаха ОРГАНИЗАТОРИ ,СЪДИИ И СЪСТЕЗАТЕЛИ ,така сме решили и така ще остане времето ще покаже дали сме на прав път.

              Коментар


              • #22
                От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016

                Дидке, явно не съм дочел до края, но пак нещо не ме кефи... Набляга се на наказанията вместо на стимулите. Грешно изобщо като подход според мен.
                Дано да работи, но правите сериозна промяна, сега доста състезатели ще се омотаят в новите правила, и ще има много въпроси и неизвестни. То и съдиите ще са в ново лозе, полуобрано...

                Радва ме обаче това, че е запазен духа на състезанията като цяло-влизаш в зоната и се стремиш да минеш всички врати чисто, и да финишираш с всичкото си оборудване, като гледаш да минеш на ход, с минимално ползване на помощни средства.
                Ако си напълно сигурен че съдиите и организаторите няма да те ощетят-няма нужда да знаеш правилника, а само да си караш здраво без да събаряш колове.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016

                  Може би те притеснява това, че са наречени "наказателни" точки. Приеми, че всички стартират от -6000 точки и се борят да стигнат до нулата, като всяка врата им е -100 точки. Печели този, който е с най-малко точки.

                  Досега все едно почваш от 0 и се бориш да стигнеш 6000 т. (примерно) Печелеше този, който е с най-много точки. Същото е, просто наобратно. По-лесно е компютърната програма да го смята, така го приеми.

                  Помисли, ще видиш, че е еднакво.
                  Промяната е, че ако искаш да те изчакат да се ремонтираш ти дават 15 мин. и 200 т., ако успееш - стартираш, ако не успееш, така или иначе нямаш взета врата.
                  Това е да се избегне безкрайното чакане на съдиите някой да стартира. Все пак не може цял ден да се чака. Счупен, - счупен. Малшанс.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016

                    ЗА съдиите не мисли ,имаме грижата ,те ще си пишат както по старому ,с малки промени които ще им разясним на брифинга на СЛИВЕН,и както знаеш трялните съдии са едни и същи и са много в час,а за ОЩЕТЯВАНЕ знеш че и дума неможе да става и това ни е СИЛАТА.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016

                      Дали ще вземеш точки за премината врата,или ще ти отнемат същите точки за непремината не е ли едно и също?
                      Вместо както досега да има събиране и изваждане ще има само изваждане.
                      Улеснява се обработката на резултатите.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016

                        Първоначално публикуван от Пламен Исаев Преглед на мнение
                        Дали ще вземеш точки за премината врата,или ще ти отнемат същите точки за непремината не е ли едно и също?
                        Вместо както досега да има събиране и изваждане ще има само изваждане.
                        Улеснява се обработката на резултатите.
                        Ти го обясни по-лесно

                        Коментар


                        • #27
                          От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016

                          Ха дано да е за по-добро.
                          Дано да има бюджет за състезания, та да ви видим новите правила
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            ... Набляга се на наказанията вместо на стимулите....
                            С обръщането на точкуването се стига до вечния казус- чашата наполовина пълна ли е или наполовина празна. Както и да го погледнеш, тя си е все до средата.
                            Нито наказанията са повече, нито стимулите по- малко. В началото ще има леко объркване, но с времето всичко ще си дойде на мястото. Предвидили сме и това. Ако досега си се стремял към максимален брой точки, сега ще се стремиш към минимален. Това е по добрия вариант, повярвай. По бързо ще се обработват резултатите, защото досега се прибавяха точки за взети врати и после се изваждаха точите от наказанията за колчета, ленти и др. Сега само ще се добавят точки, което улеснява обработката.
                            Относно 15-те минути и ремонтите и там е подходено много тънко. Ако се счупиш и на следващата зона изтеглиш късата клечка да си първи в зоната, си "купуваш" 15 минути срещу 200 точки. Но, ако си късметлия и ти се падне да стартираш 7- ми, получаваш още до 60 минути бонус за ремонт. А, ако си на друг формат състезание и счупиш пиньон и корона, какво правиш- ремонтираш и ставаш първи ли. Всичко това е направено за да върви състезанието стегнато, а не както до сега- от 4 чАса отворени зони- два преминават в ослушване и чакалене, кой ще се прецака да влезе по- напред. И като наближи времето за затваряне на зоните, всички се втурват да карат, а когато затворим зоните по регламент в уречения час и останат не карали екипажи, имаше сърдити. Така по- добре ли беше?
                            П.П. Пламен и Даниела са ме изпреварили.
                            Последно редактирано от atanas_93; 14-12-15, 22:32.
                            Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                            SSang Yong Kyron 2.0xdi
                            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                            Коментар


                            • #29
                              От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016

                              Насе, за 15-те минути не съм казал нищо. Копирано е от RFC, но няма лошо, то всички се учим от всички.

                              Само дето в стремежа да върви по-бързо и стегнато състезанието се загърби една от идеите в траяла, които бяха заложени още от Лазрово(което стана и основата за правилника на шампионата), а именно-състезателите да са максимално свободни в избора си на зони и препятствия. Така всеки можеше да си подбира кога и къде да кара, а сега се налага да застане на старта когато му се падне, и ако не се яви-търпи наказания.

                              На мен поради опакия ми характер много ми допадаше идеята за
                              "нищо задължително, караш каквото ти е кеф, и се класираш според това докъдето ти е бил кефа и възможностите".
                              ма щом така сте го решили-така ще се кара, пак казвам-дано да е за добро. Макар, че всички знаем за пътя към ада...
                              Дано не съм прав, че траялния шампионат е едно от хубавите неща в българския офроуд, и искам да се развива и да намира все повече почитатели.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2016

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                ......

                                На мен поради опакия ми характер много ми допадаше идеята за
                                "нищо задължително, караш каквото ти е кеф, и се класираш според това докъдето ти е бил кефа и възможностите".
                                ма щом така сте го решили-така ще се кара, пак казвам-дано да е за добро. Макар, че всички знаем за пътя към ада...
                                Дано не съм прав, че траялния шампионат е едно от хубавите неща в българския офроуд, и искам да се развива и да намира все повече почитатели.
                                Коле!
                                Много се надявам,скоро и помощните средства да отпаднат.
                                Тоест,да нямат приложения в траяла или по-просто казано,зоните и вратите за преминаване в зоните да се създават и подреждат така,че да няма ЧУПЕНЕ на машини.
                                Надявам се през 2016г. организаторите на Траялният Шампионат4х4Екстрийм на България да се постараят по-вече с направата на подходящи трасета за отделните класове.
                                В сиреч,да няма тежки зони,чупещи и непревземаеми врати и когато успеем да постигнем този баланс,самите състезатели да преценят,че няма нужда от помощни средства!
                                Ако погледнем от тази гледна точка,мисля че няма да е токова лошо да караме на по-вече от едно състезание без да се ремонтираме.
                                Дано се случат нещата !
                                Поздрави и успех с подготовката на състезателен сезон 2016г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X